Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám szándékosan az alom...

A macskám szándékosan az alom mellé pisilt, miért?

Figyelt kérdés

Éppen fürödtem, amikor beszaladt a fürdőszobába és elkezdett játszani (az ott lévő polcokon ugrált) aztán nem messze az alomtálcától a fürdőszobaszőnyegre pisilt! Nem tudom miért csinálta, rászóltam, hogy "rossz cica" és amúgy is vizes volt a kezem, úgyhogy az ujjaimról a fejére spriccoltam a vizet, de nem érdekelte, meg se ijedt tőle. Biztos vagyok benne, hogy nem értette meg, hogy rosszat csinált, ezért félek, hogy megint csinálni fogja vagy esetleg máshová is odapisil!


Jelölés nem lehet, mert 3 hónapos kandúr, még nem ivarérett. Az alomtálca naponta többször tisztítva van. Eddig mindig az alomba pisilt, sosem volt eddig gond ezzel. Nem cseréltem az alom típusát, sem magát az alomtálcát mióta megvan.



2016. okt. 12. 09:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a jutalmazást sokkal jobban megérti, vagyis ha az alomba pisil dicsérd meg. A büntetést inkább hozzád köti, nem a rossz dologhoz, amit csinált. Pontosabban, azt fogja tudni, hogyha látod, akkor nem szabad, de ha nem vagy ott, igen.

Ez nem az alom ellen szól, mondom még kicsi, valószínűleg csak ment, talált valami "alomszerű" dolog a földön, hát rápisilt. Én jutalom falattal tömtem a macskám kicsiként, akárhányszor az alomba pisilt kakilt a padló vagy más helyett, így elég gyorsan leszokott arról, hogy máshova járjon. Egy-egy baleset előfordulhat, de kétlem, hogy aggódni kéne.


Pár csepp citromlé permet meg jó ötlet, ha esetleg mégis lenyelné, akkor se lesz semmi baja. :) ennyitől a szőnyegnek se.

2016. okt. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

A jutalomfalatkákat az én cicám nem eszi meg, hiába kínálgattam neki. Pedig elvileg ezeket extracicafinomra csinálják, az enyém meg elkezdett vele játszani aztán kiköpte.

Ma volt az alomban és megdicsértem érte, imádja ha vakargatom a nyakát, úgyhogy miután végzett jól megsimiztem és pont etetésidő volt, úgyhogy utána még kaját is kapott. Remélem ez beválik. Ha pedig visszateszem a szőnyeget befújom egy kis citromos vízzel.

2016. okt. 12. 15:55
 13/13 anonim ***** válasza:
A kolbászt, szalámit biztos szereti.
2016. okt. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!