Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vérzik a kiscicám ánusza....

Vérzik a kiscicám ánusza. Talán túl durván mosdatta a felnőtt cicám?

Figyelt kérdés
Egy héttel korábban kaptunk 3, nagyon kicsi cicát, kidobták őket. Mi befogadtuk, azóta is gondjukat viseljük. Mára már kb. 3 hetesek. Annak ellenére, hogy azt olvastam, a tehéntej nem alkalmas a kiscicák táplálására, mivel az állatorvos nem ellenezte, mi azzal etetjük őket. Ma történt, hogy a két felnőtt cicám egyike (ugyanis már megtalálásuk előtt volt 2 cicám) mosdatta nyelvével az egyik kiscicát, főleg az ánusza környékén, és miután befejezte, elborzadva látom hogy vér szivárog ki a kiscica pici fenekén. Az elején elég sok folyt, teljesen összevérezte a pici farkincáját, de szerencsére hamar elállt. Lehet, hogy a felnőtt cica (aki amúgy kandúr) túl durván mosdatta? Meg fog külső segítség nélkül gyógyulni? Az normális, hogy csak pisilnek, még egyikük sem kakil? A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm.
2010. máj. 2. 22:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
mindenképpen vidd el az orvoshoz, mert itt nagyon eltérő véleményeket kaphatsz... az a biztos, amit az orvos mond.
2010. máj. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

igen normális hogy nem kakil egy kb 3-4 hetes kiscica aki csak tejen él :)

amúgy meg ne hagyd hogy a kandúrod a cicukhoz hozzá férjen ugyanis a hím macsekok megeszik a kiscicákat!...bár én kandúrom kivétel ugyanis ő imádja a kiscicukat de sose lehet tudni alapon figyelj rájuk! ^^

a konkrét problémáról meg fogalmam sincs mert 12 évnyi macskatartásom alatt ilyen problémájuk még nem volt a cicuskáknak...de ha ennyire aggódsz akkor sztem beszélj állatorvossal :)

2010. máj. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hog pont azért mosta a kicsi hátsóját a nagy macska, mert vérzett?

Vidd el szerintem is állatorvoshoz, az biztosabbat mond, mint akik itt találgatunk!

2010. máj. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A válaszokat nagyon szépen köszönöm. Holnap elviszem az állatorvoshoz, biztosat valóban csak ő mondhat. Én minden estre nagyon reménykedem, hagy csak a kandúr (aki amúgy minden jel szerint szereti a kicsiket) sértette fel, és nincs semmi komolyabb gond... :)
2010. máj. 2. 22:36
 5/14 A kérdező kommentje:
Azt is észrevettem, hogy mindhármuk feneke puffadt. Ez minden kiscicánál így van?
2010. máj. 2. 23:07
 6/14 A kérdező kommentje:
...Mármint az ánusz körül.
2010. máj. 2. 23:11
 7/14 anonim ***** válasza:
Ajaj, nem szabdna hogy vérezzen, ez komoly dolog! Akár parvo vírus is lehet, gyorsan vidd orvoshoz.
2010. máj. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja, és majdnem biztos hogy férgesek, azért duzzadt a fenekük.
2010. máj. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A kiscicát az anyukája segíti kakilni,úgy,hogy a hasát nyalogatja és ezzel beindul a bélmozgása,a végterméket az anyacica gondosan lenyalja.Tehát a kiscicák is kakilnak csak nagyon hígat a tej miatt.Szerintem próbáld finom simizni a pocijukat,hátha segít rajtuk,aztán finoman nedves törlővel le lehet törölni.Ha nem történik semmi,sűrgősen irány az orvos,mert nagy baj lehet belőle.
2010. máj. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Utána néztem a parvó vírusnak és kétlem, hogy az lenne, hiszen a picinek van étvágya, nem hányt, és nem megy a hasa. Tiszta, piros vér folyt, nem véres hasmenés, de köszönöm a tippet. Még azóta az eset óta nem folyt vér, és ránézésre teljesen egészséges. Minden jel szerint a kandúrom érdes nyelve sértette fel. Viszont a féreg miatti puffadt hátsó igaz lehet. De nem hiszem, hogy ilyen kicsin még lehet féregteleníteni, vagy tévedek?
2010. máj. 3. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!