Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék ilyen helyzetben?

Mit tehetnék ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Nemrég megismerkedtem párom családjával. Sokféle állatot tartanak, többek közt pl. kutyát, macskát is. Amivel semmi baj, csak pl. az egyik hosszú szőrű cicának olyan ápolatlan bundája van, amit szerintem már le kellene nyírni (csomókban áll, tele van kosszal, stb.) Valamint nincsenek ivartalanítva, többen is testvérek és most egy cica terhes is lett. A legrosszabb, hogy kiderült, hogy a nagymamája a születendő cicákat vízbe fogja fojtani és már korábban is tett hasonló borzalmat (mert nem tudják etetni őket és drágának tartják az ivartalanítást). Én nagyon kiborultam ezen, próbáltam megbeszélni párommal, de azt mondta, hogy sajnálja, de nem tud mit csinálni. Ti mit csinálnátok a helyemben?
2017. márc. 7. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha megteheted, fizesd ki te az ivartalanítást. Sajnos nem hiszem, hogy hatni tudnál a mamájára, régen (illetve elmaradott helyeken még ma is, mint látod) ez tök normális szokás volt.
2017. márc. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vidd el legalább a nőstényt ivartalanítattni, beszéld meg a pároddal, hogy fizessétek közösen, ezek egy kanyit nem fognak bele adni.
2017. márc. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ha a tartási körülmények megfelelők, csak az ivartalanításra nincs pénz akkor a menhelyek szoktak segíteni, elviszik a macskát és kifizetik ők az ivartalanítást.

a szomszédom is így ivartalanítatta a lány macskáját

2017. márc. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha teheted, fizesd ki a vemhes nőstény ivartalanítását!

Meg a többi nőstényét. Esetleg kérj segítséget helyi állatvédő szervezetektől, akik tudnának segíteni a finanszírozásban.

Vagy ajánld fel a családnak hogy segítesz gazdát találni az állatoknak akikre már nincs szükségük.

Bármi, csak ne engedd hogy megöljék őket, amikor már világra jöttek. Akkor inkább meg se szülessenek.

Az a baj, hogy ilyen emberekkel már hiába próbálsz beszélni, az nem fog segíteni. Cselekedned kell. :(

2017. márc. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vagy felajánlhatod nekik ezt: Miután megszületnének a cicák, egy jó pár hétig még úgyis szopnának. Ezután pedig, ha már elválaszthatóak az anyukájuktól, akkor kérd állatvédő szervezetek segítségét az örökbe adáshoz. Amíg nem találtok nekik gazdit, addig vigyél nekik te tápot. Így a szülőknek ez semmibe sem fog kerülni.
2017. márc. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vagy nem tudom, hogy nálatok milyenek a körülmények. De az biztos, hogy ha nagy baj lenne és fognám a macskákat és vinném őket magammal haza. Biztos ők se nagyon tiltakoznának ha megszabadulnának a sok éhes szájtól... :(
2017. márc. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha megírod, hol vannak/vagytok helyileg, küldök állatvédő szervezeteket, esetleg menhelyeket
2017. márc. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ez elég durva. Nem értem olyan miért tart macskát aki még etetni se tudja rendesen.
2017. márc. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!