Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kiscica még szopna, de...

A kiscica még szopna, de nincs anyja. Mit lehet tenni, ha cumi sincs?

Figyelt kérdés

Kethonapos a cica, mar eszik, de meg hianyzik neki hogy az anyamacskatol szivhassa a tejet.


Erre akkor jottem ra, amikor veletlenul ugy vettem a cicat az olembe, hogy elotte frottetorulkozot teritettem a ruhamra.


Belefurta az orrocskajat es elkezdte cumizni a frotte anyag nehany kiallo szalat. Dorombol, dagaszt, boldog es orakig elvan igy igy olemben. Pedig a torulkozo szaraz - hát még ha megmartanam egy kis tejben.


Fontos, hogy a cica erezze a testmeleget, mert ha csak a torulkozore helyezem ot, es en nem vagyok vele, akkor nem cumizza azt.


Ha nem is lakik jol igy a cica, pszichikailag biztosan hasznos szamara ez a potcselekves.

Tapasztaltatok valami hasonlot ti is?



2017. júl. 16. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyolc hetesen elválasztva már önállóan eszik, de a macskák kicsit később érnek, őket gyakran 14 hetes korukban szabad csak elválasztani.

De megnyugtatlak, nekem volt egy kandúrom, ő egy éves kora után is végezte ezt a pótcselekvést egy plüssállaton, megnyugtatta és "álomba szopizta magát" vele. A kiscicának is nyilván hiányzik az anyukája de nincs rá ez káros hatással, had csinálja csak, ezt szokta meg hogy szopás közben aludt el, valószínűleg segít neki elaludni.

2017. júl. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskám 11 ébes, de még mindig csinálja
2017. júl. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt még a felnőtt macskák is csinálják. Enyém hat éves és még mindig dagaszt, szopja a takarót.
2017. júl. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez egy ösztön és emlék , ezt többsége felnőttként is teszi ...
2017. júl. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
11 éves az én cicám is, és a mai napig minden nap csinálja. No para 😁
2017. júl. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne mártsd meg tejben. Sőt, egyáltalán ne adj neki tejet, mert a tévhittel ellentétben a macskák laktózérzékenyek, és megy a hasuk a tejtől. Laktózmentes tej mehet.
2017. júl. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!