Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan békíthető össze két...

Hogyan békíthető össze két macska?

Figyelt kérdés

Családi házas környéken élünk és van egy 10 éves ivartalanított cicánk (Mirci). Rendkívül békés jószág (bár lehet, hogy a környék rigóinak más a véleménye). Kint tartjuk. Kb 2-3 hónapja feltűnt a környéken egy fekete kis kandúr, lopva próbálkozott enni a maradékból. Megsajnáltuk, adtunk neki enni rendszeresen, ideszokott. Rendkívül hízelgő, jópofa jószág (Pötyi), alig lehet lépni tőle, folyton dörgölődik, hentereg előttünk. Egy a gond. Nem tűri Mircit! Ha meglátja ráront, marja. Mirci rendkívül fél már tőle, ha teheti beszökik a garázsba és ki sem lehet tenni, vagy elmegy a háztól és csak messziről nézi, mikor kiteszünk nekik enni. Ritkán jár rá a maradékra. Mindkettőt sajnálom, már gondoltam rá, hogy Pötyinek felajánlunk egy másik esélyt (a város másik részére átköltöztetjük), de sajnálom. A másik probléma ezzel az, hogy ha Pötyi nem is lenne itt, jöhet másik harcias kandúr a környékre, amelyik, ha nem is kap tőlünk enni, attól még terrorizálhatja. Arra is gondoltunk, hogy ivartalaníttatjuk Pötyit... De nem biztos, hogy segít...

Van valakinek jó ötlete? Köszönöm!


2016. okt. 16. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Az ivartalanitás lehet hogy segit, de nem biztos. az uj macska lett a domináns. az összebékitésnek akkora az esélye, mint két egymást utáló embernél... Sok macskám volt-van, de azt kiismerni, hogy két macska miért szereti vagy miért utálja egymást, azt nem tudtam...
2016. okt. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
benti macskakat ugy szoktak osszeszoktatni, hogy mondjuk egy torolkozot dorgolnek a cicahoz, hogy felvegye a szagat es azt a masik macska taljahoz tenni, hogy szokja. kulon szobaban tartani, felugyelet alatt rovidebb idokre osszeednegni.a becsukott ajtonal egyszerre etetni a ket szobaban a ket macskat, majd nyitott ajtoval, hogy lassak egymast. sokszor honapokba telik mig osszeszoknak. mi nemreg jatszottuk el egy ideiglenesen befogadott cicaval, egy het utan szoktak meg egymast, nem voltak agresszivek az elejen sem, csak rettegtek egymastol. szerintem probald meg a torulkozos dolgot
2016. okt. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat...

A helyzet alig változik...

A "nyuszi" cica a garázsba költözött (bár a korábbi teleken is be szeretett oda járni), hát most még inkább...

Időben és térben külön étkeznek...

Azért nem reménytelen a helyzet, láttam már őket két egymás alatti lépcsőfokon napozni és a nejem szerint aludtak már egy dobozban is...

2016. okt. 24. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!