Kezdőoldal » Állatok » Macskák » "MACSKAALOM" milyen gyakran...

"MACSKAALOM" milyen gyakran kell tisztítani és szagtalanítani milyen szerekkel érdemes?

Figyelt kérdés
3-4 hónapja van macskam. AZ alomtálcát kb minden 5 napban cserélem ki telyesen persze minden nap tisztítom de valaki azt mondta hogy az túl gyakran hogyha minden 5 napban új almot teszek.Általában az 5 kg-os almokat szoktam venni ami nekem nem egész 2 hétig elég az tényleg túl sok vagy?

2017. márc. 21. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 5kg almot szórok egyszerre a tálcába, ha annál kevesebb, őfelsége hisztizik, hogy nincs elég ásható alom. Imád ásni benne, mindig betemeti a lábait. Néha csak játszani megy bele... Ezt kb egy hét alatt koszolja össze annyira, hogy cserélni kell az egészet. Kaki pisi csomót naponta szedem belőle, vagy legkésőbb kétnaponta. Néha másfél hétig is elég, változó.
2017. márc. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. 2,5 kg-ot szórok egyszerre a tálcába, az én macskámnak ennyi is elég. Az összecsomósodott almot minden nap kiszedem, ha kell, utántöltök. Heti egyszer (6-7 naponta) szoktam teljesen kicserélni, olyankor a tálcát is fertőtlenítem sima hypo-s vízzel (10-15 percig hagyom ázni, utána jó alaposan ki kell öblíteni).

Ha te úgy látod jónak, hogy 5 naponta cserélsz, akkor cseréld 5 naponta, mindenkinek mások a szokásai.

2017. márc. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokféle macskaalom van, és mindegyiket más rendszerességgel érdemes tisztítani! Leírom, amit tapasztaltam eddig :D


Nem tudom Te milyet használsz, a legolcsóbb a nem csomósodó ásványi macskaalom, ezek nagyon hamar bebüdösödnek és 2-3 nap múlva ki kell cserélni az egész almot. 2.5kg-t jó kitenni belőle, de ugyebár 1 hét alatt elfogy az 5kg-s csomag. Nekem nem jött be, ráadásul porzik, amitől én is meg a macskám is fulladtunk.


A csomósodót hetente 1x kell teljesen cserélni. Ezek nem teljesen szagszívók, ha kisebb helyiségben van az alom, akkor tegyél a radiátorra párologtatót és szellőztess sokat, ezek megoldják az illat kérdést. A párologtatóba érdemes frissítő illatokat alkalmazni, ezek sokkal jobban elfedik a szagaot. pl. borsmenta, eukaliptusz, teafa, rozmaring stb. A sprét nem ajánlom, irritálhatja a cicát, tüsszöghet, könnyezhet tőle.


Az extracsomósodót elég 1.5-2 hetente teljesen lecserélni. Nagyon jó szagszívó, szerintem itt nincs szükség illatosításra sem.

Persze szükséges, hogy a kakit és a csomósodott pisit minden nap kiszedd a tálcából.

Ebből a két fajtából fél csomaggal (2.5kg kb.) almot teszek ki a cicának egyszerre. Ha többet teszek, kikaparja az alomtálcából. :) Az extracsomósodónál újrapótlom az alommenyiséget, amit a takarításnál kiszedek belőle, a csomag így 1.5-2 hétig jó, amikor elfogy, akkor szoktam a tálcát is mindenestül kimosni.


A szilikátos alom is nagyon jó szagszívó, de 4-5 nap alatt besárgul az egész, ezért én nem igazán szeretem. Gyakran kell cserélni és többet is kell felhasználni belőle, ráadásul olyan furcsán recseg xD Viszont ez a legkiválóbb szagszívó, semmi bűz nem jön ki belőle, nem koszol, nem porzik.

Ebből kb. 3-4kg-t teszek ki egyszerre, jelenleg is ezt használom. :)


Tisztítani szerintem az extracsomósodót a legkönnyebb, viszont ezt a cica könnyebben is széthordhatja az alom körül, amikor kimászik belőle, így összességében több munkát okoz. Én szőnyeget teszek az alomáca elé, de van, amikor még ez sem állítja meg a porszemeket és a padló is almos lesz. :S


Vannak még ezen kvíül WC-ben lehúzható és lebomló (pl. kukorica alapú) almok is, ezeket még nem próbáltam.


És az illatosított almokat sem próbáltam még, én úgy gondolom, hogy ezek akármilyen extrabioszuper-hiper illatanyagok, nem biztos, hogy jót tesznek a cicának. Ez csak az én mániám, biztosan le vannak tesztelve, hogy ne okozzanak gondot :D A lényeg, hogy a szilikátossal simán ki van békülve a cicám is meg én is :)

2017. márc. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
58%
Mi úgy szoktuk csinálni hogy minden nap kiszedjük belőle az ürüléket egy lapáttal...... és hogyha már kevés alom van az alomtálcában öntünk hozzá.. De szerintem nem kell kicserélni az egészet
2017. jún. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
(az előző vagyok) én azt vetten észre hogy nem kell 5 naponta sem hetente az egeszet kicserélni (a mient annyira nem budosodik) mi ritkabban csereljuk az egeszet
2017. jún. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!