Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet leszoktatni egy...

Hogyan lehet leszoktatni egy macskat az ajto, szekreny, fal kaparasarol?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy minden macska mas, de hatha van valakinek otlete :)


Szoval a macskam 2.5 eves, nosteny. Eleg vad termeszetu, velem es a baratommal kedves, bujos (persze amikor o akarja) de a tobbi ember hozza se erhet.


Van egy maniaja: minden falat, szekrenyajtot, sima ajtot kaparja, nem a korme elesitese miatt, mert nem kaparja ossze, hanem azert mert ki akarja nyitni.

Nem viseli el a zart ajtot, szekrenyt. Ez azert eleg bosszanto tud lenni egy ido utan, foleg ejszaka.

Amikor az alomjat hasznalja, ott is mindent kapar, a falat, a foldet, az eloszobabutort, pedig nagy alomtalcaja van.


Kiprobaltuk a zart almos megoldast is, kepes volt fel oraig bent kaparni a alomhaz oldalat.

Van tobb kaparofaja is, szoval nem ez a problema.

Sokat jatszunk is vele, nincs ignoralva.


Extra info

A karmat nem lehet levagni, probalta tobb allatorvos is, de csak akkor vagjak le a kormet ha elaltathatjak elotte. Nem akarom leterhelni a szervezetet felelslegesen egy koromvagasert.

Nem lehet ivartalanitani, mert nem fejlodott ki neki a petefeszke. Ezt azert irom le, mert ugye azt modjak ivartalanitas utan lenyugszanak a cicak.


Valami otlet? Hogy tudnank leszoktatni a kaparaszasrol?


Elore is koszonom!


2017. márc. 13. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Eleg erdekes, ilyet meg nem hallottam. Az enyem is nyitogatja a toloajtot, ha rajon a dili, de csak a szobaba nyilot. A szekrenyt szerencsere nem :)

Meg neha a tapetat is elkezdi bontani, ha valahol felvalt...de ezek inkabb ilyen kisebb csinytevesek, nem megszallott.

Az enyem pl utalja a,viz permetet, en azzal tartotta, tavol olyan helyektol, ahova nem akartam hogy maszkaljon. Meg ha ejszaka azzal szorakozott, hogy,felugralt az agyra es megtamadott. Keznel volt egy flakon, es ha nem akart leallni hiaba szoltam ra, akkor ra fujtam.

Igy tettem akkor is,mikor a mergexo novenyt kezdte el ragni...

A fali polcra is rendszeresen feljart, onnan lokdosott le mindenfelet (vazat, kaspot), arrol ugy szoktattam le, hogy odatettem egy ilyen mozgas erzekelos illatositot. Egyszer ra fujt, azota a kozelebe se megy :D

De vannak ilyen tipikus macska riaszto szerek is, aminek a cicak nem szeretik a szagat, ezert nem mennek a kozelebe...nekem meg a narancshej is mukodott egy ideig :D

2017. márc. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kiprobalram, nagyon nem tetszik neki a spricceles ;)


Meg mindig probalkozik de felenken, korulnez mielott kaparna az ajtot.


Remelm ez sikerul leszoktatni!!!


Koszi szepen a tamacsot! Ezt a modszert hasznalni fogom a novenyeknel is - az erkelyemen vannak novenyek amiket imad ragcsalni, pedig van macskafuve.


Koszi megegyszer :)

2017. márc. 13. 20:32
 3/6 A kérdező kommentje:
Mar nem erdekli ha le van spriccelve vizzel... Valaki esetleg tud uj tanacsot adni?
2017. ápr. 25. 09:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Mennyi időt szokott kint a friss levegőn tölteni?
2017. ápr. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Lakasban van, es emeleten lakunk. Az erkelyre ha mi is kint vagyunk kimehet, de egyedul nem. Ez nem olyan sok, kb 15 perc naponta, de most hogy jobb ido van egyre tobbet van kint.


Egesz nap resnyire nyitva vannak az ablakok hagyva, szoval van friss levegoje.


De van olyan is hogy kint vagyunk az erkelyen, es o meg kaparja a tolos uvegajot hogy be akar menni (mikozbe mellett par centivel nyitva van).

2017. ápr. 26. 08:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Én még nem találtam erre megoldást, csak azért írok, hogy tudd, nem vagy egyedül :-)

Az egyik cicám kényszeres üvegkaparó. Az üvegajtót és az ablakokat is szekálja. Feláll két lábra majd úgy kapar mint egy kutya. Először azt hittem, hogy ki/be akar jönni, de csak szórakozik. Én meg szórakozok rajta :D gyakrabban kell ablakot pucolni, meg picit karcos, de ezenfelül semmi gondot nem okoz. Igazán vicces kis fejet vág ilyenkor.

A másik maccsom szórakozásból szekrényajtókat nyitogat. Hanyattfekszik, kinyitja, majd becsukja. Órákat képes így játszani.


Karomvágás a vadság miatt nem megy? Mert erre szerintem van megoldás. Keress meg egy jó kisállatkozmetikust. Barátnőmnek is egy kis vadóc benti macskája van, ők kozmetikushoz járnak vele. Van valami nyugtató paszta, a szagától a cica picit bágyadt lesz, majd törölközőbe csavarják, a gazdi megfogja és úgy sikerül levágni.

Vágott körmökkel meg kaparászhat kedvére, nem tesz kárt semmiben. :)

2017. dec. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!