Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska összeszoktatás hogyan?

Macska összeszoktatás hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy idős nőstény macskám, aki nem tűri az újonnan befogadott fiatal nőstény macskámat. Folyton elkergeti a háztól és kitépdesi a szőrét volt már, hogy véres is volt a nyaka. Van esély rá, hogy valahogy kibékítsem őket vagy esélytelen?

2017. jún. 19. 13:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem, kinti macskákról van szó. Ilyen esetben sajnos nagyon nehéz kivitelezni, de el kellene szeparálni őket, hogy ne tegyenek kárt egymásban. Olyan helyen kellene nekik találkozókat szervezni, ahol láthatják, de nem érik el egymást, és még érezhetik egymás szagát is.

Aztán majd a macsekok viselkedéséből látni fogod, amikor már nem megy annyira a fújás, akkor lehet óvatkosan összeengedni őket.

Nekem egyszerű dolgom volt, lakásban úgy csuktam/zártam az ajtókat, hogy a két cica csak az ajtó szellőző résén keresztül látta egymást sokáig. Nekem is két lánycicám volt, és sikerült velük eljutnom onnan, hogy ördögűzős hangokkal kommunikáltak, odáig, hogy elfeküdtek egymás mellett fél méterre(persze szemmel tartva a másikat, azért nagy haverok nem lettek).

Nem biztos, hogy legjobb barik lesznek, de ha megtűrik egymást, már az is eredmény.

2017. jún. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!