Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor lehet megfürdetni?...

Mikor lehet megfürdetni? Ivartalanított cicusról van szó

Figyelt kérdés

Két éves kandúr cicánk tegnap este hatkor lett ivartalanítva. A gyógyszerek miatt nagyon összehányta magát a hordozóban, amíg nem lehetett kiengedni, és most a bundája sárga és összeáll. Mikor lehet megfürdetni? Hány napot várjak? A seb miatt kérdezem, nem akarok fájdalmat okozni neki. Elég kellemetlen a szaga is így, hogy tiszta hányás szegényke.

Valamint még az lenne a kérdésem, hogy természetes-e, hogy a két cica most fúj egymásra és nem mennek egymás közelébe? A másik is tegnap lett ivartalanítva.

És a cica, aki összehányta magát, nagyon kedvtelen, nem iszik, enni azért egy keveset eszik. Nagyon fél is, engedi, hogy simogassuk, de mikor az pérembe ugrott, és úgy simiztem volna, megijedt, és elfutott. Ilyen marad ezután, ilyen szomorkás és kedvtelen, vagy ez el fog múlni?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat :)



2017. jún. 24. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább egyszerű nedves törcsivel törölgesd tisztára őket, elég stressz volt nekik az altatás így is. Próbáld meg elszeparálni őket, hogy nyugodtan lábadozzanak. Ha holnap sem isznak, szólj a dokinak, nehogy kiszáradjanak. (Amúgy mit hánytak? Csak epét? Műtét előtt jóval nem szabadna etetni őket)
2017. jún. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Dzseri ***** válasza:

Szerintem is egy nedves ronggyal próbáld meg megtisztogatni. Egy fürdetés most csak még egy trauma lenne. Nálunk is volt egy kis hányás (bár nem hordozóba) ennyi belefér.

Szerintem természetes, hogy most fújnak egymásra. Először is túl vannak egy kisebb traumán, nincsenek még jól, ösztönösen védik magukat a másikkal szemben.

Szerintem ahogy telnek a napok jobban lesznek. Enni már az nap este lehet nekik adni egy keveset, másnap már még többet.

Ilyenkor, alkalmazkodni kell a cicákhoz, hogy a saját ritmusukban gyógyuljanak.

2017. jún. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Próbáltam nedves ronggyal, de nem sikerült leszednem, mert már nagyon rá van száradva. Hány napot várjak a fürdetéssel?

És epét hányt, nem kaptak enni a műtét előtt, az orvos mindenről tájékoztatott előtte.

Köszi a válaszokat, megy a zöld kéz, de azért még várok válaszokat :)

2017. jún. 24. 17:47
 4/9 Dzseri ***** válasza:

az orvos telefon nem elérhető? adhatna tanácsot


elég friss még az a seb, én még nem merném megfürdetni, félnék, hogy elfertőződik a seb

2017. jún. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ma csak tízig volt elérhető, holnap viszont felhívón mindenképp. Én is attól félek egyébként, hogy elfertőződik vagy fájni fog nekik, szerencsére eddig még semmi jelét nem mutatták a fájdalomnak.
2017. jún. 24. 17:59
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne fürdesd, fertőzésveszélyes (embernek is az különben, volt pár varrott sebem, alsó hangon is 3 napig minimum várnom kellett vele, hogy víz érhesse, de ami nagyobb volt, ott vagy 1 hétig nem fürödhettem rendesen). Én a helyedben nem nedves, hanem kifejezetten melegvizes törölközővel törölgetném, mivel valószínűleg csak szemből hányásos, nem a hátsó fele. Egy kis edénybe önts vizet, abba mehet a cicasampon (ha nincs akkor egy nagyon kicsi mosogatószer, ettől nem lesz baja) és úgy próbáld feloldani a szőrén a hányást. Szerintem nem lesz ereje tiltakozni sem, ha mégis, akkor tarkóján fogd meg a bőrt.


A hányás és a fújás is normális, majd abbahagyják. A fájdalom miatt kókadtak, és sebezhetőnek érzik magukat, ezért sem mutatják magukat egymásnak, hogy úgymond ne legyenek megtámadva, gyenge állapotukban. Ha 1-2 napig nem nagyon eszik-iszik az belefér, de utána már gond lehet belőle. Az enyémet cumisüvegből itattam vízzel (még babakorából maradt), mert 2 napig nem nagyon volt hajlandó felkelni sem, az ölemben feküdt végig. De utána jobban lett, 4. nap meg már szaladgált.

2017. jún. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! ^^ Sajnos későn vettem észre, hogy a hordozóba hányt, és addigra sajnos sikerült belefeküdnie, így a hasa, oldala és lábai is olyanok, meg kicsit a farkincája, de szerencsére a seb környéke nem olyan. De leginkább elől, úgyhogy mindenképp megpróbálom megtisztítani úgy, ahogy mondtad! ^^ Szerencsére a kérdés kiírása óta már ittak párszor, keveset, de legalább ittak. Még egyszer köszönöm szépen!
2017. jún. 24. 20:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Holnapra már rendben kell, hogy legyen a hangulata és az étvágya. Valószínűleg a mosakodási kedve is meg fog jönni, és tisztogatni fogja magát. Amit a törölközővel nem tudsz leszedni róla, azt megoldja majd ő maga. Én sem fürdetném meg, egyrészt a fertőzésveszély, másrészt a trauma miatt. Így is le van sokkolódva, a fürdetés nagyon sokat ronthat a lelkiállapotán.
2017. jún. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Megtörölgettem, így már sokkal jobban néz ki, nem annyira bágyadt, csak sokat alszik. Gondolom, jobb neki így, hogy már nem tiszta hányás. A másik cicus teljesen jól van, szaladgál, bújik.
2017. jún. 24. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!