Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Zala felvágott adható macskána...

Zala felvágott adható macskának? Macskáknak ugye nem adható sertéshús. Zala felvágottban 70% sertéshús van - de nem tudom, milyen formában (főtt? Nyers? ).

Figyelt kérdés
[link]

2017. jan. 18. 07:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
9%
# 7/10 Ezt a szavannán élő tigrisek / oroszlánok szerintem nem tudják! Kampányt kéne indítani!
2017. jan. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Nem azt írtam, hogy NYERS HÚST nem ehetnek!


Nyers sertéshúst nem ehetnek.


Ettől függetlenül tudom, hogy sokan adják a macskáknak nyersen a SERTÉSHÚST is.

2017. jan. 18. 09:03
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Anyám borogass! :D

Gondolom disznóvágáson nem voltál még.

A szalámiba (és kolbászba) valóban nyersen kerül a hús, de utána van egy füstölésnek nevezett eljárás. Ez is egy tartósítási mód.

Az sem véletlen, hogy utána egy jó ideig a kamrában lógnak a szálak. A benne lévő baktériumok elvégzik a dolgukat, azt hívjuk érésnek.

Mivel egyéb hőkezelésnek nem vetjük alá, ezért nevezheted még nyers húsnak, de az már nem nyers akkor, amikor fogyasztásra kész.

2017. jan. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Nem voltam disznóvágáson - és valószínűleg nem is leszek.


Egyébként tessék:


[link]

2017. jan. 18. 09:05
 15/20 anonim ***** válasza:

Nekem nem kell bizonygatnod. :)


Nem szoktam nekik ilyet adni, de azt se állítom, hogy vas szigorral kezelem a dolgot.

Disznóvágáskor (néha bográcsoláskor is) azért nekik is leesik valami. Jellemzően csontokat kapnak a kutyák, de azért a sokadik könyörgésre :) egyéb finomságot is kap.

Nem helyes, de évente 1-2 alkalommal kap néhány falatot, abból még baja nem lesz.

2017. jan. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

A kolbászt ne keverjük már össze a felvágottakkal :D

Ég és föld a különbség alapanyagban, és gyártási technológiában is.

2017. jan. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
15%

Amikor még vidéken laktam csirkevágáskor a macskáka csirkebéllel rohangáltak az utcán ;)

Szép életük volt köszönik azt a 15-18 évet ;)

2017. jan. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

#15! Nem neked szántam a linket, hanem bárkinek, aki nem hallott még arról, hogy a nyers sertéshús macskák számára kerülendő.


#11. Egyébként az butaság, hogy valaki a tigrisekkel, oroszlánokkal jött.


A házi macska nem egyenlő a tigrissel és az oroszlánnal! Nem természetes eledele egy házi macskának a sertéshús! Természetben sosem kap el egy sertést egy házi macska!


Azt sem írtam, hogy a felvágott egyenlő lenne a kolbásszal, szalámival!!!


"Amikor még vidéken laktam csirkevágáskor a macskáka csirkebéllel rohangáltak az utcán ;)

Szép életük volt köszönik azt a 15-18 évet ;)"


#17! Értsd már meg, hogy nem a nyers hús etetéséről szól a kérdés! Hanem a nyers SERTÉSHÚS kérdéséről!


Senki nem gondolta, hogy a házi macskák nem ehetnek nyers húst, hiszen az egeret, kismadarakat is úgy fogyasztják! Evidens! Próbáld már meg az elejétől elolvasni a kérdést és a hozzászólásokat, úgy, hogy fel is fogd azokat.

2017. jan. 18. 09:41
 19/20 Platypus ***** válasza:
Igen, jól tudod, a kolbászokban és a szalámikban nincs konkrétan hőkezelve a hús. A füstölés és szárítás sok mindent megöl, de messze nem sterilizál. Ezért nem is szabad például vaddisznóból házikolbászt készíteni, mert ha nem megfelelően ellenőrzik akkor simán trichinellát lehet tőle kapni. Az Aujeszki-vírusra viszont szerencsére elég kicsi az esély hazánkban. Nyers disznónál is inkább elméleti, füstöltnél meg még annál is kisebb. Egyedül a súlyos következményei miatt vesszük komolyan, és nem azért, mert reális esély van elkapni. Másrészt egy macskának amúgy sincs semmi szüksége agyonsózott füstöltárura.
2017. jan. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Igen, persze, nem akartam macskának sós cuccot adni, ezt már az első hozzászólásban emlegettem.


A füstölés pedig csak szóba jött. (Mi nem eszünk ilyesmit, úgyhogy "falatkákat" sem kapna a macska.)


Amúgy régebben BARF-oztunk.


Akik beszóltak, nekik üzenem, hogy legalább a wikis Aujeszky-betegség szócikket olvassák el. Tényleg. Érdemes.

2017. jan. 19. 05:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!