Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ma elvittem az állatorvoshoz...

Ma elvittem az állatorvoshoz a cicámat, valamilyen ételre allergiás szegény. A doki azt javasolta, elég neki csak száraz de jó minőségű tápot adni tehát semmi konzerv, vagy alutasakos. Szerintetek is elég egy macseknak a csak száraz, de minőségi táp?

Figyelt kérdés
2017. febr. 22. 16:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ehet csak szárazat, de az már más kérdés, hogy egy idő után könnyen ráun, ha mindig csak ugyanazt kapja.

Én a változatosság kedvéért adok néha a cicámnak alust, de főként száraz tápon él. És igen, csak kevés vizet iszik, mert többre nincs is szüksége. (Kétnaponta pisil csak, akkor sokat, húgykő pedig sehol, 12 éves elmúlt...)


De! Amit az állatorvos mondott, avval nem igazán értek egyet. Tekintve, hogy nem tudni, mire allergiás a cica, mire alapozza a doki azt a feltételezését, hogy a konzervtől van baja a macseknak? Én személy szerint ilyet még nem hallottam, hogy egy macska konkrétan a nedves kajára lenne allergiás. A szárazra meg nem.


Az állat minden esetben az összetevőkre lehet csak allergiás. Tehát pl. tegyük fel, hogy a csirkére allergiás egy cica. A száraz táp, amit veszel neki, csirkés, a konzerv pedig halas. Ezek ismeretében, melyiket NEM adnád a cicának?


Úgyhogy szerintem amíg nem tudni, pontosan mire allergiás a macska, addig csak találgatni és próbálkozni lehet, hogy kiderüljön. Kipróbálhatod, amit az orvos mondott, hogy csak szárazat kapjon, lehet, hogy elmúlnak a tünetei. Ez azt jelentené, hogy a konzerv valamelyik összetevőjére volt allergiás.


Ne legyen igazam, de ha engem kérdezel, nem kizárt, hogy ha csak szárazzal etetsz, akkor is folytatódnak majd a tünetek. Ebben az esetben pl. könnyen lehet hogy gabonaallergiáról lesz szó.

2017. febr. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Tekintve, hogy egy atlagos alutasakosnak, amit barmelyik aruhazban megveszel, a hustartalma 3-4% kozott van, igy valoban felesleges a macskanak adni, mert a macska fo taplaleka a hus. En eleinte vettem neki, amior hozzank kerult a macska, de egyaltalan nem is ette meg. Akkor neztem meg, hogy mi is van bennuk es rajottem, hogy nagyjabol semmi olyan, amire szuksege van taplalekkent.

Vannak premiumfajtak, de alusbol azok kozott is a 45% hustartalmu volt a max, amit talaltam, ami egesz jo, de a mi macskanknak az sem kellett.

Szoval attol biztos nem lesz baja, ha ezutan nem adsz ilyet a cicadnak.

A jo minosegu szaraztap is csak hasznara valhat, raadasul ezekbol altalaban kevesebb fogy, szoval anyagilag sincs olyan hatalmas kulonbseg.


Az allatorvos nem mondott butasagot, de a "valamire allergias" nem tokeletes kiindulopont a dietahoz. Kellene tudni, hogy mire, mert ha pl a csirkehusra, akkor hiaba veszed neki a legjobb tapot, ha abban csirke van, akkor ugyanugy marad a problemaja.


En szemely szerint vegyesen etetek, premium tapot kap, de ez a napi adagjanak 30%-at teszi ki. A tobbit nyerskent kapja (hus, belsoseg lazacolajjal es ha epp kell, akkor vitaminnal keverve). Qllergias allatnal ez jo lehet, ha kiderul, hogy mire allergias. Mert en rqkom neki ossze az ennivalot, azt rakok bele, amit ehet, az allergen dolgokat nem. Havi egyszer van vele munka, bekeverem, lezacskozom napi adagokra. Megy a fagyasztoba es kiolvasztok egyet naponta.


En a helyedben beszelnek az orvossal, hogy vizsgalattal mondja meg konkretan, hogy mire allergias a macskar es utana ugy valasztasz neki tapot, vagy akar allithatod ossze neki a szemelyre szabott husos etelt.

