Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vese és májelégten 8 hónapos...

Vese és májelégten 8 hónapos cica, rejtélyes betegséggel. Aki tud bármit segítsen mert a cica élete múlhat rajta! (képek) (? )

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


[link]



Januárban került hozzám egy akkor fél éves gyönyörű egészséges hófehér szobacica. Nyugodt, kedves természetű, sose volt vele probléma.

2 hónapja azonban minden megváltozott. Egyik nap azt vettem észre, hogy alvás közben maga alá pisilt, gondoltam ez normális biztosan csak rosszat álmodott mint a kisgyerekek. Aztán sorozatosan jöttek a problémák. A nyakán a teljes szőr kihullott fél nap alatt minden ok nélkül, pedig sose vakarta. Napokon át lázas volt, meg se mozdult, nem evett nem ivott. A helyi doktornő antibiotikumot adott neki és lázcsillapítót amitől egy hét alatt helyrejött, és akkor még nem is sejtettem hogy a legrosszabb még nem jött el. Pár hete, ok nélkül bevörösödött a feje és feldagadt a fél arca, a szájában több méretes fekély volt, a doktornő bár nemtudta mi lehet a baja, újabb antibiotikumot adott neki. Akkor már nagyon soványra fogyott, nem evett és nem ivott, fecskendőn át etettem.

Két hete viszont sürgősen kórházba kellett szállítani éjszaka, teljesen váratlanul felpuffadt az arca és vér jött ki a szemein és a száján át, akkor már teljesen eszméletlen volt, nyakát hátra biccentette és tágra nyílt pupillákkal bámult maga elé, szemét akkor már nem tudta becsukni. Napokon át feküdt folyamatosan infúzió alatt, rengeteg gyógyszert kapott. A veséje és a mája összeomlott, a vérvétel leletei szörnyűek. Sajnos a kórházból kénytelen voltam elhozni, mivel hatalmas anyagi megterhelést jelentett számomra, hiszen mindent egyedül zsebpénzből finanszírozok. Miután hazahoztam a kórházból kapott még pár napig hasnyálmirigyre gyógyszereket. Hirtelen teljesen felépült, egy hét alatt annyit evett mint még soha, visszaszedett egy kis súlyt, így már nincsenek kint a bordái. Azthittem ez az egész rémálom már sose fog visszatérni de sajnos tévedtem. Tegnap előtt újra kezdődött minden. A teljes szőr kihullott a hátán, a csupasz bőre látszódik, a feje újra elfeketedett és vérrel telített, vérzik a szeme, spontán sebek jelennek meg a testén, a háta úgy néz ki mintha valaki megverte volna pedig hozzá se ért senki.. Az orvosok szerint még elvegetálhat valahogy, de nemtudják mindennek az okát.

Linkelek pár képet, de szólok, csak erős idézetűek nézzék meg, elég horror képek!


Bárki aki ezt olvassa, ha tud kérem segítsen! Jelenleg bármi, ami megmentheti az életét, azért nagyon hálás lennék!



2017. ápr. 25. 19:38
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Csak alutasakos junior cica kaját
2017. ápr. 27. 07:12
 12/23 anonim válasza:
Őszintén átérzem a fájdalmad. Lehet komolyabb gond is mögötte. Pl FIV másnéven a macska AIDS. Hasonló vissza vissza térő tünetek sebek csak úgy előjönnek. Néz utána ajánlom tóbb fórumot is olvass el. És hasonlitsd össze a cicád tüneteivel.
2017. ápr. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
ki lett vizsgálva macska AIDSre is és macskaleucosisra is és negatív lett mind a kettő
2017. ápr. 28. 10:23
 14/23 anonim ***** válasza:

Úgy látom a vörös- és fehérvérsejt számok nincsenek rendben.

A hófehér macskák amúgy érzékenyebbek a betegségekre, mint a többi.

Szerintem nem kizárt, hogy valami nagyon súlyos allergiája van.

Milyen márkájú kaját kap? És a tünetmentes szakaszban is ugyanezt kapta? Próbálj meg diétás tápot adni neki. Lehetőleg szárazat, ha elfogadja. Az alutasakos kaják nem valami jók.


Próbálj meg minél több állatorvostól segítséget kérni, e-mailben, telefonon, személyesen. Több szem többet lát.

Online ő is válaszol: [link]


Egyébként hogy van most a cica? Étvágya milyen? Iszik rendesen? Alomhasználat? Mosdik? Életkedve mennyire van? Elhagyja magát, vagy játszik, stb?

2017. ápr. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
És a Pesti állatorvosi egyetemnek is írhatsz!
2017. ápr. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

rettenetes amúgy, olyan fiatal cica még

ne add fel semmiképp!

2017. ápr. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Jelenleg olyan mintha megbolondult volna, amikor járkál mintha részeg lenne és ugyanazokat a motorikus mozdulatokat csinálja, például korbemegy az asztalon alatt vagy hússzor. tekintete sem tiszta, nem fókuszál semmire csak bambul maga elé mintha vak lenne. Mindigis Whiskast kapott, jelenleg eszik viszint csak úgy ha villával adagolom a szájába magatol nem képes enni. Pisilni pisil, kakilni pedig 2-3 naponta szokott.
2017. máj. 1. 14:53
 18/23 A kérdező kommentje:
Tisztálkodni abszolút nem tisztálkodik, ha rajta múlna a kaki is lógna a fenekéből, én törölgetem át minden nap hogy ne legyen pisis meg cicakajás
2017. máj. 1. 14:54
 19/23 anonim ***** válasza:

Hat akkor ez valamilyen idegrendszeri probléma lesz főként

Bar nem kizart hogy mas is van a hatterben

De szerintem ez a legnagyobb baj

Ami segithet:

-Vetri DMG immunerősítő cseppek

-Dyna Lode tabletta (nem tudom, hogy cicaknak is gyártanak-e)

-Milgamma N


Kerd ki állatorvos véleményét ezekről, és valts tápot!

Elképzelhető hogy valamelyik összetevőre allergiás, a whiskas sajnos nem egx életbiztosítás...

Száraz tápot megeszi a cica? Ha igen, akkor Purina One, Prrfect fit, sanabelle, ezeket megprobalhatod.

Ha nem, akkor konzervből jobb félét vegyél, pl. Online rendelhető az Animonda.

De megprobalhatsz online rendelni nei hipoallergen tápot is, mert lehet hogy tényleg nagon súlyos allergiája van neki. Megprobalhatsz gabonamentes tapokat is. Valaminek csak segitenie kell... :(

2017. máj. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben kivan zárva hogy az kajara lenne allergiás. sőt. maga az allergia is kivan zárva. több orvosnál is volt már, a betegsége oka ismeretlen máig is. Nem érintkezik semmi olyannal ami kiválthatott volba egy hullámokban jelentkező vese és májelégtenséget. a jelenlegi "részeges" viselkedése annak tudható be hogy mivel nincsen méregtelenítő szerve, ezért az agya jelenleg tele van méreggel mintha be lenne drogozva
2017. máj. 1. 17:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!