Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idő, amíg teljesen...

Mennyi idő, amíg teljesen hozzászokik mindenhez?

Figyelt kérdés
Most kaptam meg életem első cicáját, viszont nem tudom, hogy mennyi idő kell neki ahhoz, hogy engem is megkedveljen, és az új helyét is. Enni eszik a táljából, játszani is játszik, de mikor megsimogatnám, vagy az ölembe rakom, egyből el is megy. Tudom, hogy sok idő, míg megszokja, és azt is, hogy nem egyről a kettőre megy ez, csak mégis azért mennyi időt legyek vele itthon? ti hogyan szoktattátok magatokhoz a macská(i)tokat? A válaszokat előre is köszönöm. ^^

2016. okt. 29. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Legyél vele, amennyit csak lehet. Ne próbáld ölelgetni, vagy az öledbe venni!

Minden nap játszani kell vele. Húzgálj előtte pl. cipőfűzőt, mert nagyon szeretnek ilyesmiket kergetni.

Nekünk még a fagolyó is nagyon bevált. Azzal szoktunk "focizni".

Egy-egy szem száraztápot is eldobhatsz neki, így levadászhatja a saját kajáját.

Hamar meg fogja szokni a helyet és Téged is.

2016. okt. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha már eszeik is, játszik is, akkor már kezd megszokni nálad. Hogy az öledbe mikor tudod venni... passz. Ez mindegyiknél más, ők is egyéniségek a maguk módján. Az előző macskám 16 évig élt velünk, de soha, egyetlen egy percre sem ült egyikünk ölébe sem. Utálta, ha felvettük, utálta, ha dédelgetni akartuk. Ha neki volt szüksége egy kis gyengédségre, akkor szorosan mellénk ült. Ilyenkor meg lehetett simogatni, de csak szőrmentén. Ő ilyen volt, mi meg tiszteletben tartottuk.

A másik meg az első perctől kezdve állandóan rajtam lógott, úgy mosogattam, hogy a pulcsim kenguru zsebében aludt közben.

2016. okt. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én cicám az első napján már az ölemben aludt, köztünk szerelem volt első látásra. Mármint szerintem a macska is bír engem, másokkal nem ilyen barátságos. Amióta felnőtt lecsúszik a lábamról, így nem marad már meg ölben, de keresztbe fekszik a lábamon, vagy valahogy mindig hozzám ér.


Szerintem egy hónap alatt azért bőven megszokja a dolgokat.

2016. okt. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, ma már engedte, hogy megsimogassam, és még dorombolt is. ^^
2016. okt. 30. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!