2017. febr. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Maxitabi ***** válasza:

Csatlakozva a vitához, szerintem sem jó a macskának a kizárólagos száraztáp etetés. Valóban túlságosan száraz számukra. És a legtöbb cica keveset iszik. (kivéve az én mc-m...) Az előző cicám nekem is kizárólag szárazat evett, de akkor még nem olvastam ennyit az etetésről, macskatartásról. Így-bár a nyers etetést tartom a legideálisabbnak, ügyelek arra, hogy az alap száraztáp (jó minőségű, magas hústartalmú, gabonamentes stb) mellé mindig kapnak nedvestápot (szintén uolyan kitételekkel) és néha egy kis nyers csirke, pulyka, marhahúst.

A német - és angol nyelvű macskás oldalakon pl a legnagyobb bűn a macska száraz etetése, a többség csak nedvestápot ad nekik.

Szóval én a kompromisszum híve vagyok..:))

Keress egy jó minőségű tápot és adj néha mellé nyers husit (csak disznót ne), szárnyat, nyakat, hetente max 1x belsőséget. Olyan minimális mennyiség kell, hogy nem nagy kiadás, lefagyasztva pedig tartósíthatsz is.

2017. febr. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenféle, sarki boltban kapható alutasakost kap, annál már jobb, ha csak minőségi szárazzal eteted.

De ha alutasakosból is meg tudod venni a prémiumot, akkor azt nyugodtan adhatod neki.

Ami az allergiát illeti: az allergén anyag benne lehet a nem megfelelő száraztápban is. És az is lehet, hogy egy igazán jó alutasakosban nincs benne. Jó lenne rájönni, pontosan mi váltotta ki az allergiát. Mi volt a tünet?

2017. febr. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
A tünete az, hogy rettenetesen sokat vakaródzik, és nyalja a szörét szegény, mintha bolhás lenne, pedig bolha mentes, szép tiszta a bundája...
2017. febr. 25. 17:55
 16/27 anonim ***** válasza:

De azt nem tudod hogy mire allergiás? Mert addig nem tudod hogy mit vegyél neki igazából. A jóminőóségűből is van ami csirkés, és ha épp arra allergiás akkor ugyanúgy előjön tőle. (Általában csirke, gabona, szója, vagy hal szokta okozni). Ha már megvan hogy mire allergiás, akkor kereshetsz egy attól mentes tápot. Tasakosból bár nehezebb a dolog, érdemes hypoallergént keresni, és azt kaphatja a szárazmellé nyugodtan :)


De ki kéne vizsgálni, hogy pontosan mire allergiás! Mert addig nem tudod megfelelően etetni sajnos.

2017. febr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

De azért élősködő-irtót kapott az állatorvostól? Attól még, hogy a bundájában nem látni bolhát, atka vagy gomba okozhatja a problémát. Ezeket nézte az állatorvos? Vett kaparékmintát a bőréről?

Ha a doki nem csinált vele semmit, csak rámondta, hogy biztos a kajára allergiás, akkor érdemes lenne egy gondosabb orvossal is megnézetni.

A környezetében nincs valami, ami viszketést válthat ki? Gondolok itt vegyszerre, samponra, a mosóporra vagy öblítőre, amivel a takaróját mosod, stb.

2017. febr. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
A doki nem vett semmilyen mintát, csak megnézte a szőrét- bőrét,majd mondta, hogy élősködő mentes...Szegény Ragdoll cicám azóta rettenetesen szenved,a száraz kajától.. csak nyávog és nézi a sok szar száraz vackot!Megsajnáltam..Ezért, ma már adtam neki egy doboz konzervet... megette, most alszik...
2017. febr. 28. 17:20
 19/27 anonim ***** válasza:
85%

El kellene vinned egy olyan állatorvoshoz, aki nem csak tippelget, hanem kivizsgálja, mire is allergiás.

A száraz táp, és a semmit nem érő konzerv helyett vagy legalább mellett, etethetnéd nyers hússal is, ez lenne a legjobb számára. Pl. csirke bármely része (máj csak ritkán és kevés), pulyka, kacsa, nyúlhús, marhahús, halak. Havi 1-2 nyers tojássárgája is mehet, illetve kevés túró is időnként.

Sertést és vaddisznót tilos adni nyersen, de a többi húsféle mehet.

2017. febr. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
tényleg megkéne tudni, hogy MIRE allergiás!!!! Addig bármit veszel csak ártasz neki, ami nem hippoallergén!!! És ha megvan mire allergiás, akkor tudsz venni attól mentes konzervet is ha ennyire ragaszkodsz hozzá.
2017. márc. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!