Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy etessem a macskát, hogy...

Hogy etessem a macskát, hogy ne legyen pazarlás, de ne is éhezzen?

Figyelt kérdés

A következő a problémám:

A macskám igénye kb. 3-400 gr nedves táp egy nap. Próbálok átállni a szárazra, ő próbálja ezt bojkottálni... :) viszont: ha kirakok annyit, amennyi fél napra elég, akkor nem eszi meg egyszerre, csak egy kis részét, a többit otthagyja. Aztán rájárkál, de miután már állott lesz (kb egy óra) nem eszi meg. Akkor sem, ha otthagyom, és nem rakok ki újat.

Ha kis adagokban adom neki - kb egy evőkanállal egyszerre - akkor szépen megeszi, majd 1-2 óra múlva újra jelzi, hogy éhes. Ezt nyilvánvalóan nem lehet csinálni, ráadásul amikor dolgozom, akkor nem is vagyok otthon. A szárazat nem eszi, illetve csak ha nagyon éhes, és csak azt rakok ki neki. Akkor is csak pár falatot. Van, hogy miokr már egy jó ideje nem evett, akkor hány, kijön neki a gyomorsav. Akkor is csak akkor eszik, ha konzervet kap. Makacs egy állat.

Összességében tehát akkor nincs baj, ha 1-2 óránként adagolva kapja a konzervet. De ha megáll, otthagyja. A szárazat is többnyire otthagyja. HA nem öntöm ki, akkor az egész megáll, szépen összeérik, büdös lesz, és akkor már a frisset sem eszi meg, amit rárakok :)

Ötletek macskaetetés-nevelésre?


2010. ápr. 26. 22:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
5%
Menj kukázni az abortuszklinikák mögé! Egy méhlepénnyel elvan egy hétig, még vendégeket is hívhat!
2010. ápr. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát a legegyszerűbb és leghatásosabb nevelési forma talán az, hogy fogod és kirakod neki a fél vagy haramdnapnyi adagot egyszerre. Nem fogja megenni, biztos pár napig fanyalog is, és éhezik, de hidd el később már annyira éhes lesz, hogy az egészet meg fogja enni egyszerre. :) Nálunk úgy van, hogy reggel és este kap 100-100g konzervet és napközben egy kis szárazat. Nem csinálok gondot belőle, ha nem eszi meg egyszerre és otthagyja, nem lesz semmi baja a kajának.
2010. ápr. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

sztem se lesz, de szerinte igen :))

amúgy én is otthagynám neki, de olyan erős kényszerítő módszerei vannak, hogy ihaj :) olyankor rosszalkodik, pattog, zaklat, tép, tör, zúz...

volt, hogy kint hagytam 24 órát a kaját, amit nem volt hajlandó megenni, de aztán muszáj volt kidobni, mert rettenetesen büdös volt.

2010. ápr. 26. 22:50
 4/18 anonim ***** válasza:
Úristeen..A mi macskánk is nagyon makacs egy jószág.De nem őrülök meg tőle miértelme?Óránként etetni?Egyértelműen túlzás.Muszály rászoktatni egy emberbarátabb etetésre.Én a macskámnak reggel este adok enni egyszer egy tasakos macskaeledelt nap közben meg vmi házikosztot vagy párizsit.Szokott ő is követelőzni meg fanyalogni de aztán mindig megeszi a maradékot is.
2010. ápr. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Szerintem csak akkor adj neki egy kis adagot, amikor eteted (nem óránként, hanem napi 1-2 alkalommal) és a többi időben hagyj neki kint szárazat - így éhenhalni nem fog, hiszen kap konzervet is, és készenlétben van egy csomó száraz, és onnantól már rajta áll, hogy feladja az elveit és rendesen is jóllakjon :)
2010. ápr. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
igen, muszáj lesz vhogy megrendszabályozni. csak annyira rosszalkodik, mikor kaját akar, tudjátok, kiveri a hisztériát, felmászik a fejemre, ott üldögél, szó szerint a fejemre nő, te jó ég.
2010. ápr. 26. 23:06
 7/18 anonim ***** válasza:
Ha csak egy-két kanál kaját eszik egyszerre, meg sav miatt hány, ha nem eszik, nincs annak valami baja? Én még ilyet nem is láttam/hallottam, pedig 6 macskám van, meg egy csomó macskás ismerősöm. Az még hagyján, hogy válogat és keveset eszik, de nem normális, hogy hány.
2010. ápr. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
0%
Engedd ki az udvarra egerészni...
2010. ápr. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha rosszalkodik, mindenképpen próbáld valahogy megfenyíteni. Az írásaidból elég vajszívű gazdinak tűnsz, de ha nagyon rosszalkodik, egy kis kiabálás minimum kéne, plusz nyugodtan sózz is rá, ha a fenekére csapsz egy kicsit, attól nem lesz baja, viszont tanulni fog belőle.

Én is nagyon szeretem a macskáimat, de néha muszáj ezt megtenni, főleg h 3 macskám van és pl ha egymásnak esnek, nincs mit tenni, inkább én tegyek rendet köztük, mint egymás szemét kikapják vagy valami. És sztem amiket a tiéd csinál se kéne hagyni :)

2010. ápr. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

szoktam fenyíteni, mindenféle módszerrel. a spricni a leghatásosabb. mindig egyérelműen leszidom, ha rosszat csinál.

előtte lévőnek: úgy vettem észre, hogy akkor szokott hányni, ha jó ideig nem eszik. akkor kicsi fehéres-habos dolog kijön, aztán megy tovább játszani. voltunk dokinál is kétszer, nincs semmi baja állítólag.

2010. ápr. 27. 00:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!