Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Németországban örökbefoadott...

Németországban örökbefoadott cicát "papiroztathatom" otthon?

Figyelt kérdés

Igen tudom, persze nem legális paprok nélkül átvinni egy állatot a határon, de még sosem futottunk bele ellenőrzésbe.

Szóval a lényeg, hogy nemrég örökbefogadtunk egy 3év körüli cicát, de chipe nincs, és az oltási könyvébe is, amit kaptam hozzá, csak kettő idei oltás van pecsételve, semmi más. Mivel nemsokára megyünk haza pár napra, arra gondoltam, hogy hazavisszük, és otthon átvezetjük új könyve ezeket az oltásait, megkap minden kötelező oltást, csipet, útlevelet, minden papírt amire szüksége van.

Baj lehet ebből? Vagy nem számít, hogy magyar vagy német papírjai vannak?


2017. márc. 18. 10:36
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Az nem számít,hogy magyar vagy német papírjai vannak,az viszont igen,hogy útlevél,chip és érvényes veszettség elleni oltás nélkül nem viheted át a határon a cicát. A veszettségi oltást követően csak 21 nap után lehet macskát szállítani.Érdemes felhívni egy állatorvost ő tud neked pontos válaszokat adni.
2017. márc. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!