Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érdemes lenne másik cicát...

Érdemes lenne másik cicát hozni az enyém mellé?

Figyelt kérdés

Egyedül lakom, teljes munkaidős munkám van, így minden hétköznap legalább 9-10 órát van egyedül. Amikor hazaérek szinte meg van őrülve, annyira örül nekem. Követ mindenhová és szó szerint hozza a labdáját, hogy játszunk. :D

Nagyon vidám, játékos cica, de nem tudom mennyire jó neki, hogy ennyit van egyedül. Érdemes lenne egy másik cicát beszerezni? Jobban érezné magát? Ha igen, pici vagy felnőtt cicát lenne érdemes hozni mellé? Fiút vagy lányt?

Az enyém 2 éves ivartalanított nőstény.


2017. márc. 11. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Érdemes lehet előbb kipróbálnmi, hogy reagálna egy másik macskára. A miénk például utál minden más macskát.
2017. márc. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egyszer már volt nálam egy barátnőm cicája 2 napig. Eleinte haragudott rá, fújt, felborzolta a szőrét, stb, aztán a második napon már inkább csak figyelmen kívül hagyta. Olvastam, hogy az összeszoktatás hosszú folyamat, szerintem ez kezdetnek nem volt olyan rossz.
2017. márc. 11. 21:55
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, ez nehéz ügy. Most úgy fogalmaznék, hogy "egyke" a macskád, mint az egyke gyerekek, és ő ezt tudja. Nem tudod kölcsönkérni a barátnőd macskáját egy hétvégére? (tudom, ez hülyén hangzik). Mert tényleg ki kellene próbálni. Sajnos nem tudjuk őket megkérdezni. Szerintem kiscicát lehetne mellé hozni, az az ideális. Az új jövevénynek plusz pont, hogy még kölyök íés a nagy dédelgetheti).

YouTube, Cole and Marmelade videókat ajánlok, múltkor láttam összeszoktatósakat is.

Szakkönyvek amúgy írják, hogy aki sokat dolgozik, az egyből két macskát vegyen, hogy a cica ne unatkozzon nap közben, ne legyen magányos (rád vár egész nap), legyen társasága.

Örülnék, ha később megosztanád a tapasztalataidat. Jelenleg itthon vagyok, de a probléma nálunk is fennál(hat).

2017. márc. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Fiatalabb macskát jobban "a magad képére tudsz formálni", de tartsd fejben, hogy kismacskával érdemes legalább eleinte külön foglalkozni, tehát pl. akkor hozz, amikor szabin vagy. Szerintem ivartalanított macskával jobban jársz.
2017. márc. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Bizonyított tény, hogy ha két idegen macskát raksz össze, nem fogják egymást szeretni (különleges, kivételes eseteket, amikkel a neten dicsekednek ne számolj bele), maximum elviselik egymást. A házat felosztják maguk között, és az ember számára észrevehetetlen jelekkel tartják egymást kordában, vagy marakodnak.


Csakis egymással rokon macskák, vagy fiatalkorban összerakott macskák fogják egymást kedvelni.


Ezeket figyelembevéve nem jó ötlet másik macska a meglévő mellé.

2017. márc. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

#5:


Hülyeség. Felnőtt macska mellé is nyugodtan hozható másik. Persze a kölyökkel könnyebben összeszoknak, de felnőttekkel sem szokott gond lenni. Persze szoktatástól is függ. Hülyeségeket fölösleges terjeszteni.

2017. márc. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem hülyeség, ezt hosszasan vizsgálták, és én is ezt tapasztaltam, nem egyszer.

Nem szokott baj lenni ha össze tudják szoktani, de akkor sem fogják egymást kedvelni, csak elviselik.

2017. márc. 12. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az 5# nek teljesen igaza van.
2017. márc. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én egy éves macska mellé hoztam egy kismacskát. Szó szerint ugyanígy vagyok én is, mint te. Úgy kezdtem az összeszoktatást, ahogy javasolták, és egy hónap múlva adtam fel, amikor a nagy már teljesen kezelhetetlen és agresszív volt, konkrétan megtámadta a kicsit. Az utolsó pár napban külön zártam őket, és vissza adtam a kicsit, szerencsétlen miatt iszonyú lelkiismeret furdallásom van a mai napig. Szerencsére lett új gazdija, mert még így is pici volt, csak három hónapos, és most boldog.


Az én macskám is, megint tündéri és bújós, velem játékos. Leszűrtem a tanulságot, ő inkább van egy napig tíz órát egyedül, akkor se kell neki cimbora. Barátnőm is utólag szerzett második macskát. Azok is rühellik egymást, csak ők nem verekednek, de semmit nem csinálnak együtt. Nem mindegyik macska akar barátot, mégha magányosnak tűnik is. Különben valószínű, ha kiskorától így van, ő napközben alszik, amíg nem vagy otthon.

2017. márc. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

enyém kiskorától sok cicával volt együtt,szóval őket megszokta,most ideszokott egy sérült cica és őrá viszont fúj de a többivel játszik( fél évre eltünt most került meg)

nálam is benti cica lett és nagyjából egész nap alszik amig dolgozom ahogy észrevettem,próbáltam beszoktatni az egyik olyan korú kicsi lányt de az meg csak aludni jött be szóval nem működött nálam:/


ha hozol neki egy cicát akkor talán fiu lenne a jobb és persze ivartalanított és nagyjából egyidősek legyenek

2017. márc. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!