Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az baj, ha a macskáimnak nem...

Az baj, ha a macskáimnak nem adok a száraz kaja mellett semmit?

Figyelt kérdés

Sem konzervet, sem alutasakosat, semmilyen nedves tápot.


Brit Care lakásban élő macskáknak való kaját kapnak és csapvizet...



2017. júl. 19. 22:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%
Attól, hogy néha kap nasit a száraz mellé semmi baja nem lessz..nasi lehet csirke husi, de pl lidlben kapható chosida alus is..olcsóbb mint a whiskas és kb ugyanolyan silány
2017. júl. 20. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Ja, hát csirkét azt néha szoktam, de az a baj hogy egyik sem nagyon eszi (ketten vannak). Még kissebb korukban jobban ették. Most sem nyersen, sem főve nem akarják, max. ha aznap nem kapnak mást, de hát annak meg nem sok az értelme. De szerintem 1 kg. / hónap amúgy sem ér semmit. Vagy akkor mennyire keveset kell már adni nekik egyszerre?


Még annyit, hogy a nagymacskák sem étkeznek változatosan, nyílván azt eszik ami éppen van, de ha tehetik egy fajta dologra szoktak specializálódni... Ez azért is van mert azt tudják a leg eredményesebben levadászni és az emésztésüknek is ez jó. Olykor ember lakta területen az jelenti a problémát, hogy pont az embert választották.


De a macskakajás dobozokra is mindíg rá van írva, hogy csak fokozatosan, hosszú időn belül váltsunk másik tápra, mindíg egy kicsit többet keverve az újból a régihez.

2017. júl. 20. 11:44
 13/17 A kérdező kommentje:

Még annyit a 10. válaszolónak, hogy élhet akármeddig egy macska rossz táplálás mellett is, csak betegesen.

A nagyszüleim egész életükben olcsó, tipikus 4% márkákkal etették a macskájukat az megis 16 évet élt csak közben mindenféle baja volt.

2017. júl. 20. 11:49
 14/17 Blondie.W ***** válasza:
32%
Ahogy fentebb is írtam. A macskám 15 éves! és SOHA NEM VOLT beteg. Makk egészséges,fiatalos. Nincs rossz étrenden. Látom nagyon figyelsz...
2017. júl. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem okosabb lenne egyszer száraz egyszer nedves kajával etetned! nekünk 5 éves a macskánk és reggel száraz, este nedves kajával etetjük és makk egészséges!
2017. júl. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem teljesen jó a macskának, ha csak szárazat kap, változatosságra semmi, de semmi szüksége nincs, ha annak az egyféle tápnak megfelelő az összetétele. A száraz akkor okozhat problémát, ha a cica nem szeret inni. Ha nem iszik eleget a száraz mellé, az okozhat veseproblémát. Ivásra úgy tudod ösztönözni, ha több, "izgalmas" helyre raksz ki neki vizet.
2017. júl. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
67%

Döbbenet, hogy sokan mennyire tudják bizonygatni a hülyeségüket.

A macskáknak NINCS szükségük változatos étrendre, sőt az árt nekik!


Monoton étrend kell nekik valóban.


Az első legfontosabb a minőségi száraztáp. Amit nem váltogatunk állandóan, csak gondos adagolásokkal cserélhető. Ha a macska iszik rendesen akkor nem szükséges más.

De a minőségi, s persze extrém drága nedvestáp sem árt, ha van, de szintén nem szabad gyakran váltani és nagyjából egyenlő mennyiségben adni a macskáknak naponta. De a száraz legywn több.

De a valódi hús akkor már valóban jobb és olcsóbb is.

De mint írtam ez csak egy +, minőségi száraztáp mellé ivós macskának nem kell semmi!

2017. aug. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!