Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért utálja nagyon sok ember...

Miért utálja nagyon sok ember a macskákat?

Figyelt kérdés

2016. okt. 11. 17:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

én nem kedvelem túlzottan a macskákat de figyeljetek macskások. A kérdésem: Miért utálja nagyon sok ember a kutyákat?

és a mit mondok hogy ne úgy tekintsetek az összes kutyára mint egy s_ggnyaló goldira...Egy husky,shiba,akita,malamut,beagle,vizsla nem fog megmaradni a kertben csak mert enni kap és ez csak pár fajta, az összes vadász és juhász kutyafajtát felsorolhatnám, na meg a szánhúzókat is, persze a macskások ebből nem sokat értenek, de az a lényeg hogy ugye ismeritek a jó öreg német juhászokat, esetleg vizslákat, na azok sem maradnak meg sokáig az udvarban ha csak enni kapnak. Szöknének ahol tudnának és világgá mennének mint bármelyik macska. Nem kell minden kutyát/fajtát egy kalap alá venni, szerencsére elég sok fajtánál ki kell érdemelni a hűséget. én személy szerint utálom a macskákat, de nem gúnyolom szidom őket, ahogy látjátok itt sem írtam semmi bántót csak elmagyaráztam a dolgokat.(van macskám, régebben is volt, soha nem mentek el, de nem hiszem hogy azért mert hűségesek lettek volna)

2016. okt. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Mert a kutyákhoz hasonlítják őket, akiktől teljesen eltér a jellemük. Ami egyébként így normális, mert teljesen már a két állat, csak ezt nem minden ember látja be.
2016. okt. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

8-as vagyok, gondolom ez nem volt egyértelmű de én imádom alapvetően az állatokat, mindegy milyen fajta, de ez magába foglalja, hogy a kutyákat sem utálom. :)


Ettől függetlenül tagadhatatlan, hogy egy ÁTLAGOS kutya hűségét szerintem egyszerűbb elnyerni, mint egy ÁTLAGOS macskáét. Sok állattal foglalkoztam, kifejezetten vadász kutyával is, de nem volt egyik se olyan makacs, mint egy macska.


Most lakásban lakok így nincs kutyám, nekem ez elvi kérdés, de ha lesz kertes házam, nekem tuti lesz kutya-macska együtt. :)

2016. okt. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

#11 kommentelő!

Ki mondta, hogy a macskások utaljak a kutyákat...? Attól még, hogy valaki imádja a macskákat, nem fogja mindjárt "utálni" a kutyákat, ennek a két dolognak semmi köze egymáshoz!. Mellesleg, amilyen kutyafajtákat felsoroltál, személy szerint azokat én mind imádom, különösen az Akitát! Élek és halok értük, de a macskákat IS nagyon szeretem!

Lehet, nekem furcsa az értékrendem, de abszolút nem tartom azt normális dolognak, hogy valaki "kutyás vagyok" jelmondat mögé bújva fikazza, utálja, ne adj isten bántja is a macskákat! Gusztustalan!

Visszatérve viszont, egyetértek az előttem szólóval, hogy vannak ám öntörvényű kutyák, de mindenféleképpen aláírandó, hogy egy macska bizalmát sokkal-sokkal nehezebb elnyerni mint egy kutyáét, legyen az akármilyen makacs fajta (Akitával volt dolgom, tehát ismerem is, mindezt úgy mondom).

2016. okt. 12. 16:18
 15/20 anonim ***** válasza:
Màr én is írni akartam kedves kérdező, hogy a kérdésednek semmi köze nincs a kutyàkhoz mégis heves macska kontra kutya vita alakul ki.. Ugy miért nem kezdi valaki, hogy azért utàlom a macskàkat mert az arany halak sokkal jó pofàbbak, persze ez is takaródzàs lenne, de annyira uncsi màr, ez a macska kutya vita. Mi köze a kutyàknak a macskàkhoz? Hogy jönnek alapba ide témaként?
2016. okt. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
#11 vagyok látom leszűrted a mondandóm lényegét kedves kérdező...de áruld el kérlek, hol írtam hogy a macskások utálják a kutyákat? Én egyébként csak az előttem szólók válaszaira reagáltam. Az akitákat meg ugye jól ismerem, van egy a háznál.
2016. okt. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 BenceEmpire válasza:

Szerintem azért mivel sok macska lusta példa: Az én egyik macskám kan macska 0-24-be fekszik alszik és valaki ezért valaki mivel a génjeitől harcias lehet

vagy valaki imádja a kutyákat mint és :D

Hogy ne érts félre 2 aranyos kis macskával rendelkezek amiből az egyik kan a másik nőstény példány

2016. okt. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"vagy valaki imádja a kutyákat mint és :D"

Én meg utálom a mákos tésztát, mert én a fagyit imádom... :D

2016. okt. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ma olvastam az interneten /24.04.15/ Horvátországban uj, szigoru állatvédelmi törvényt fognak behozni.A törvény a társállatokra fog vonatkozni. A macskákra vonatkozva, kötelező lesz a chip, ivartalanitás, állatkinzás esetén 1év, sulyos esetben 2 év börtön.Felhozzák példának, hogy Istanbulban 135.000 kóbor macska él. de a lakosság ellátja őket, tény, hogy a török videókon nem látni elhanyagolt állatokat, és érdekes, különösen a férfiak ápolják, mindenhova beengedik őket.Ma Törökoszág már fejlett ország.A kutyás részt nem olvastam de ők is védelemben vannak.Kérdem én, magyarok! kit fogtok majd rugdosni ha itt is bevezetik??
ápr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Uj állatvédelmi törvény lesz Horvátországban. A Vajdaság hirportál hozta, d gondolom, máshol is olvasható. A társállatokra vonatkozóan, aki elhagy, kinoz kutyát, macskát, 1 v. 2 év börtönbe kerülhet, a chip kötelező.
ápr. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!