Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mondhat ilyet egy állatorvos?

Mondhat ilyet egy állatorvos?

Figyelt kérdés
Mondanom sem kell mindenki tudja milyen küzdelem beadni egy macskának a féreghajtót. Ezért felhívtam egy állatorvosi rendelőt, és megkérdeztem, hogy, ha elvinném oda beadatni a tablettát, amit nálluk vennék meg, és fizetnék nyilván a szolgálatért akkor beadnák e a cicámnak? Erre flegma hangon ennyi a válasz: "ha sikerül akkor igen" megköszöntem. Leraktam élből a telefont.

2017. ápr. 4. 14:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi bajod. Hiszen az állatorvos nem ismeri a cicátokat. Alapból nekik van egy fogásuk, amivel viszonylag ügyesen meg tudják nézni a cicák torkát, fogát, vagy beadni torokra gyógyszert, de egyes cicák lehetnek, akiknél nem feltétlenül működik, pl. egy nagy testű vad macskánál. Mivel nem tudja, milyen a cica, nyilván nem garantálhatja, hogy sikerül.

De ha nem volt szimpatikus neked, ahogy mondta (nyilván te hallottad, hangsúlyt stb.), akkor keress egy másik helyet inkább.

2017. ápr. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az állatorvos mondta, vagy a recepciós? Ha az utóbbi, akkor panaszold el az előbbinek.
2017. ápr. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Miért ne mondhatna? Végül is teljesen igazat szólt. Ha sikerül,akkor igen.


De ha magad nem tudod beadni akkor egy idegen akitől lehet hogy fél az állat, még nagyobb küzdelem árán fogja beadni és ez felesleges stressz neki,neked meg felesleges pénzkidobás. Bár ha már amúgy is ott vagy a rendelőbe macskástúl ,akkor már mindegy.


Mellesleg sokkal egyszerűbb porrá törni (nem a macskát) és konzerv tápba bekeverni aztán feltálalni a kissé kiéhezett cicmánynak.

2017. ápr. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a telefonhívás teljesen felesleges volt.

Pláne ha rendszeresen viszed oltatni akkor tudnod kéne hogy mindig beadják kérdés és gond nélkül.

2017. ápr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen. Az én dokim be adja olyankor, de most szabin van és nem akartam küzdeni ezért hívtam másikat. Recepcios mondta valóban.
2017. ápr. 4. 14:53
 6/14 anonim ***** válasza:
Jártam vagy öt különböző rendelőben, a recepciósok mint full bunkók voltak. Tényleg minden élet kedvem elment a savanyú fejüktől. Ráadásul lekezelőek és fontoskódóak voltak egy helyen. Egyiknél kutyának való gyógyszert adott a nő. Amikor visszamentem kicserélni még ő volt felháborodva, hogy miért nem török le annyit belőle, amennyi a macskának kell...
2017. ápr. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ne foglalkozz a recepciósokkal. Ritka a kedves.
2017. ápr. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi. Igen észre vettem. Már flegma hangal is vette fel, úgy beszélt velem mint valami carral.
2017. ápr. 4. 16:36
 9/14 anonim ***** válasza:
Portások ők is ,igazi régi komcsi portás mentalitással,vagyis ők az atyaúristenek. Van ami sose változik :D
2017. ápr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát én is ezt tettem volna. "Ha sikerül" hát ha ő adja be, nem biztos...

Nálunk, mikor orvos adta be, csipesszel tette a szájába. Hát én egyszer próbáltam tablettaként beadni neki, majd némi küzdelem után másnapra halasztottam... :-). Azóta úgy csinálom, hogy porrá töröm, és egy nagyon pici májkrémbe belekeverem (mikroműveletek kanálban). Azért pici májkrémbe, mert annak olyan az állaga, hogy könnyen belekeverhető, és ha sok, akkor nem eszi meg mindet. Meg már mástól is hallottam, hogy valószínűleg jó xar íze lehet a féreghajtónak, így ha kis adag az egész, gyorsabban lemegy. (Kutyáknak amúgy már láttam ízesítettet). Szóval kb. fél kávés (mokkás)kanál májkrémről beszélünk, amit az ujjamról elnyalogat. Egyszer nagyobb adagra sikerült, akkor a maradékot rákentem a lábfejére, onnan lenyalta. Így meg biztos vagyok benne, hogy mindet megette.

2017. ápr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!