Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tudok tenni? A cicám...

Mit tudok tenni? A cicám beteg de nem vihetem le állatorvoshoz mert nem tidom.12 éves vagyok. A szüleimet nem érdekli.

Figyelt kérdés
a cicámnak valami van a lábával feldagadt a kétszeresére. Szüleimnek mondtam de a szokásos választ kaptam , nem érdekel. Mit tegyek?

2017. márc. 21. 22:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ha tudod nezd meg a cica labat,h van-e rajta valami serules.Probald meg lefotozni es mutasd meg egy allatorvosnak.Talan igy is fognak tudni segiteni.
2017. márc. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ti mennyi idióta tanácsot tudtok adni egy 12 éves gyereknek... Nyilván ő tehet arról, milyenek a szülei...


Kérdező, fogd meg a macskát első körben és vizsgáld meg a lábát. Van e rajta vágás, harapás, sérülés, kullancs, vagy bármi olyan külső dolog, ami oka lehet a lábdagadásnak? Ha igen, akkor legalább tudod mi okozza, és telefonon érdeklődj a legközelebbi orvosnál mennyi lehet a kezelés?


Ha nem látsz külsérelmi jeleket, milyen a lába? Csak püffedt, vagy görbe is, furán áll? Rá tud állni, vagy okoz neki fájdalmat? Lehet törés, ficam, rándulás is. Ezeket is elmondhatod egy orvosnak, legalább körülbelüli becslést tud mondani, hogy mennyibe kerülhet.


Ha ezek megvannak, vagy elmondod a szüleidnek, hogy konkrétan ennyi lenne, te akár ledolgoznád nekik az árát, mosogatással, bármivel. Ha nem, Facebookon kereshetsz állatvédő csoportokat, és kérheted a segítségüket, ők néha kapnak adományokat idegenektől.


Ezeket tudom tanácsolni. Kezelés nélkül sajnos bármi lehet, de mindenképp meg kéne vizsgálni.

2017. márc. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nem tudsz berakni a macska lábáról fotót? Sérülés van rajta? Nem áll ki valahol?
2017. márc. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
engem se erdekelne, tul sok penzbe kerul az orvos, adnak ingyen masik macskat ugyis barhol.
2017. márc. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
nekem inkább te kellenél utolsó. ingyen természetesen
2017. márc. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:

lehet hogy adnak ingyen cicát helyette de az aki irta az utolsó és az utolsó elötti szerintem ti nem tartottatok még cicát igen nehéz megválni egy cicától akit te neveltél fel


én azt ajánlom neked hogy valakivel aki közel áll hozzád fogjatok össze és vigyétek el a cicát a legközelebbi megbízható állatorvoshoz

sok szerencsét

2017. márc. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
én cicát valóban nem tartottam, de utolsót már tartottam, felneveltem, s rossz volt valóban mikor írtak utána s többé már nem volt utolsó
2017. márc. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nos, a helyzet az, hogy macskáknál bármilyen ijesztőnek tűnik is az ilyesmi, jó eséllyel teljesen ártalmatlan, akár magától is kifakad és kitisztul. Én egyszer találtam egy cicát ilyen állapotban, mire meg tudtam fogni, már kifakadt a tályog és kiürült. Vittem dokihoz, ott elmagyarázták, hogy semmi gond nincs, macskáknál ez teljesen hétköznapi dolog (verekedés miatt), ritkán van szövődménye. Biztonság kedvéért kapott egy antibiotikum injekciót (kb. 1000 Ft-os költség) és ennyi. Megjegyzem, ennyit egy normális állatorvos akár ingyen is megtesz, legalábbis a mi állatorvosunknál már többször előfordult, hogy 1-2-3 injekció beadása után a "mennyivel tartozom" kérdésre csak egy legyintés volt a válasz.


Persze nem biztos, hogy minden doki ilyen... az is lehetőség, ha helyi állatvédő szervezettől kérsz segítséget. Sokféle állatvédő szervezet van, azok, akik ún. állatjószolgálati tevékenységet folytatnak, fel szokták vállalni a nehéz anyagi helyzetben lévők állatainak orvosi ellátását is.


Ha a mostani kezelés miatt nem is, de az ivartalanítás miatt mindenképpen érdemes egy ilyen szervezetet megkeresni, ők ugyanis ebben is tudnak segíteni anyagilag és akkor megszűnne a verekedés, nem lennének ilyen sérülések!

2017. márc. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Hogy van a cica?
2017. márc. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

# 14

A cica lehet hogy allat, de ugyanúgy érez fájdalmat, boldogságot stb, ugyanugy ragaszkodik es ugynugy tud szenvedni mint egy ember, csak O nem tudja neked elmondani. Allat, de egy élet van benne. Es minden cica megérdemli hogy éljen.

Normális epp elméjű, es lelkű ember nem tudja végignézni ahogy a cica szenved vagy akar milyen milyen allat.

Tudod minden azzal kezdodik hogy az allat érzéseit semmibe veszed.. remelem erted mit ertek ezalatt. Bár kétlem.



Kedves Kérdező!

Egyet ertek a fent szóltak többségével.

Csak van valaki a családban aki segitene..

2017. júl. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!