Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kicsit idősebb benti cicát...

Kicsit idősebb benti cicát hogy lehet kiszoktatni?

Figyelt kérdés

2-4 éves vagy idősebb állatra gondolok. Jelenleg 1 éves a cicám, de lehet, hogy kertes házba fogunk költözni. Ivartalanítva van.


Eddig csak itt a panelban élt (a változást jól tűri, már többször költöztünk).

Hogy lehet úgy kinti-benti macskává szoktatni, hogy ne legyen baja? (Autók, kuyák.. Nem ismeri ezeket, szerintetek ösztönösen kerülné őket?)



2017. júl. 22. 11:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Én amikor szoktattam a kinnt létre mindíg kimentem vele és figyeltem, hogyan viselkedik. Addig nem hagytam kinnt egyedül, amíg meg nem bizonyosodtam róla, hogy tud magára vigyázni.

Egy ideig a lakásból se engedd ki, még meg nem szokja teljesen. Kinnt is apránként fogja megismerni a területet.

2017. júl. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ki tudod szoktatni,szerintem tetszeni is fog neki. Viszont sajnos a kutyák, autok, bunko szomszédok (gondolok itt inkább mérgezésre) ellen nem tudsz védekezni. A cicus el fog kóborolni, akármilyen biztos a keritésetek, de vissza is fog jönni hozzád, ez tuti. Ja és persze nem törvényszeru, hogy történik is vele valami, csak nagyobb a kockázat nyilván, mint panelban.
2017. júl. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Fokozatosan szoktasd ki és eleinte legyél a közelébe.Meg,ha megoldható szerintem próbáld meg úgy,hogy nyitvahagyod neki az ajtót,hogy először onnét figyelhesse a kertet és,csak akkor menjen ki mikor ő úgy érzi.
2017. júl. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Egyszer apukámnál nyaraltunk és akkor magától kiszökött a kertbe, szóval az biztos, hogy kíváncsi. De akkor lehetséges, hogy rendesen ki fog szokni? :)

Köszönöm a(z eddigi) válaszokat!

2017. júl. 22. 18:10
 5/10 anonim ***** válasza:

teljesen kintre akarod szoktatni vagy kinti benti lenne?

az enyém kinti benti,az enyémnél az a jó hogy velem szeret lenni így sokáig nem tünik el.

mikor visszakerült hozzám akkor volt hogy elmászkált és úgy kellett leszednem a fáról éjjel,de azóta megismerte a szomszéd kutyákat,macskákat,kergetőznek...:D

utca fele nem nagyon megy de akkor lehet kint amikor én is kint vagyok,este meg szinte magától bejön,meg ha szólok neki akkor is

itt született csak ellopták,ffél évre rá került elő

2017. júl. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Miért szeretnéd, hogy kiszokjon? Sokkal biztonságosabb, ha marad benti cica. Így is tud teljes életet élni, szerintem felesleges kockáztatni az életét.

Az biztos, hogy a költözés után még legalább egy hónapig ne engedd ki, hogy hadd szokja meg először belül az új kérót. Ha túl hamar kiengeded, elkóborolhat, mert keresi a régi, megszokott, számára biztonságot nyújtó otthonát.

2017. júl. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Dzseri ***** válasza:

kint lehetetlen teljesen megóvni őt a veszélytől, el fog járni kisebb-nagyobb felfedező utakra


elég csak annyi, hogy a szomszéd kutyától már nem lehet megvédeni

2017. júl. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem szoktatnám ki egyáltalán, attól, hogy ti kertes házban laktok, a macskát még nem kell kiengedni. Az meg tévhit, hogy odakint boldogabb, ha bent nőtt fel, nem hiányzik neki a kinti lét. És kint baromi veszélyes egy macskának. Autók, kutyák (és nem, nem menekül ösztönösen), fertőző betegségek, rosszindulatú szomszédok, mérgezés, stb. Persze a döntés a tied, de a cicának nem az az érdeke, hogy kijárhasson.
2017. júl. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kinti-bentivé szeretném, és pont azért, hogyha véletlenül kiszökik, akkor szerintem nagyobb baj lenne belőle, mintha szépen hozzá lett volna szoktatva.
2017. júl. 23. 08:12
 10/10 anonim ***** válasza:

ne csináljatok már úgy mintha egy macska benti létre lett volna teremtve,megint csak az ember hülyesége hogy nem engedi ki,persze hogy utána már nem megy ki mert fél kint lenni mert nem ismer semmit,ismerek full benti macskát akit naponta csak pár percre sétáltatják pórázon és élvezi amíg nincs valami szokatlan,akkor menekül vissza a házba


a macskák kíváncsiak és kint sok érdekesség van amit ha lehetőségük van akkor megszaglásznak.

a kinti macskáim viszont be akarnak mindig szökni,miért? mert nekik nem szabad,és a macskák elég önfejűek,ha egy full benti macska egyszer kiszökik annak szinte biztos annyi

viszont hozzá tudod szoktatni a kinti veszélyekhez.

enyiméket is néha megkergeti a szomszéd kutya ha kimegy az utcára,de arra nem mennek,a nőstények nagyrészt mindig itt vannak,a fiúk egyike az szintén,mintha vigyázna a nőstényekre,a másik meg kolbászol valahol aztán reggel,este jön enni,a bentim meg okos és hallgat rám ebben szerencsém van

ha a tied is ilyen akkor próbáld meg pórázon először körbevezetni majd egyre többet kint lenni vele,aztán levenni a pórázt hogy mit csinál

amikor elengeded előtte kicsit éheztesd ki hogy amikor hívod visszamenjen enni,a kajával vagy a csörgésével tudod csalogatni ha arra szokott reagálni

2017. júl. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!