Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám "beszél" hozzám?

A macskám "beszél" hozzám?

Figyelt kérdés

Nem szó szerint értem, hanem hogy képes erzekelni a hanglejtésemet vagy ilyesmi. Mert van hogy elkezd nyafogni es válaszolok h mondjuk "mivan szívem" vagy hasonló ramnez es visszanyavog mintha ertenem amit "mond" es amig válaszolok neki valamit akkor folytatja. Es par percig csinalja. Ráadásul az az aranyos mintha egy-ket válaszom után mintha gondolkodna es csak utána valaszol. Lehet hogy az o kis "nyelvukon" tényleg kommunikálunk?

Mert ha igen akkor úgy néz ki h semmi rosszat nem mondtam neki mert nagyon szeret engem! ;P



2017. jan. 9. 23:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Megtanulják hogy melyik szó mit jelent, vagyis ahogy hangsúlyozod azt a szót. Az én cicám is "érti" amit mondok neki. A nevére hallgat, ha rosszat csinál, akkor mérgesen mondom ki a nevét és tudja, ha megkérdezem, hogy "kimész?" és ki szeretne menni, akkor az ajtóhoz megy, ha azt kérdezem hogy "kérsz finumságut?" akkor megy a konyhába, mert ott van a finomság. (Igen, a finumság szó is mint sok más az a "nyelv" amit a cicámhoz használok :D). Szóval kialakult ezeknek a szavaknak egy hangsúly amit ért ha mondok Neki. Mondjuk szerintem nem mindegyik macska ilyen, a többi cicámat hidegen hagyja a neve is meg a hangsúly is. :D Ez a cicám akiről írtam, még válaszolni is szokott, pl miközben megy az ajtóhoz sír, amíg ki nem engedem. :)
2017. jan. 10. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
100%
A macskákról nem tudok hozzászólni,de a lovam az biztosan megérti a szavaimat.Több szót ha kimondok hangosan kifejezi magát.Egy példa: bejött utánnam a lakásba,még a nyáron,mert nyitva maradt az ajtó.Bármit csináltam nem volt hajlandó kimenni.Akkor eszembe jutott a Zab ,és hangosan mondtam,na majd kijössz te utánam,ha hozok zabot.Mire kiértem a helyhez,ahol a zabot ő is tudta ,hogy van,már hamarabb kint volt,mint én.Persze,hogy kapott,hiszen neki ez jutalom is volt egyben.
2017. jan. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém még felesel is. :D

Én kézjeleket tanítottam neki, van "Nem", "Kaja" és "gyere", bár utóbbira nem reagál, csak ha játszani hívom. Ha rosszalkodik és rászólok először rám néz és visszanyávog, abszolút sértett hangon, hogy már megint tiltom valamitől (pl nem mehet az asztalra, nem rághatja a kezemet), utána arrébb somfordál.


A nevét érti, a játékot is, ha mondom neki, hogy hozd ide a labdád, akkor izgatott lesz, és keresni kezdi valamelyik játékát. Nyafogni is szokott ha sokáig nem foglalkozok vele, olyankor megkérdezem tőle mizu, és dorombol vagy odaszalad valamihez, ami épp érdekli és várja, hogy kövessem. Reggelente nyávog az ablakok előtt, hogy húzzam fel a redőnyöket. Okos nagyon. :D

2017. jan. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
en mindig csak ennyit mondok ha a kozelembe jon a cica. hulye macska.
2017. jan. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mert nagyon értelmes vagy, kb mint egy marék homok.
2017. jan. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!