Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez mit jelent? Azt hiszi...

Ez mit jelent? Azt hiszi minden kutya barát? Ez változni fog idővel?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos Pitbull kan kutyánk. Egyhete mentünk az utcán mire kirohant egy kutya és konkrétan minden előzmény nélkül nekiesett az enyémnek. Konkrétan a nyakának ugrott, de nem tudta elkapni mert én a pórázzal kicsit hátrarántottam az enyémet. Ezalatt odarohant hozzánk még két másik azok is torkuk szakadtából ugattak minket. A legérdekesebb az volt hogy az enyém folyamatosan nyüszített és mindenáron az idegbeteg kutyához akart menni játszani vagy nem tudom. Amit elég nehéz volt tiltanom a támadó kutya és a másik kettő hangoskodó miatt. Azon gondolkodtam hogy normális-e az, hogy az enyém nem értett abból hogy nem kívánt jelenség volt? Sajnos csak ritkán futottunk össze kutyákkal, így akkora szocializációja nincsen. De annyira viszont nem volt kutyamentes élete hogy így viselkedjen.
2013. ápr. 2. 18:44
 1/6 FannaL ***** válasza:
Biztos játszani akart volna? A Pitbullokra nem az a jellemző, főleg nem a kanra. Nem lehet, hogy verekedni akart volna, csak a póráz miatt nyüszített.(Mert nem tudott elszökni.)? De olyankor egy érintésnek is elégnek kell lennie ahhoz, hogy abbahagyja amit csinál. (Már persze ha a főnök az aki a pórázt fogja, és nem az aki a pórázon van.)
2013. ápr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát amikor az a kutya a nyakába tépett volna nem hiszem hogy legalább ne kezdett volna morogni. Konkrétan kiszaladt, megállt az enyémmel szemben vicsorított, nézett a szemébe majd a nyakába harapott volna de én elrántottam. Semmilyen gondom nincsen a kutyával. De ebben a helyzetben hogy összesen 3 kutya volt körülöttünk még én sem igazán tudtam a megszokotthoz mérten letiltani az enyémet mert az a másik folyamatosan támadott, vagy őt vagy engem. A másik kettő is folyamatosan körülöttünk ugatott, így jobban figyeltem arra hogy ők ne jöjjenek közel mint hogy az enyém ne ugráljon. Így tudtunk csak haladni jópár méterig a kutyák gyűrűjében és ahogy én folyamoatosan tiltottam mindegyiket hogy ne jöjjenek közel. Bár ha van erre az esetre egy jobb tipped akkor szívesen fogadnám a vélemyényedet te hogyan oldottad volna ezt meg. A kutyám nem agresszív, hanem játékos, minden kutyával. Úgy látszik még az agresszív nekünk eső kutyával is. Őszintén szólva könnyebb lett volna ha ő is megpróbálja elzavarni a többit velem együtt, de nem. Azt pedig nem akartam hogy az enyém begyűjtsön egy harapást, esetleg mind a három nekiessen és ezek után idegbajos legyen minden kutyával. Mit lehetett volna ezesetben tenni.
2013. ápr. 2. 19:07
 3/6 Mátyás97 ***** válasza:
Megnyugtatlak. Ha pitbullt támadják kővel, a pitbull jön heggyel.:D
2013. ápr. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 FannaL ***** válasza:
Tehát nem védett meg téged, de nagyából hallgatott rád és nem támadott a kutyákra. De nem hinném, hogy egy kutya ne ismerné fel a veszélyt. Minden kutya felismeri a másik energiájából. Tehát ott, vagy tőled is megijedt vagy hagyta, hogy te vezérként elintézd a dolgot. De az enyém(németj.) az beszokott csatlakozni meg a kisebb is, ha érzi, hogy baj lesz. És próbáljuk megvédeni a falkát.Voltam ilyen helyzetben. Pitbullal még nem, de egyszer talán majd lehetek egy olyan kutyával is.
2013. ápr. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a kutyád még fiatal, nem érett be. a nyüszítés nem a félelem miatt volt, és nem is a játék miatt, hidd el...! akkor kezdett benne először érlelődni a dolog, hogy ő kemény, bátor állat, aki nem hagyja magát, csak megakadályoztad, hogy ez kiteljesedjen a fejében.


a pitek ha valamit nagyon akarnak, idegesek (a harctól függetlenül is) akkor érdekes, nyüszítő hangokat tudnak kiadni. a helyedben felkészülnék rá, hogy a következő pár alkalommal, de max 1-2 hónapon belül el fog indulni a kutya, csak idő kérdése, hogy elkezdjen verekedni. legyen nálad feszítőfa és legyél mindig résen.

2013. ápr. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A pited akkor hagyta volna abba a nyüszítést, amikor a másik kutya elkezdi. Evvan, ilyen fajtát választottál...
2013. ápr. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!