Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macskát tényleg jobb 1....

Egy macskát tényleg jobb 1. szülés után ivartalanítattni? Ezt mondta az állatorvos.

Figyelt kérdés

Egész más ügyben jártunk az álllatorvosnál, de ezzel kapcsolatban azt mondta, hogy a macska mind fizikailag, mind lelkileg egészségesebb, ha hadják egyszer szülni. De mi nem szeretnénk kis cicákat, mert mi van pl. ha sok születik?

Milyen hátrányai lehetnek annak, ha nem így teszünk? Én eddig pont azt hittem, hogy még ivarérés előtt kell.



2016. dec. 23. 10:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nekünk mind a 4 macskánk ivartalanított 1 nőstény 3 kandúr.Soha semmi probléma nem volt velük,nincsenek elhízva nincsenek egészségügyi problémájuk nahyon jól megvannak.Ivartalanítás után jobban oda kell figyelni rájuk ez tény de én soha nem találkoztam olyannal,hogy elhízott volna azért mert ivartalanították.Ez a gazdán múlik mit ad neki enni,játszik e vele eleget.És annak semmi értelme,hogy először elljen a macska aztán ivartalanítsák.És egy macska már fél évesen vagy korábban is lehet vemhes ami ilyan fiatalon nem egészséges,és ha kint van a cica akk.nem tudod szabályozni hova menjen mit csináljon.Meg mit csinálnál ha lefialna 5-8 macskát?Manapság nem könnyű nekik jó gazdát találni és nem kis pénz felnevelni őket.Én is beszéltem az állatorvossal és soha nem mondott ilyet,és az asszisztense aki ott dolgozik őt régóta ismerem és jártas az ilyenekben mert régen tenyésztett kutyákat és mondta volna mikor vittük ivartalanítani a nőstény,hogy várjuk meg még ellik.szerintem ah orvosodat csak a pénz érdekli de te tudod végül is a te macskád
2017. jún. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
A sok tudatlan magyar állatorvos szerezzen tapasztalatot USA-ban, ismerkedejen meg a sok gyönyörű macskával, akik 1 kg-osan ivartalanitva lettek, mentesek az ivaros betegségektől. 15 évi gyakorlat után nemrég jöttem Mo-ra, az itteni gyakorlat szomoru, mint ugy általában sok minden.
2023. okt. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!