Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Merjek átvenni 5 macskát és keresni nekik befogadód? Mi van, ha "rajtam maradnak" ilyen csúnya kifejezéssel élve?

Maximum egyet tarthatnék meg végelegesen...

06-17 11:50  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
1 2
Felnőtt macskákról van szó? Én semmiképp nem merném bevállalni, ugyanis sajnos a felnőtt cicáknak ritkán találnak új gazdát. Öt kölyökmacskának még reálisan lehet találni új gazdát, de a felnőtteknél más a helyzet. Én nem a cicák ellen vagyok, de teljesen megértem hogy az ember nem tud ennyit magához venni, és csak rossz vége lesz ha valóban "rajtad maradnak".

A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/17Időpont 06-17 11:55 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem, nem bocsi, azt nem írtam, hogy picik, 5 hetesek, kb.

# 2/17Időpont 06-17 11:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Megszakad a szívem, hogy menhelyre kerülnek, vagy ki tudja, talán még rosszabb helyre...:( A szomszédomban születtek és készül őket már elvinni egy ideje menhelyre, állítólag, mert én már nem bízok benne, mindig mást mond, de egyre előrébb jönnek a kertben is ,és féltem őket, hogy kimennek az utcára.. :/

# 3/17Időpont 06-17 11:59 Privát üzenet
Azért nem tudok neked tanácsot adni, mert én képtelen vagyok elmenni az állatok nyomorúsága mellett (sem)
Mindig, mindent összeszedtem, de a Jóisten segítségével, még mindig sikerült gazdát, sőt jó gazdát találnom nekik.
Tedd fel a Facebookon cicás és menhely oldalakra, lesz gazdája mindegyiknek, különösen, ha leírod a körülményeket, - amik biztos nem rózsásak - amiért magadhoz vetted őket.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/17Időpont 06-17 12:00 Privát üzenet
Szia . Igen . Fotózd le mindet több módon és tedd fel fórumokra . Elviszik őket , egy a lényeg a 9 hetes önállósodás korát várd meg . Akkor már kezelhetők az új gazdájuknál . Tejet ne adj nekik és áztatott jobb minőségű tápot ha kérnek élelmet és néha csmell felvágottat . Az 1200-1500 körül kapható akcióban és nincs tele gagyival .

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/17Időpont 06-17 12:01 Privát üzenet
Ha kicsikről van szó nyugodtan vedd magadra őket, egy rakat helyen meg lehet hirdetni őket és szerintem minőségi képeket felrakva hamar elkelnek. Szép előnyös környezetben fényképezd le őket, írj hozzájuk egy kis ismertetőt. Tedd fel mindenhova, facebookon egy csomó állatos, macskás, örökbefogadós csoportba, jófogás, fórumok, bármi ahol hirdetni lehet.

A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/17Időpont 06-17 12:04 Privát üzenet
4-es vagyok
Azt elfelejtettem írni, hogy aztán kapd el a szomszéd cicát és vidd el ivartalaníttatni, utána varratszedésig ne eresz ki, meg sem kell, hogy tudják.
Mert minden évben kétszer a cicaszaporulat neked lesz probléma.
Én már így tettem a környék összes macskájával és felkapható, utcán csavargó kutyákkal.
Költséges dolog, de inkább megkoplalom az árát, mint hogy örökös állathorrorokkal szenvedjek.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/17Időpont 06-17 12:05 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ugyanezen gondolkodtam én is, hogy mit fogok csinálni utána az anyacicával, hogy ne legyen ez minden évben, mert a szomszéd azt mondta, majd tervezi elvinni őket, de szerintem szarik az egészre. De azt nem tudom, hogyan csináljam úgy, hogy nem engedem el a varratszedésig.

# 8/17Időpont 06-17 12:09 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, egyébként, gondolkodok nagyon, mit csináljak, még otthon se biztos, hogy belemennek öt kiscicába. Jaj, de ez nagyon jó, hogy ezt mondjátok, hogy lenne esély, hogy elvigyék őket.

# 9/17Időpont 06-17 12:10 Privát üzenet
ivartalaníttatni kell az anya macskát sürgősen, mert pár hónap és sajnos újabb kiscicák fognak születni

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/17Időpont 06-17 12:17 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ez nagyon fontos! A macskámat megtámadta egy kutya és az egyik szeme fel van dagadva vörös nagyon csúnya! Ilyenkor mit tegyek magától meg fog gyógyulni? És még kicsit le van..
Van aki becézi csúnya szavakkal a cicáját? (szeretetből) mik azok?
Mi cukinak látjuk a cicánkat, vajon ő is cukinak lát minket? Még akkor is ha rondák vagyunk?
A macskámnak csipás volt a szeme, föztem ki kamilát es bekentem neki. Pár nap mulva még csunyább lett neki és ismét lekentem neki, de estére veres lett neki nagyon csunya a szeme..
A macskánk sajnos be ment a spájzba. és a földön tárolt olajba bele ment. A farka, szőre, lábai és a fenek is olyan lett. Megfürdettük. De még mindig csúnya. Remeg folyton, és nem..
Csúnya dolog tőlem ha be szoktam zárni a macskáim a mosógépbe ha roszak?

Kérdések a Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu