Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek itt kinek van igaza?

Szerintetek itt kinek van igaza?

Figyelt kérdés
A történet annyi, hogy sok macskánk van, kb 12, most hogy megszülettek a kicsik, de azok el lesznek ajándékozva, szóval hat, mindegy. A szomszédnak volt egy drága madara, és szépen a mi macsunk átment és leverte kalitkástól mert ott volt a kertjükben semmi biztosítás nélkül. A madárka elrepült. A szomszéd meg fel van háborodva, hogy ez azért történt, mert MI nem neveltük meg a macskákat, hogy ne vadásszon. Meg hogy azért jár vadászni, csavarogni, mert nem etetjük rendesen őket, egyébként ez nem igaz. És kártérítést követel. Namármost ahogy én látom a dolgokat a szomszéd a hibás, mert nem rögzítette valahogy az állatát. Falun lakunk, szerintem ez alap lenne, annak meg hogy mennyi macskánk van nem sok köze van ehhez. Meg szerintem egy macskát nem lehet lenevelni arról hogy vadásszon, de ő váltig állítja hogy de. Vélemény?

2017. júl. 1. 22:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom milyen madár De mindenképpen ezért ő a felelős. Te viszont ivartalaníts.
2017. júl. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
53%

Hát márpedig a szomszédnak van igaza. Ezek nem a te macskáid, odaszoktattátok a környék összes macskáját, kilöktök nekik kaját és ennyi a nagy macskatartás. Se ivartalanítás, se oltások. Gondolom.


Minden, felelősséggel teli állatartónak KÖTELESSÉGE portáján belül tartani az állatát. A macskát is. Ez az etetem a környék összes cicáját olyan, hogy akar is az illető állatot, meg nem is. Át kellene gondolni a létszámot és elnézést kérni a szomszédtól.

2017. júl. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Abból a szempontból neked van igazad hogy nem lehet a macskát lenevelni a vadászatról és nem jogosan követeli a kártérítést, egyébként meg a szél is lefújhatta a kalitkát amekkora viharok voltak szóval nem is bizonyítható, de ha bizonyítható lenne se nevelhetnéd erről le a macskát. Ha olyan drága madara lett volna akkor nem egy kis kalitákban tartja hanem minimum épített röpde-ketrecben.

Viszont: ennyi macskát tartani kicsit kellemetlen lehet a szomszédok szemszögéből, mondom én azt úgy hogy bent és kint is van egy cicám. A hat is rengeteg, de a 12 az meg...hiába lesznek elajándékozva, mivel nincsenek ivartalanítva ősszel jön a következő alom. Érdemes lenne a nőstényeket még most ivartalanítani.

Ha nem szeretnéd hogy az illetékes szomszéd megmérgezze őket kicsit érdemes lenne visszaszorítani az állományt, ugyanis a legtöbb ember nem szereti amikor idegen macskák járnak hozzájuk az állataikat levadászni, a kertjüket összekakálni, a fáikon körmöt élesíteni és a hintaágyon aludni.

2017. júl. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
50%

A macska kárt okozott, ezt meg kell téríteni - ahogy mondjuk a kutyám által kiásott virág árát is meg kell fizetni.


A macsek nem szoktatható le a vadászatról, ez hülyeség.


A madár nem a szomszéd hibájából ment el, talán lakatot kellett volna tennie a kalitkára?

2017. júl. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
62%
Én konkrétan lekakkantanám a szomszédot ebben az esetben. De mondjuk én már eleve nem tartanék macskát úgy, hogy szabadon eljárkálhat, szóval nem is jönne létre ez a helyzet. Ha megoldható a macskabiztos kerítés, kimehetnek; ha nem, akkor bent tartom őket. Nem azért, mert a szomszéd pampog, hanem azért, mert a macskákat féltem a hülye emberektől, autóktól stb.
2017. júl. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
73%

Ötössel értek egyet, abból a szempontból, hogy hogyan tartanék kertben macskát.

De rengeteg embernek van szabadon eljárkáló macskája, a szomszédnak nincs igaza abból a szempontból, hogy a macska nem kutya. Átmegy a hatodik szomszédba is, madarakra pedig reflexből reagál. Örüljön, hogy nem ette meg, mint itt a gyiken a múltkor Sátánkát, a gazdi saját papagáját a saját macskája.

Nem tudom, mit tennék, mert biztos nem tudnék rá tojni, szerintem kártalanítanám, mert a macska az enyém, a madár meg az övé volt. Viszont a szomszéd érvelése egyáltalán nem állja meg a helyét.

2017. júl. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy sok ez a macska. És a miénk mind, egy befogadott van. Nem tudom az első válaszoló honnan veszi hogy nem a miénk. Még nyáron megy ivartalanításra mind, addig fogamzásgátlót kapnak. De a hat felnőtt macs marad, velük nem tudok mit csinálni, van amelyik már 5 éves, nem teszem ki őket valahol. Csak azért kérdeztem az egészet, mert ha én falun lakok, és kirakom a kisállatomat, akkor az első hogy a ragadozóktól bebiztosítom, legalább annyival hogy rögzítem a kalitkát.
2017. júl. 1. 23:37
 8/27 anonim ***** válasza:
37%
Mivel törvény szerint köteles vagy a gerinces állataidat a saját telkeden belül tartani (macskát is). Így igen, te vagy a felelős.
2017. júl. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
második válaszoló, nem első*
2017. júl. 1. 23:39
 10/27 anonim válasza:
63%
Baromság! Miért te lennél a hibás könyörgöm... a sok hülyére ne hallgas akik azt mondják hogy a te hibád. Nekem is van 3 macskam. Es hasonlokat megeltem. Honnan tudhatja a szomszed hogy pont a te macskád volt? És ha már ilyen hülye hogy egy drága madarat kitesz ugy hogy tudja azt hogy neked vagy más szomszednak van macskája akkor jár a taps. Igaz hogy kell levegoznie a madarnak de akkor legyen ott ha ennyire ertekes. A lenyeg ebbol nem lesz bajod. Ki ne fizesd mar.. 32/N
2017. júl. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!