Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálhatta ezt az...

Miért csinálhatta ezt az anyamacska?

Figyelt kérdés
A kiscicák kb egy hetesek voltak (első alom), amikor laza napot tartottunk és a szobában vacsiztunk. Kinn maradt az asztalon egy fél rúd zöld csípőspaprika. A cicák egy dobozban voltak, ajtó csukva. Az anyamacska az erőspaprikát bevitte a dobozba (mintha kiscica lenne), az egyik kiscicát pedig kivette helyette és behozta az ágyba, a párnánkra, majd felébresztett. Mi lehetett ez? Nagyon meglepődtem, mikor a cica helyén a csípőspaprikát találtam. Vissza is cseréltem őket. De megint behozta az ágyba ugyanazt a kicsit. Miután kicseréltem a dobozban a pokrócot és beszéltem hozzá, nyugtatgattam, csak akkor mondott le az anyamacska arról, hogy az ágyba költöztesse azt a kiscicát.

2017. júl. 13. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Idejöttem volna trollkodni, de ez olyan érdekes, hogy én is kíváncsi lennék az okára. Olyan, mint ha valamiért ki akarná rakni az alomból azt a kicsit, mint ha nem kellene neki. Lehet, hogy úgy érzi, nem tudja táplálni az össze kiscicát, és a leggyengébbet beáldozná. Ilyen szerintem van az állatvilágban, bár a macskákhoz nem értek.

De hogy a paprikát minek vitte oda, az rejtély.

2017. júl. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

Lehet hogy a kiscicának valami betegsége van, vagy életképtelen.

(csak zárójelben jegyzem meg, hogy mielőtt a macska szült, érdemes lett volna utánajárni ezeknek a dolgoknak.)

2017. júl. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem,ha egy macska kirakja a kolyket,mert ugy gondolja,hogy beteg,akkor nem a gazdi agyaba viszi.Mamam cicaja is folyton becipelte a cicakat az agyba.Nyilvan kenyelmesebbnek biztonsagosabbnak gondolta.Es meg a gazdi is ott van,ha gond lenne.Szerintem a tied is bevitte volna utana a tobbi kicsit is.Ha meg tenyleg gond van azzal a kicsivel,akkor jelezni akarta,hogy segits neki.
2017. júl. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem volt vele baj. Hármuk közül ő volt mindig is a legdundibb. Már 7 hetesek, jövő héten mennek az új gazdihoz. Most is az a kis nőstény a legfürgébb, sokat eszik, sokat szopizik.

Csak nagyon furcsállom az esetet, gondoltam itt valakivel hátha történt valami hasonló, vagy van ötletetek, mi a csuda volt ez.

2017. júl. 13. 14:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudom... :(
2017. júl. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia! Az egyik unokatesóm cicákkal foglalkozik, és nála is az anya macs az ágyra visz 1-2 picit, és mindig ugyanazokat. Ez valószínűleg azért van, mert egyszerre csak pár kölyköt tud etetni. Valószínűleg vissza vitte volna a picit a helyére. A paprika az rejtély...
2017. júl. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szóval akkor lehet, hogy a kis nőstény túl mohó volt/eltúrta a többieket és ezért anyuka "félretette" egy kis időre. S az ágy meg tuti biztos biztonságos hely. Ezt mondjuk el tudom képzelni. Köszi!
2017. júl. 14. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!