Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti hogyan etetitek a cicátokat...

Ti hogyan etetitek a cicátokat, és kb. mennyit költötök rá havonta?

Figyelt kérdés
Az én cicám 2 éves. Reggel szokott kapni egy fél doboz konzervet (pl: kitekat) ez kb 120 Ft. Napközben szokott kapni egy friskies alutasakosat (Kb. 80 Ft) Meg szokott kapni kitekat száraztápot, ami a csomagoláson elő van írva (kb. 40 Ft). Tehát az etetése kb. 240 Ft naponta. Ami 7200 Ft havonta. Nem túl sok ez egy kicsit? És akkor még az almot nem is számoltam...

2017. márc. 26. 13:46
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskám Premiere (Fressnapf) száraz tápot eszik, néha konzervet mellé, de ez ritka. Havonta maximum 5000 Ft a kajája. Azért drágább az, ahogy te etetsz, mert a rosszabb minőségű tápból többet kell adni, ahogy látod a zacskón lévő adagolás is többet ír, mint egy magasabb hústartalmúnál. Ráadásul ha mondjuk olyan tápot választasz, amit netről is lehet rendelni, akkor nagyobb tételben olcsóbb, esetleg kedvezmények is vannak, szerintem jobban megéri, mint a silányabb minőségű tápokat,konzervet hetente megvenni.
2017. márc. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 SzMHZs ***** válasza:
100%
Öt macskát etetek havi 12000 (száraztáp, Concept for Life 12 kg, de új rendelésnél is még marad valamennyi mindig, tehát kicsit kevesebb is az egy havi összeg), plusz 3-4000 forint husi (konzerv helyett csirkeszív, zúza, illetve pulyka felsőcomb főzve - jóval olcsóbb, mint az igazi hústartalmú konzervek, és legalább tudom, mi van benne). Ennyi állatra én nem sokallom, meg költök rájuk más téren is, próbálom a legjobb életet biztosítani nekik :)
2017. márc. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
37%

Igen, elég csak száraz táppal etetni, a konzervnek és az alutasakos kajáknak alig van tápértéke, és ezért sok is fogy belőle, emiatt drága evvel etetni.

Nekem már csak 1 cicám van. Purina One száraz tápot kap naponta 2x. Ez kb. 50 gr tápot jelent neki naponta. Egy zacskó Purina One táp 800 gr-os, és kb. 1200 Ft-ba kerül. Ha átszámolod, akkor egy ilyen zacskónak minimum 2 hétig elégnek kell lennie. Tehát havonta 2400 Ft-ból jóllakik a macskád, és ráadásul jobb kaját is kap, mint a Kitekat. Úgyhogy szerintem fontold meg. :)

Én csak nagyon ritkán adok a cicámnak 1 alutasakost, mert szereti. De nem etetném vele rendszeresen, mert költséges is, és nem is túl tápláló.

2017. márc. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim válasza:
54%
Mi nem igazán költünk a macskákra. Van 2 is, egyik nem sovány, de nem is túl kövér, a másik elég dagi, de azt szeretjük benne:D. Mindig azt esznek, amit mi. Meg el szoktak menni egerészni is, hozzáteszem mi falun élünk. 400-500ft-ért néha veszünk nekik egy kilós (száraz )macskatápot, az kitart nekik egy két hónapig.
2017. ápr. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim válasza:
Vidéken élünk, egy cicánk van Royal canint kap, nem számolom, hogy mibe kerül, de ebből a tápból tényleg kevesebbet eszik, izmosabb, a bundája pedig ragyog. Néha kap mellé főtt tojást, illetve külön neki főzött húst. Köszöni szépen jól van, sziámi létére igazi falusi cica (egeret is szokott fogni, mivel napközben kijár) és köszöni szépen jól van maradék nélkül is! 7 éves :)
2017. ápr. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
32%
Miért pontoztatok le? #33 voltam.
2017. ápr. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztalak le.
2017. ápr. 19. 00:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!