Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen helyzetben mit tehetnék,...

Ilyen helyzetben mit tehetnék, hogy kéne viselkednem?

Figyelt kérdés

Már egy ideje szeretnénk egy amerikai staffordshire terriert, meg is ismerkedtünk egy családdal az utcából (most költöztünk ide), akiknek van kettő törzskönyves, kiállításra is járnak velük. Gondoltuk milyen szuper, ez biztos a sors keze. Beszélgettünk erről, hogy majd lesz náluk alom és hogy majd mi szeretnénk egy kiskutyát.

Aztán telt-múlt az idő, nem nagyon beszélgettünk, max ha találkoztunk akkor köszöntünk egymásnak meg 1-2 szót váltottunk. Furcsa mód a kutyáit sose vitte sétálni se meg nem tudom, kicsit furák is voltak.

Közben én eljártam kiállításokra és lassan rájöttem arra, hogy nem lenne épp a legjobb döntés ezektől az ismerőseinktől venni.

Aztán születtek náluk kiskutyák, 8 kicsi született, ebből ők megtartanak egyet, de a többit már nem is tudom mióta hirdetik, 100 ezer forintért. Én mondjuk ezt sem értem, hogy miért hoz le valaki egy almot, ha nincs előjegyző. Persze ezt nem mondtam neki, de beszélgettünk, mondta hogy nem adja oda akárkinek a kölyköket ami azért jó.

Szóval a kérdésre rátérve, ez a szitu egy kicsit elég furán hozta ki magát, hisz eleinte örömódáztunk, hogy lesz kiskutyánk és biztos furcsálja, hogy mégsem akarunk. Én arra hivatkoztam, hogy előléptettek és így nem lenne időm a kölyökre. Tudom, lehet hülyeség ez az egész, de nem fog átkozni minket ha később mástól lesz kutyánk?


2014. jan. 19. 22:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni (nem tudom számít-e), hogy írtam hogy említettük, hogy szeretnénk kiskutyát, de ezt inkább csak olyan "poénkodásból" mondta a párom, hogy na ha lesznek kicsik akkor egyet vissza lehet nekünk tartani. De miután megszülettek a kiskutyák, annyit se írt volna nekem hogy "szevasz, megszülettek a kiskutyák akkor kell egy?" meg nem is beszéltünk semmit erről
2014. jan. 19. 22:57
 2/5 anonim ***** válasza:
Most őszintén, kit érdekel, ha "átkoz"? Be akarsz házasodni hozzájuk, vagy vannak velük bármilyen terveitek? Ha nem kell tőle kutya, ne vegyél tőle kutyát, és kész. Ő sem akart nagyon eladni neked, te se akartad nagyon megvenni, akkor most mindenki boldog. Ha hozol máshonnan kutyát, majd megmondod, hogy jobban tetszett, és kész, normális tenyésztő ezen nem sértődik meg, ha meg nem normális, akkor nem kell foglalkozni vele tovább.
2014. jan. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha én tenyésztő lennék és valaki tőlem akarna kutyát akkor én olyannak adnám aki folyamatosan érdeklődik ha már a szomszédban van és nem csak a születendő kiskutyákról hanem úgy általánosságban a kutyáimról, a fajtáról, a tenyésztési elvemről, mindenről. Ha annyira nem képes, hogy megkérdezze mikor lesz kiskutya vagy ha tudja és mégsem jön már izgatottan hogy akkor mi lesz hogy lesz, milyenek lettek, megnézheti-e őket akármi én akkor neki nem adnék kutyát nemhogy még én szóljak, hogy megszülettek, bár nem érdekelt eddig annyira nem-e akarsz esetleg mégis kutyát na. Ha más szemszögből nézem és én lennék a leendő vásárló és valóban az a fajta a szerelmem lenne és a tenyésztő az utcában lakna akitől akarok kutyát, akkor én tuti mindenről kikérdezném, tudnám, hogy mikorra várhatóak a kölykök, milyen párosítás, miért az, milyenek a szülők és nem az utcán megállva megbeszélve hanem megkérném, hogy szánjon rám egy kis időt és jöjjön át beszélgetni vagy hagy menjek át, akkor legalább ő is meg tud ismerni, tudni fogja hogy való-e nekem egyáltalán az a fajta. Ha azt látja, hogy nem érdekel akkor miért akarna mindenáron nekem adni kutyát, miért ne várná meg míg eljön az igazi gazda, ha már amúgy is kijelentette, hogy nem akarja akárkinek odaadni. Lehetséges, hogy finoman így adta a tudtodra, hogy neked a hozzáállásod miatt nem szán kiskutyát még ha most már akarnád se. Persze ő azt nem tudhatja, hogy miért nem érdeklődsz, viszont így szerintem teljes lelki nyugalommal vehetsz onnan ahonnan valóban szeretnél. Örülj inkább. hogy nem akarja mindenáron rád sózni, mert akkor sokkal rosszabb lenne az, amikor majd összetalálkoztok mikor viszed sétálni a kiskutyádat. Ha emiatt megharagszik így járt, a lényeg, hogy olyan helyről lesz kutyád aminek valóban örülsz, amilyet tényleg akarsz,a többi mit számít? :)
2014. jan. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Alap, hogy az ember az xy ismerőseinek a "majd szeretnénk tőletek kiskutyát" kijelentéseit még akkor sem veszi komolyan, ha egyébként nem viccből hangzanak el, mert az esetek 99%-ában valami olyasmi történik, mint amit itt leírtál. Ha az ismerőseid felkészültek, akkor számítaniuk kellett erre, ha meg nem, az bizony az ő bajuk.


Almokat egyébként nem előjegyzésre szoktak lehozni.


Ha van célod a kutyával, és úgy látod, hogy az ismerőseid kutyái nem megfelelőek, akkor nem kell csak ezért venned tőlük kutyát. Hivatalos előjegyzéseket is vissza szoktak mondani.

2014. jan. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm szépen :)
2014. jan. 20. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!