Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elvigyem magammal a cicámat?

Elvigyem magammal a cicámat?

Figyelt kérdés

Adódott egy lehetőségem, hogy nyáron 1-2 hónapot külföldön tölthetek nyelvtanulás céljából.

Cicám akk lesz majdnem 1,5 éves és nem tudom, hogy elvigyem e magammal. Nagyon ragaszkodó cica, állandóan velem van amikor hazajövök, árnyékként követ. Nagyon szeretjük egymást és nem szeretnék megválni tőle ilyen hosszú időre. Attól is félek, hogy elfelejtene.

Viszont tudom, hogy a macskák inkább helyfüggők, nem mint a kutyák akik a gazdihoz ragaszkodnak, nagyon megviselné őt az utazás és a helyváltoztatás is.

Itthon maradhatna a család többi tagjával, másik két cicánkkal, megszokott helyén, tehát azzal nincs probléma, hogy el kéne szállásoljam.

A kerdésem tehát az, hogy érdemes e esetleg vállani a kellemetlenségeket és elvinni magammal vagy ha nem akkor mennyire mennék ki a fejéből?

Mit ajánlotok?



2016. nov. 29. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az lesz jobb a cicának ha a megszokott otthonában maradhat. Mikor 1-2 hónap múlva hazatérsz, meg fog ismerni. Addig a család többi tagja szeretgeti.

Diák koromban mindig megvoltak a cicáim a falusi házban mikor nem ott laktam 1-2 hetet. Aztán mikor hazamentem megérezték hogy otthon vagyok és bekéretőztek és ugyanúgy megismertek. Egy külföldi utazás valószínű több stresszt okozna neki. Érezné azt is hogy te sem érzed azon az idegen helyen otthon magad. De azért tehetsz egy hazai próbát, cicaszállítóban elviszed egyik ismerősödhöz és vele leszel addig, és kiderül hogyan bírja az utazást meg a szokatlan helyet. De én úgy látom hogy a macskák nagyon a helyhez vannak szokva.

2016. nov. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyugi emlékezni fog rád. Ismerősöm macskáira vigyáztam négy hónapig a saját lakásán. Az hagyján, hogy a gazdájukra is emlékeztek, mikor újra hazajött, de még rám is emlékeztek több, mint fél évvel később, amikor újra meglátogattam őket. Nagyon távolságtartó, barátságtalan macskák, nekem meg mindkettő az ölembe ugrott és dorombolt. Ismerősöm mondta, hogy tuti emlékeznek rám, mert senki máshoz nem hajlandóak odamenni. Szóval hagyd csak otthon, tuti nem felejt el. Jobb neki így.
2016. nov. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a valaszokat! Megnyugtattatok. :)

Még ha van valakinek tapasztalata, örömmel veszem, ha megosztja velem.

2016. dec. 11. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!