Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinek milyen tapasztalatai...

Kinek milyen tapasztalatai vannak a nem ivartalanított lánycicákkal?

Figyelt kérdés
2010. máj. 15. 10:29
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszi,ez elég szakszerű-amivel tulajdonképpen magam is tisztában vagyok.Tehát az elméleti részét ismerem a dolognak.A gyakorlati részére vagyok kíváncsi,vagyis a személyes tapasztalatokra,nem ivartalanított lánycicákkal.A kandúr testvére most esett át a ceremónián.Nem a szaporodás miatt aggódtam,hanem a bűz miatt.El nem csavarognak,legföjebb,ha kiugrik a másodikról.
2010. máj. 16. 10:26
 12/19 anonim ***** válasza:

A nőstény macska évente többször, ciklikusan ivarzik. Ilyenkor kész a párzásra. Egy-egy ivarzás mintegy 2-3 hétig tart és ha nem termékenyül meg a macska, akkor 1-2 hét múlva újra kezdi. Ez többször ismétlődik, hosszabb szünet csak a téli időszakra jellemző.


Az ivarzás macskában - szemben a kutyákkal - csak csekély vérzéssel jár, ami általában nem is észlelhető. Inkább a viselkedésbeli változások a jelzik. Ilyenkor a macska tolakodóan barátságos, a tulajdonoshoz és a bútorokhoz dörgölőzik, hempergőzik és igyekszik minden módon magára vonni a figyelmet. Néha kimondottan agresszíven viselkedik. Ez is zavarja a családot, de az igazán kellemetlen a hangos "nyervogása", ami talán nem is létező szó, de a nyávogás megjelölésnél pontosabban fejezi ki a lényeget. Az ivarzó nőstény, ha teheti, megszökik, majd az utcán veri fel az éjszaka csöndjét, amivel gyakran az őrületbe kergeti a környék lakóit.

2010. máj. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

A lánycica nem jelöl büdöset ha tüzel, de szerencsétlen egyfojtában csak udvarolna mindenkinek aki mozog, látszik rajta, hogy szenved attól, hogy nem tudja az ösztöneit kielégíteni.

Az enyémet igen megviselte a műtét, de lakótelepi szobacica lévén, aki csak néha van kiengedve a szabadba számára is jobb, hogy megtörtént.

Az ivartalanításnak több módja is van, van, hogy csak a petevezetéket kötik el, de van, hogy kiveszik az egész méhét.

2010. máj. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
NEKEM UDVARI CICÁIM VANNAK ÉS SEMMI GOND!!!A macska egy vadászó állat és igazi közege a szabad élet---..TAVASSZAL ÉS ŐSSZEL KEGYETLEN HANGOKAT AD KI A MACSKA TÁRSADALOM ITT ..DE LEGALÁBB örülhetünk, hogy újra tavasz van...és ..ja és ismerek egy pár ivartalan cicát..és én szörnyűnek tartom.!!Unalmasak, mintha be lenne kábítózva és elveszít minden fajtajelleget..Egy állatfaj..és az életének természetes része a szaporodás...te mit szóltál , amikor ha jól emlékszem a kínai nőket erőszakkal sterilizálták??....A legöregebb anyacica olyan rafinált, hogy eldugott helyen fial le és amikor már megelégeli a szoptatást megjelenik, őrülten hízeleg és másnap reggel a bejárati ajtó előtti kosárba ülteti őket sorba::))../Én ÚJGAZDAGOKnak nevezem azokat, akiket még a kakasszó is zavar,de a lakodalmas zene, ami a kertjükben kokszin szól még a kukorékolás színvonalát sem éri el::))
2010. máj. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
21:48 ja tök természetes, hogy agyba főbe fialnak a macskák és kutyák és 1,5-2 millió gazdátlan kutya + kb ugyanennyi macska van az utcákon ill. napi több ezer állat pusztul el autók kerekei alatt vagy mindenféle betegségben...nem mellesleg ezeket a betegségeket még terjesztik is, több pl az emberre is veszélyes...de igazad van..szaporodjanak csak..._S
2010. máj. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
még valami: a madarak tavaszi zenéje , éneklése milyen gyönyörű..szegény macskák pedig csak így tudnak énekelni..de a kandúrok... nem???..és a nőstényeket büntetjük????Milyen érdekes lenne, ha a szerelmes fiúk is úgy viselkednének mint a madarak,,mert az állatvilágban a hímek a szebbek..és énekelnek, Mozart idejében biztos ezt irigyelve adtak szerenádokat??::)).
2010. máj. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Kedves Előző!..én tudok embercsoportokat, akik nyakra-főre szaporodnak mégis hagyjuk és ráadásul -a te pénzeden is -eltartjuk őket::))Egyébként pár évvel ezelőtt lakásban benntartott farkas kutyától egy pesti gyermek --ha jól emlékszem --paralízist kapott..Én semmilyen állat benti tartásának nem vagyok híve...és a macska is és bármilyen állat fertőző lehet az emberre ..pl: egy tinédzser asztmás lett és az orvos javasolta, hogy az akváriumát is szüntesse meg..
2010. máj. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek,aki a saját véleményét hozzáfűzte!De válaszolna valaki konkrétan a kérdésemre?Kinek van nem ivartalanított szobacicája?Milyen tapasztalatai vannak?Lánycica!!Elméleti részét tudom.Tapasztalatokra,személyes élményekre vagyok kíváncsi.Köszike:)
2010. máj. 23. 12:49
 19/19 anonim ***** válasza:
Na most már hagyjad!Az elméleti rész a gyakorlati alapján készült és TAPASZTALAT alapján mondhatom,hogy mind igaz.Nem fogunk lebeszélni az ivartalanításról!
2010. máj. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!