Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez szemet dolog tolem?

Ez szemet dolog tolem?

Figyelt kérdés

1-2 szer leirtam mar, hogy 2 pit et tartok,, hogy ne torjenek be tobbet, erre mindenki lehurrog, lepontoz, amugy is szeretem oket. Rendben vannak, ennek ellenere szeretnem suliba vinni is oket. Miert akkora baj, ha a tudatlanok, meg a betorok, alapbol tartanak toluk?

irjatok le, h miert baj?


telefonrol irok, ami vacak, nem tudom visszaporgetni, ujraolvasni, amit irtam.


2014. jan. 28. 11:01
 1/10 Firestorm ***** válasza:
90%

Az a baj,hogy a betörőket ez nem tartja vissza max megmérgezik a kutyákat :/

Riasztó rendszer érdemesebb lenne és éjszakára bevinném a kutyákat.

2014. jan. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy részről nem baj, ha tartanak a kutyádtól, mert legalább az utcán anyuka nem fogja ráküldeni séta közben a visítozó-szőrtépő neveletlen kisgyereket, nem fogják kilopni a szemedet míg nyugodtan alszol az ágyadban. Az sem baj, ha a kutyában erős a területvédő ösztön, viszont egy olyan kutya meg erős kezet és jó nevelést igényel.

A pittel szemben sok az előítélet, tehát tényleg fontos a megfelelő szocializáció, mert olyan, hogy harci kutya, márpedig nem létezik. Ezek a kutyák ugyanúgy családcentrikusak, szerethetőek és kell is őket szeretni, csak annyian különböznek egy labradortól vagy bernitől, hogy őket szabályozni kell és nevelni erős kézzel, magabiztosan.

Azért baj, ha riogatod velük a szomszédságot, mert ezzel az ilyen kutyákkal szemben táplált rosszindulatot, meg az előítéleteket erősíted, ami sem a fajtának, sem a kutyáid egészségének nem tesz jót.

Kutyasuliban elsősorban az engedelmességre menjetek rá, utána az ÖV, ne csinálj egy kiszámíthatatlan idiótát a kutyádból, aki ráadásul támadni sem fél!

Egyébként az én nj-omtól is tartanak, pedig nagyon korrekt kutya, de szereti lefektetni a többiekkel a szabályokat.

Riasztó helyett meg tényleg ne kutyát vegyél, max "hobbiból" tudjanak ilyet, ezek csak plusz, erősíthető funkciók.

2014. jan. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Miért lenne szemét dolog? Ha tartanak tőlük, miért is lenne baj? Általában az emberek nagy része azért tart házőrzésre kutyát, hogy a piti lopósokat visszatartsa.
2014. jan. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem gáz, tényleg jó ha nem nyalja szét a kutya a betörőt...

Viszont: az én munkavizsgás nj-om tavaly lefogott egy betörőt... az ablakból néztem, 15percig azzal szórakozott, hogy felengedte a kerítésre, majd visszahúzta... mikor a betörő szerencsétlen előkerített valahonnan egy nagyobb ágat és elkezdte ütni a kutyát, az bepipult és elkapta a karját, lehúzta a földre. Nem tett benne kárt, belilult a fickó keze, ennyi volt az egész, viszont feljelentett, hogy veszélyes a kutyám...

Na ezért probléma is és nem is ez a házőrzés dolog...

Másrészt meg ott vannak a gyerekek meg az anyukák... a gyerek ugye bedugja a kezét a kerítésen, neadjisten még kaja is van nála... na ha van egy durván territoriális kutyád, ezakár probléma is lehet...

2014. jan. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat, nem riogatom a szomszedokat vele.

a benyulosra csak annyit, h az ideiglenesen befogadott, nj m hez inkabb nem nyultam volna be, masreszt en sem nyulkalok mashoz az udvarba.

szomszedrol annyit, hogy a neveletlen kutyaja, harapott mar meg, rajuk is morog, ha kint van, mert kiengedi, tamad a kutyaimra is.

szoval jobb ha nem szoll semmit.

tudom ha be akarnak be jonnek, egyertelmu.

ha vki ir meg szivesen olvasom.

2014. jan. 28. 12:07
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:45

Már évtizedekkel ezelőtt sem volt bajom abból, ha valamelyik kutyám a kerítésen bemászni akarót, vagy éppen a bejutót némileg átalakította. Persze, nem életveszélyes sérülésekre gondolok. Csak arra figyelmeztettek mindig, tábla legyen kint, hogy harapós kutya, és ne tudjon a kerítésen kiérni a kutya feje. Egy időben mindig volt fénymásolt oltásim talonban.

2014. jan. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, a pit nem igazán házőrző. Rengeteg hasonló fajtát lopnak el harcoltatni. Aki ért hozzájuk, az nem ijed meg tőlük, simán kiemeli a kerítésen.
2014. jan. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

ahhoz jo eroben kell lennie, meg igazabol nem nagyon tud, behajolgatni, meg 2 van, szoval eleg elszant lehet.

hazankba csak nem divat mar ez. :/

2014. jan. 28. 18:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Pedig sajnos én sok ilyet hallottam.:(
2014. jan. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az ismeretségi körömben egy családi cicapitet tűntettek el így... gyerekkel ágyban alvós, mindenkinek örülős... Chipszám alapján találták meg egy szaporítótelepen, ahol nem mellesleg harcolgattak is velük nem gyengén... A kutya csontsoványan, ideggyengén került vissza a családhoz... Azóta is rehabra járnak szerencsétlennel, mert van, hogy éjszakákat vergődik végig a kutya, nyüszítve kel... A többi kutyától retteg, bizonyos mozdulatokra a mai napig összepisili magát.

Ne azért tarts kutyát, hogy mások féljenek tőle, az olyan, mintha az 5éves gyerekedet kigyúrnád azért, hogy a szomszéd gyerekek szülei tiszteljenek...

Az, hogy tartanak tőle, erősen kétélű penge, de ezt már fentebb leírtam. Nálam egy dobi meg egy munkavonalú nj lakik. Többször fenyegettek már mérgezéssel, ráadásul a betörőt sem állítja meg. Ha tudja, hogy kutyád van, vagy megmérgezi (az a rosszabb eset) vagy akárhol kaphat paprikaspray-t... a legvérmesebb kutya se támad tőle tovább, és örülj, ha csak annyit kap

2014. jan. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!