Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem fogják el a macskáim...

Miért nem fogják el a macskáim az egeret ami bejött a lakásba?

Figyelt kérdés
Egércsapdát kellet kitennem, mert az öt macskám csak fetreng. Miért nem eszik meg?

2016. dec. 13. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Félnek, hogy dinamitrudat tesz az egér a kajájukba, vagy bowling golyót ejt a lábukra. Te sosem néztél Tom&Jerryt?
2016. dec. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
1es te nagyon kész vagy😂😂😂😂😂
2016. dec. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amelyik házimacskának nem magának kell megszereznie az élelmet, az nem fogdos egereket, nem szórakozásból tenné.
2016. dec. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Mert gondolom szobacicák, anyjuk is szoba cica volt és nem tanította meg őket egerészni. Amiért itt lepontozás jár , a macskát nem kell, teljesen jóllakatni, mert a könnyű kaja / vadászni való kaja közt egyértelműen a könnyű nyer.
2016. dec. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én felpontoztalak, valóban picit ducik,majd most kevesebbet kapnak hátha megéheznek rá. Mindenkinek köszi. Az 1 -esnek is:)
2016. dec. 13. 16:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem minden macska jó egerésző... Nekünk volt egy málé kandúrunk, aki egyszer véletlenül fogott egy egeret, behozta a szobába, elengedte, onnantól nem érdekelte az egér... Az pedig rohangászott ideoda... Vidám este volt, de végül megfogtuk.


De a legtöbb macskánk megfogja az egeret, teljesen mindegy, hogy mennyire van jól etetve.

2016. dec. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még olyan is előfordul hogy a házban lévő egérről azt gondolja hogy nem szabad bántani mert a macskához hasonlóan hátha az is házi kedvenc.
2016. dec. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 2 és fél éves ügyetlen kis kandúrom, aki kb három hónappal ezelőtt látott életében először egeret. Elszaporodtak a padláson, és lejárkáltak. Érdekelte a dolog, de nem tudta hogy mit kell vele tenni. Aztán sikerült nekem leütnöm egy egérkét fajanállal. Megsebesült, így nem tudott elfutni. Cicamama módjára megtanítottam a kandúrt, mit kell csinálnia az egérrel. Játékra ösztönöztem. Azóta egyedül fogdossa az egereket és addig dobálja, amíg ki nem múlik, de nem eszi meg. A kiscicát is megtanította erre.

Botra kötött madzag húzogatásával serkentheted a cica vadászösztönét. Utána már csak az egér szaggal kell összekötni ezt a játékot, és máris van egy egérfogó cicád. :)

2017. ápr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!