Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért etet egy gazdag néni...

Miért etet egy gazdag néni minden kóbor cicát?

Figyelt kérdés
Külön kijár egy helyre ahol rengeteg a kóbor kocsival megy mert kb 5 kg szín hust visz két kg tápot.friskiest. ásványvizet. Tök kedves tölle, de ha ennyi pénze van miért nem inkább ivartalanít? Nekem nincs ennyi pénzem, de én is jotékonykodok ott csak én ivartalanitással, de mivel jol lakott állatok szaporodnak is rendesen. Az nem baj hogy eteti, de ö valami isteni magyarázattal jött hogy ezért nem ivartalanittat mert isten neki ezt a feladatot adta s arra nem kapott felhatalmazást bla bla. Pedig neki se kéne annyit etetni, ha együtt működne velem.

2016. dec. 11. 15:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Már azt is meg akarod szabni, hogy mit csináljon? Ő maga mondta, hogy neki így jó. Ellátja őket. Te is ivartalaníthatod, ha annyira akarod.
2016. dec. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Nem a te pénzedet költi, ez az egyik. Másik: hogy ivartalanítva vannak azok a szerencsétlenek, attól még enniük kell.
2016. dec. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

"ha együtt működne velem" - már bocs, de ez elég önteltnek hangzik tőled.

Azért eteti, mert ő ezt a formáját választotta a segítségnyújtásnak, és amit csinál, az becsülendő és hasznos - más kérdés, hogy az ivartalanításra tényleg szükség lenne, de hát nem kötelessége.

Azonkívül nem kötelessége együttműködni veled? Milyen alapon? Miért pont veled? És miért pont olyan formában, ahogy kipattant a te fejedből?

Ha te meg azt ítéled helyesnek, ivartalaníttasd azokat a jószágokat te!

Esetleg BESZÉLGESS VELE, mondd el a te nézőpontodat, de ne akard ráerőltetni, és te is hallgasd meg az ő mondandóját, de ne úgy, hogy eleve az egyik füleden be, a másikon meg ki.

2016. dec. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem lehet vele beszélni értelmesen mert mindig istennel jön. Becsülöm öt hogy eteti őket kedvelem is, ő is engem, hisz a cél közös. A cicákon segíteni, csak hatékonyabbak lennénk eggyütt főleg, hogy neki jobban oda mennek a cicák
2016. dec. 11. 15:35
 5/13 anonim ***** válasza:

A kóbor cicák tömegével sajnos az emberi hanyagság miatt vannak, nem képesek felelősen állatot tartani , sajnálják a pénzt az ivartalanításra, a születendő alommal meg nem foglalkoznak így azok jobb híjján az utcán élnek.

Sajnos nagyon sok ilyen van,hogy fial a macskája és a kiscicákra úgy tekint a gazda,hogy nem az övé,nem az övé a felelősség..Pedig dehogyisnem..

De a lényeg,hogy a néni legalább eteti őket, nem nézi tétlenül,hogy csontsoványan küzdenek a túlélésért..

Nyilván az ivartalanítás jó ötlet lenne, de nem egy embernek kéne mindent csinálni..Ha 1-1 önkétes ivartalanít,másik kaját visz nekik, már sokat tettek a cicákért.Nem várhatod el szerintem,hogy heti sok ezret rájuk költ és ezen felül még ivartalanítson is..

Szóval nem értem miért kell cseszegetned a nőt.Legalább ő segít,a többi környéken lakóval ellentétben

2016. dec. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem bántom, kedvellem s becsülöm de ha rá tudnám venni hogy segitsen legalább az el kapásukba, mert ö simán megfogja őket hagyják magukat akkor én meg vinném ivartalanittatni saját költségemen. Szóval összefogás nem ártana szerintem, és a csak ezetéssel még több lessz a kobor. De mivel kedves s becsülöm nem nagyon merem ezeket neki elmondani félek megbántanám mert tényleg szívén viseli a sorsukat szegény csak kettővel elörrébb is kéne nézni
2016. dec. 11. 16:11
 7/13 A kérdező kommentje:
Amugy úgy ismerkedtünk meg hogy pár éve én is kijártam etetni, mert sajnáltam öket aztán láttam hogy kezd elburjándzani a helyzet s el gondollkodtam mennyire is tettem jót hogy tizenöt kóborbol hatvanat csináltam idézőjel azzal,hogy csak etettem.
2016. dec. 11. 16:20
 8/13 anonim ***** válasza:
Valóban helyesen döntöttél hogy inkàbb ívartalanitasz mintsem szaporitod az etetéssel a koborok létszàmàt, bàr kedves a néni hogy eteti de még maga sem tudja hogy ezzel valójàban rosszat tesz hosszutàvon és a te munkàd neheziti vele sajnos. Ilyen idősen csak az adott helyzetet làtjàk a következményeken màr nem gondolkodnak szép tölled hogy megprobàlltad rà fel hivni figyelmét de nem hiszem sokra mész vele főleg ahogy làttam az elöttem hozzà szólókat is. Ez m.o. csak a màval foglalkozunk
2016. dec. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi utso.jol le lettem dorongolva mint egy szemét trágya
2016. dec. 11. 23:18
 10/13 anonim ***** válasza:

Senki nem írta,hogy rosszul gondolkodsz. Tényleg ivartalanítani is kell a kóbor állatokat! De ha a néni az etetéssel tud hozzájárulni,akkor azzal.Ezzel is segít az állatoknak.

Valaki ivartalanítja őket,valaki eteti őket..Mindkettő becsülendő és jó a cicáknak.

De ha csak ivartlalanítod,attól ők még éhen halnak.Ha a néni csak eteti,akkor meg ugyanúgy ontják magukból a kiscicákat,még több kóbor macskát létrehozva..

Szóval mindkettő fontos!!

2016. dec. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!