Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica megnyugtatasa?

Cica megnyugtatasa?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 3 eves Scottish Fold cicam. Uj parkapcsolatom van, ossze is koltoztem az uriemberrel, de a cica valamiert nem birja elviselni. Mar az elejen is amikor nalunk volt, fujtatott, meg elbujt, most, hogy egyutt lakunk, elviselhetetlen. Ha itthon van, mintha teljesen mas macska lenne, agressziv lesz, kiabal (szo szerint "nooom noom") es tegnap minden elozmeny nelkul megtamadta, megkarmolta. Komolyan, alig birtam megnyugtatni. :( Van valakinek tapasztalata esetleg ezzel kapcsolatban? Az allatorvos azt mondta, hogy hagyjak idot a cicanak, hogy osszeszokjanak. Na, de mar 1 honap eltelt, es semmi valtozas. Szegeny parom csak tur es tur, a macsek meg terrorizalja. :D Eleg kellemetlen. :/
2017. jan. 30. 16:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Lehet féltékenység is. Elég agresszív reakció, de nem kizárt. Az én macskám is rühell mindenkit rajtam kívül, barátnőm egy hétig vigyázott rá, amíg nyaraltam, elmondása szerint kb addig szekrény meg ágy alatt élt és enni se nagyon jött elő, pedig itthon maradt a saját helyén. Én is az etetéssel próbálkoznék, hogy csak tőle kapjon enni. Nem kell, hogy simogassa, csak lássa a cica, hogy tőle jön a kaja, és ha éhes kénytelen legyen azt enni.
2017. jan. 31. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Néha hagyd őket kettesben. Nem kell, hogy a párod játsszon vele, bár megpróbálhatja, de jó lenne, ha "csak úgy" kettesben lennének néha. A cica rájönne, hogy nincs vele gond.

Elkezdhetné ő etetni, hogy jó dolgok történjenek vele a közelében. A párologtató is jó ötlet, én még nem próbáltam, de sokaknak bevált.

(Az én hisztis cicám egy kutyával barátkozott össze. Pedig voltak pillanatok, amikor azt hittem, hogy kikaparja a kutyus szemét. De megszokta. A mindennapjai részévé vált, hogy ott van.)

Meg fogja szokni a párodat, csak kicsit több idő kell neki.

2017. jan. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem minden cica szereti annyira a hasat, hogy a jutifalattal motivalni lehessen, ugyhogy ha az nem megy, akkor marad a jatek.

Nem kell a kozelebe menni, vannak ezek a palcas jatekok, ilyen madzagon log roluk mindenfelr, vagy egy egyszeru lezer potty. Azt jo messzirol is lehet, de rajon egy ido utan a cicus kinel van..foleg ha hallja a kattanast mikor ki-be kapcsoljatok.

Illetve mikor nagyon agressziv meg tamadna, adjatok neki valamit amit megtamadhat, mikor ugy magahoz oleli es a hatso labaival rugdossa. Az enyem egy regi furdoszoba szonyeget kapott erre a celra..azert ezt, mert folyton a szonyegekre ul, meg azon hempereg, szereti oket. Viszont rugdosni csak a sajatjat lehet :)

2017. jan. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!