Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti hogyan etetitek a cicátokat...

Ti hogyan etetitek a cicátokat, és kb. mennyit költötök rá havonta?

Figyelt kérdés
Az én cicám 2 éves. Reggel szokott kapni egy fél doboz konzervet (pl: kitekat) ez kb 120 Ft. Napközben szokott kapni egy friskies alutasakosat (Kb. 80 Ft) Meg szokott kapni kitekat száraztápot, ami a csomagoláson elő van írva (kb. 40 Ft). Tehát az etetése kb. 240 Ft naponta. Ami 7200 Ft havonta. Nem túl sok ez egy kicsit? És akkor még az almot nem is számoltam...

2017. márc. 26. 13:46
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó minőségű a táp, akkor az elég. De mellé néha attól még adhatsz egy kis alutasakosat extrának.

A kitekat, whiskas és hasonló cuccok szemére valók!

Vegyél nagyobb kiszerelésű szárazat, úgy jobban megéri.

2017. márc. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Pont most néztem, hogy ha Royal caninnal etetném akkor csak 80 Ft lenne a napi költség. :O De hát ez nagyon kevés olyan jó minőségű tápnál. Azt hittem, hogy lenne vagy 4-500 Ft naponta...
2017. márc. 26. 15:23
 13/37 anonim ***** válasza:
16%

3-as voltam.


Így jártak a városi dirimb-doromb cicusok. :D


Ez a különbség a városi macskák és a falusi macskák közt.


A falusiakkal nincs ennyi macera.

Milyen táp és stb.?

Külön gond sincs. Csak nagyon minimális.

Szerintünk jobb sora van és kellemesebben érzik magukat a falusi cicák.


Természetesen a városi cicáknak is van joguk dorombolni :D

A gazdik örömére. ;)

A pluralisztika nem új találmány :)

2017. márc. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Semmi különbség nincs a falusi és városi macskák között,van aki felelős állattartó és van aki sajnos nem az. Az nem jó egy macskának sem, hogy moslékkal van etetve, le van tojva magasról amikor beteg, mert majd rendbe jön magától. Az ilyeneknek a macska csak fogyóeszköz, nem családtag, így azt sem lehet mondani hogy szeretik a cicájukat. 4-5 évet elvegetálnak, utána elpusztulnak, amikor normális gazdával élhetnének 15-20 évet is.
2017. márc. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
5%

Moslék?


Amit Te megeszel az moslék?


Ha megeszed a levest lekerül a gyomrodba, és még rá eszel egy nokedlis pörköltet, az a hasadban moslék? :D

Hát nem!

Ez nagy tévedés.

Tápanyag.

Nem a kinézete számít, mert a gyomrodban levő kaja, kinézete sem különb mint amit mosléknak nevezel. :D


Kulturáltan elfogyasztott étel kulturálatlanul moslékká válik a gyomrodban :D

DE ki látja?

Az orvosod ha ledug egy csövet a gyomrodig :D


Lehet szépen tálalni egy ennivalót. Mert kultúr lények vagyunk,

de ez a macskákat egy cseppet nem érdekli.


Ehhez nem kell Szibériáig menni, mert falun mindig is "moslékkal" szokás etetni a legkedvencebb állatkánkat is.

És semmibaja nincs tőle.

(ez egy metropoliszos gondolkozás amit elnyomtál)

Mert mi is azt a moslékot esszük. :D és köszönjük szépen nem járunk dokihoz, csak ha megfázunk.

2017. márc. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
És szerinted a macskának arra van szüksége mint az embernek? Csak megsúgom: nem. Tiszta zsír, fűszer, amivel a macska gyomra nem tud mit kezdeni, tehát csak ártasz neki vele. És igen, amit te nem eszel meg, az összeöntött maradék az moslék, amivel a disznókat szokás etetni, ugyanis a disznó mindenevő állat, viszont a macska nem... Bírom amikor olyanok okoskodnak akiknek fogalmuk nincs a témáról.
2017. márc. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
Igen, itt a kulcs a fűszerek, a só és a zsír, ami nem tesz jót az állatoknak. Igazából nekünk se...
2017. márc. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
14%

Kedves 16-os!


Ezt nekem ne "súgd meg".


Értünk az állatarásához ( a mi kolbászunk - a moslékos!) 3X jobb, mint a multiké), és ahogy az embernél úgy az állatnál is az emésztés során kiválasztódik automatikusan az emészthetetlen, pont úgy ahogy a Te gyomrodban is.

Ez a biológia dolga és a falusi macskáknak magyarázd el, milyen a mesterséges, száraz "egészséges" táp :D

Nekem ne magyarázd el és ne "súgd meg", tudjuk és a macskáink is tudják mi a jó nekik.

Bocs, csak 1 macskánk van. És köszöni szépen jól van :) a mosléktól!


Ebből nem hiszem, hogy egyetemi szintű okosságra van szükség.

Mindent túl komplikálsz? Vagy csak ezt az egyet?

Nem lehet könnyű az életed.

2017. márc. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
0%
Azért írtam többes számban, hogy macskáink, mert néha valahonnan betéved egy másik ebukatta cicó hozzánk és nem tagadjuk meg tőle sem a moslékot :)
2017. márc. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
De mi az a falusi macska?XD
2017. márc. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!