Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám szándékosan az alom...

A macskám szándékosan az alom mellé pisilt, miért?

Figyelt kérdés

Éppen fürödtem, amikor beszaladt a fürdőszobába és elkezdett játszani (az ott lévő polcokon ugrált) aztán nem messze az alomtálcától a fürdőszobaszőnyegre pisilt! Nem tudom miért csinálta, rászóltam, hogy "rossz cica" és amúgy is vizes volt a kezem, úgyhogy az ujjaimról a fejére spriccoltam a vizet, de nem érdekelte, meg se ijedt tőle. Biztos vagyok benne, hogy nem értette meg, hogy rosszat csinált, ezért félek, hogy megint csinálni fogja vagy esetleg máshová is odapisil!


Jelölés nem lehet, mert 3 hónapos kandúr, még nem ivarérett. Az alomtálca naponta többször tisztítva van. Eddig mindig az alomba pisilt, sosem volt eddig gond ezzel. Nem cseréltem az alom típusát, sem magát az alomtálcát mióta megvan.



2016. okt. 12. 09:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%

Még nem tanulta meg!

Sajnos akármennyire is sajnálja az ember, és akkor is annak a híve vagyok, hogy bele kell nyomni a fejét, ha mégegyszer előfordul.

Az én cicám is így nevelkedett, egyszer volt rá eset, azóta sem. Már 4 éves, és bent cica!

Lehet, hogy éppenséggel a nagy játék hevében történt most meg!

2016. okt. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Hát, ha nem az alom tisztasága a gond, akkor nincs konkrét magyarázatom. Az én cicám is betegesen vonzódik a fürdőszobaszőnyeghez, nekem jobbára csak ráfekszik, ha valahogy bejut, de volt már hogy rápisilt. Lehet hogy a nedvessége vonzza, vagy az anyaga. Nekem minden esetre nem mehet be a fürdőbe, az alom az előszobában van.

Van egy bárányszőr szőnyegem, amit, ha bárhová leteszek, mindig rápisil, így az is száműzve lett a lakásból.

2016. okt. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2%
mert nem szeret téged, add át a kínai séfnek! XD
2016. okt. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Meg akart szivatni.
2016. okt. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Az enyém is megkörnyékezte a fürdőszoba szőnyeget, fogalmam sincs mi van azon, ami ennyire tetszik neki. Én gyorsan felkaptam és kivittem, amikor leguggolt. Ha neked is ilyen nagy szálas kilépő szőnyeged van, lehet azért csinálja, mert azt is tudja kicsit kaparni, mint az almot. Nekünk kettő van felváltva, és csak attól őrül meg, amelyiknek nagyok a szálai. Sajnos nem tudom érthetőbben leírni, mint tipikus fürdő szoba szőnyeg. :D A kicsi sima nem izgatja. Esetleg próbáld lecserélni te is, vagy zárd ki a fürdőből.
2016. okt. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
jó gyerek az , majd megtanulja
2016. okt. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Azt nem értem, ha eddig jó volt neki az alom, akkor most miért pisilt máshová? Mi történhetett?

Azóta szerencsére volt 1x az alomban és a szőnyeg is a mosásban van még, de félek, hogy megint rápisil, ha visszarakom a szőnyeget a helyére. :( Nem új a szőnyeg am, már a cica előtt a padlón volt, eddig nem pisilt rá ezt az ötletet tegnap este találta ki.


Ő saját magának belenyomja a fejét a pisijébe meg a kakijába is. Szerintem, ha tovább szagoltatom vele, akkor mégjobban odacsinál mert ott érzi a szagot.


Az almot áthelyezni nincsen lehetőségem, én se örülök, hogy a fürdőszobában van, ahol fürdök meg fogatmosok :( de nagyon kicsi a lakásunk és nincsen máshol hely ehhez (am sétáltatom, lakótelepen lakunk és van egy kert mögöttünk, néha ott is pisil)


Hát én is ezt érzem, hogy utál, mert elképzelni sem tudom mi másért pisilt a szőnyegre :S ráadásul most akarunk a párommal a nappaliban is szőnyegre beruházni, mi van, ha azt is kipécézi magának, mint pisilőhelyet? Vagy, ha az ágy lesz a következő? Nagyon meg vagyok ijedve. :(

2016. okt. 12. 11:20
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen, nekünk is szálas szőnyegünk van, lehet azt hiszi az is olyan alomféle? NEm tudom miért éppen most fedezte fel :/

Akkor, ha a nappaliba is szőrös szőnyeget akarunk, benne van a pakliban, hogy azt is lepisili?

2016. okt. 12. 11:22
 9/13 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld meg lefújni a szőnyeget valami citromos aromával, úgy tudom azt nem kedvelik.


Nem kell aggódni, meg fogja érteni, hogy a szőnyeg nem pisilésre való, csak még próbálgatja a dolgokat. Három hónapos, ha ennél nagyobb lesz, hirtelen függőleges irányban is neki áll felfedezni a lakást, akkor is ha eddig nem tette. Nekünk kőre, törülközőkre is pisilt már egyszer-egyszer, de ha alaposan feltörlöd, nem marad szaga, akkor nem lesz rendszeres. Annyit is megtehetsz, hogy a kád szélére akasztod a kilépő szőnyeget napközben. De mondom, mindig következetesen tedd vissza az alomba, ha máshol akarna pisilni, utána nem fog direkt máshova.

2016. okt. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A citromos aroma bevállhat, az ablaktisztítót is utálja, ha használom a tükrön, a közelébe sem megy :) De csak sima citromos vizet fogok a szőnyegre, nehogy valami mérgezőt belélegezzen, vagy citrusolajat.


Akkor van esély arra, hogy csak kipróbálta milyen, de nem lesz rendszeres? Abban reménykedek, hogy felfogta, hogy a bepisilés miatt lett nagy felfordulás ("eltűnt a szőnyeg, aztán jött a felsúroló meg a büdi felmosószerszag, meg a gazdi is sziszegett és lefröcskölt")


A szidás meg a lefröcskölés fogalmam sincs, hogy hatásos-e? Össze tudja kapcsolni a bepisiléssel vagy nem érti az egészet és csak egy rossz élmény marad meg benne? Mert hiába szóltam rá, meg fröcsköltem meg se rezzent rá, csak szagolgatta, hogy "há de jó kis büdi pisit csináltam ide" Akkor lepődött meg, amikor betettem a szőnyeget a csapba, elkezdte szagolni meg nézni a helyét, aztán nyávogott. Szerintem beleélte magát, hogy onnantól az lesz a pisihely. Csak tudnám miért? :/ Mi baja lett hirtelen az alommal?

2016. okt. 12. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!