Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica hasa felpuffadt?

Cica hasa felpuffadt?

Figyelt kérdés
Ma vettem észre, hogy a cica hasa nagyon kipüffed, benyomható, de kemény. Eszik, iszik (bár nem eszik túl sokat, azt hittem, az új táp miatt), kicsiket, vékonyakat kakil :( életkedve kb ugyanannyi mint eddig, bújik és dorombol, tehát abban nem történt változás. Holnap viszem állatorvos, de kéne aggódnom? Mi lehet?

2016. okt. 18. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
férgek
2016. okt. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Féreghajtót mikor kapott?
2016. okt. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tényleg esélyes, hogy férges, de én a helyedben mindenképp elvinném olyan orvoshoz, aki ultrahangot is tud csinálni. Az én cicám nemrég hunyt el FIP következtében, neki is nagy lett a hasa a végére, de állítólag ez csak a cicák kis részét támadja meg. Eleinte ő is evett, később lett csak egyre gyengébb és étvágytalanabb. Nem akarlak ijesztegetni, de az orvosok is sokszor elég hanyagok és hazaküldik az embert, mondván, nincs semmi baja a macskának, aztán mégis van (nekünk vagy 4-5 visszavitel után derült ki a betegsége, addig komolyan sem vettek minket).

Viszont ha férges, azzal vigyázzatok, mert emberre is terjed! Gyakori kézmosás és takarítás, mert a féregpeték mindenhol ottlehetnek a macska szőre miatt (a szőrén is rajtvannak).

2016. okt. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudnám pontosan megmondani, régen :( Ez lehet a baj ezekszerint, férges?
2016. okt. 18. 21:32
 5/7 A kérdező kommentje:
a FIP micsoda pontosan? láttam már máshol is, de sehol se fejtették ki
2016. okt. 18. 21:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Féreghajtót 3 havonta kellene kapnia. A fip pedig macska AIDS. Vidd el orvoshoz, csak ő tudja megmondani, mi baja van.
2016. okt. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Gennyes méhgyulladása volt, ma műtötték, már jól van.
2016. okt. 20. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!