Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elmesélnétek hogyan választott...

Elmesélnétek hogyan választottátok ki a kutyátokat a menhelyen?

Figyelt kérdés
Mi alapján? És hogy telt az első napotok? Adtatok-e neki új nevet? (Fényképet is mutathattok.) Tudom sok ilyen kérdés volt már, de hátha most újabb válaszok is érkeznek.

2013. márc. 19. 16:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mi úgy, hogy volt anno egy snacim és hiányzott nagyon. Párom ismerőse akkor még menhelyen dolgozott és meg akart lepni párom egy snacival. Már kép alapján is első látásra szerelem volt a dolog páromnak. Aztán elmondta nekem, hogy lesz egy snacink, én meg bőgtem vagy fél órán át örömömben. :D Megmutatta a képet, és megint. XD


De látszott a sok kosz ellenére is, hogy nagyon értelmes, sportos és jó képességű kutyus. És fajta tiszta. Nem is értjük, hogy került menhelyre.


Aztán kimentünk megnézni, nagyon édes volt és vidám. Leteszteltem, hogy mennyire figyel meg ilyesmi. Rá vagy egy hétre el is hoztuk őt. :) És akkor el is neveztük.

2013. márc. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én úgy, hogy épp mentünk az állatkereskedésbe és ott évente 2x van örökbefogadó nap(kiviszik oda az állatokat) nem is kell mondanom, és egyből beleszerettem Baby-ba :) 10 perc múlva már el is hoztuk. :) nagyon picike volt(őt kidobták egy szemeteszsákba az utcára a testvéreivel együtt.Nem változtattam meg a nevét, mert már kaptam róla egy "kis könyvet"és benne volt :)
2013. márc. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Kereskedésből van a kutyád?
2013. márc. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak nézelődni mentünk el, de beleszeretünk Saciba.:) Farok csóválva fogadott minket, mikor megláttuk eldöntöttük hogy ő kell nekünk. Két kutya között vacilláltam egy gyönyörű német juhász és az én ágról szakadt össze vissza keverékem között. Végül is arra a döntésre jutottunk, hogy a német juhász biztos hamar gazdihoz fog kerülni, mert nagyon szép kutya ráadásul fajtajellegű.

Így eldöntöttük, hogy lefoglalózzuk és amint lehet megyünk is érte.

Mikor odaértünk papírok, oltási könyv salala. aztán már vihettük is. Első utunk az állatorvoshoz vezetett, megkapta a chipjét és mentünk is haza. Nagyon jól viselkedett, mikor haza értünk érdeklődött minden iránt, nagyon jól tolerálta az én kis pukkancs pincsimet is. Borzasztó hamar összeszokott a másik kutyusunkkal. Olyanok mintha egymás tükörképei lennének.:)

Azonnal el is kezdetek játszani, rettentő boldog volt, fel is fedezte az új birodalmát.

Az első pár napban nem nagyon akart enni, aztán csak akkor evett ha mi kellő távolságban voltunk. Amint közelebb mentünk hozzá hátrált is el a kajájától.

Úgy volt, hogy új nevet kap mert ugye "Új élet, új név" de végül Saci maradt. Nem volt szívem megváltoztatni, nem tudom miért. Így került hozzánk így is maradt.

Ez kicsivel több mint 1éve volt. Most teljesen kiegyensúlyozott, boldog kutya és nagyon engedelmes. Egyáltalán nem bántam meg, hogy nem a német juhászt hoztuk el, sőt...mázlistának tartom magam hogy jókor voltam jó helyen. Szerintem másik ilyen kicsit szúrós természetű rosszcsontot sehol nem lehet találni. Nekem nagyon különleges, és lehet másnak nem de nekem az egyik legszebb. Lehet, hogy nem törzskönyves, díjnyertes kutya de az enyém és én így szeretem ahogy van.

Ezen a gépen sajnos csak menhelyes képeim vannak, de remélem azok is jók.:)

[link]

[link]

[link]

2013. márc. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi elméletileg most vasárnap hozzuk el a kiskutyánkat ha minden jól megy.

Mikor nézegettem a menhely honlapját és rátaláltam arra az édes kis csöpséget, rögtön beleszerettem. Gyönyörű és édes kiskutya.Megmutattam mindenkinek a családban és elolvadtak tőle. Ő egy kis staffi keverék, más nevet fogunk neki adni, valószínüleg Zénó lesz :)

2013. márc. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
4-es: Nagyon nagyon aranyos a kutyád! Meg is értem, hogy őt vittétek haza. Látszik, hogy aranyos és értelmes is. :)
2013. márc. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szép Saci is :)

Vajon milyen fajták lehetnek benne?

2013. márc. 19. 17:04
 8/15 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen!:)

Kérdező te is kutyust szeretnél? Vagy van már? Mutatnál róla képet?

Sacit kuvasz keverékkent fogadtuk örökbe, de nagyon sokan látnak benne goldent@labradort,német juhász, pitet vagy terriert a fülei miatt. Egy kicsi innen- egy kicsi onnan.:)

2013. márc. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Szeretnék majd örökbefogadni, azért kérdem, csak még nem alkalmasak a körülmények.
2013. márc. 19. 17:11
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én először egy másik kutyát néztem ki, de őt már várta az új gazdi Németországban. Mondták a gondozók, hogy van hozzá hasonló karakterű és kinézetű kutya másik is. Megmutatták, és kb 10 perc után döntöttem el, hogy elhozom.
2013. márc. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!