Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tehetnék ilyen helyzetben?

Mit tehetnék ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Egyik rokonunk a családjával egy nagyon koszos, igénytelen házban él. És pluszban 4 kutyával és egy macskával. A macska egyáltalán nem kap enni, a szomszédba jár át. A kutyák is csak moslékot kapnak és egy, max 2 méteres láncon vannak, amit én is alig birok felemelni. Sajnos mi nem tudjuk befogadni őket, mert emeletes házban lakunk és nem tudnánk megoldani a sétákat se. Már mindenkit megkérdeztem, aki tudtam de senkinek se kellenek. Már szóltam a helyi menhelynek de nem tettek semmit. Feljelenthetem őket? Vagy mit kell ilyenkor tenni? Az a baj, hogy annyira sötét emberekről van szó, hogy számukra egy állat nem jelent semmit. Én meg mindennap ezen kattogok, hogy mit tegyek. Segítsetek!

17/l


2016. júl. 31. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Igen fel kell jelenteni őket. Vagy szólni állatvédőknek ha vannak arra felé.
2016. júl. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Állatvédők. Ez már simán állatkínzás kategória, ha nem változtatnak a helyzeten, komoly büntetésre számíthatnak. Az a baj az ilyenekkel, hogy ha elviszik a kutyákat, akkor majd hoznak helyettük másikat.
2016. júl. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha ilyen csóringerek, lehet, oltva sincsenek a kutyák, ami pedig kötelező. Nálunk is most volt eb összeírás.
2016. júl. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az ebösszeírással az az alapvető probléma h ha azt mondod h nincs kutyád, akkor nem is lesz összeírva. A szomszédunk se jelentette be a kutyáit, mert sokba kerül az oltás és a chip -.-

sajnos vannak ilyen "érdekes" emberek. ha meghal az egyik kutya vagy megunták a fejét nézni, eltüntetik és szereznek egy újat

2016. aug. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!