Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Hogyan készítsem el a macskáimnak a sertés combot?

Csontnélküli. De úgy tudom sertést nyersen nem lehet nekik adni... Süssem vagy főzzem? És ha nem fűszerezem és sózom úgy is megfogják enni?

2017. júl. 27. 18:21  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Én tejszínes gombás kacsamájjal köríteném és adnék még hozzá egy kis velős palacsintát. Már ha a macskának adom. Különben csak simán megfőzöm fűszerek nélkül, a férjemnek úgy is jó...

A válasz 63%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/11Időpont 2017. júl. 27. 18:36 Privát üzenet
Én bélszínt szoktam venni neki. Ledaráltatom a hentessel, aztán tojással bekeverem és kis golyókat sütök neki.

A válasz 19%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/11Időpont 2017. júl. 27. 18:37 Privát üzenet

Csak szarvasgombával eszik meg, hiába minden erőfeszítés.

Komolyan: Egyébként, ja meg ne fűszerezd szegényeknek!

Nincs is annál szomorúbb látvány, amikor a szegény macska csak vágyakozva nézi a csilis hús másnapi maradékát, de hozzá nem nyúl...

A válasz 49%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/11Időpont 2017. júl. 27. 18:41 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Most miért kell kötekedni? Nem minden nap kapnak húst, illetve van hogy csak csirkeszívet. De minőség száraztáp és néha hús elengethetetlen és nem luxus állattartásnál. Inkább az a szomorú, hogy egyesek képesek Whiskassal és Friskiesseletetni.

# 4/11Időpont 2017. júl. 27. 18:46 Privát üzenet
Mindegy, csak ne nyersen a sertést. Ne fűszerezd meg, mert csak ártasz nekik.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/11Időpont 2017. júl. 27. 19:21 Privát üzenet
tök mindegy, hogy sütöd vagy főzöd, lényeg, hogy azt alaposan. fűszerezni meg egyáltalán nem kell, nem is tesz jót a macskának

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 93%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/11Időpont 2017. júl. 27. 21:43 Privát üzenet

4.: A te macskáid boldogok és kövérek.

Egyszóval a te macskáid sonkát esznek.

Én inkább főzném nekik.

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/11Időpont 2017. júl. 27. 22:56 Privát üzenet

Főzzed, ne süssed, mert a sütéssel elvész belőle a nedvesség, nem fogja szeretni. Szóval főzzed. Igen, nyersen tilos. Kevés sót tegyél bele, max 1-2 csipetet. A só tönkreteszi a macskák veséjét. Nem biztos, hogy meg fogja enni fűszerezés nélkül. Merthogy a bolti macskakaják tele vannak ízfokozóval, és ízesek. Hát ez meg sótlan lesz. Ez a gond. Esetleg egy picivel több sót lehet bele tenni először ? Elvben tilos.

vannak a neten macska étel receptek házilag - angolul

[link]

[link]

[link]

Most én is pont kerestem tegnap, csak nem tudom, hogy az utolsó volt-e a kedvencem, mert szerintem nem, és nincs meg.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/11Időpont 2017. júl. 27. 23:20 Privát üzenet

Amúgy nem értem a kötekedőket, a macskák, amikor rájuk volt bízva mindig húst ettek, rágcsálókat irtottak. Kivéve az elmúlt 30-50 évet, amikor macskaeledelen élnek.

Ja, és hússal etetni valószínűleg olcsóbb is lenne, illetve nem tudom, mondjuk árában mennyire vetekszik a lidis izékkel, meg a whiskassal.

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/11Időpont 2017. júl. 27. 23:23 Privát üzenet
#9 Valóban, kicsit túl van lihegve ez az etetés probléma. Gyermekkoromban volt egy macskánk, nem volt ivartalanítva, kijárt a szabadba, általában nyers csirkenyakat adtunk neki amit szívesen elrágott. Vénségére már nem ment neki annyira, ezért húsklopfolóval összetörtük a csirkenyakat és úgy tudta csak megenni. Így is majdnem megélte a 17 évet...

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/11Időpont 2017. júl. 27. 23:45 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az baj, ha a macskáimnak nem adok a száraz kaja mellett semmit?
A macskáimnak csak jó minőségű tápot adok :Taste of the wild tápot. Naponta csak 100gr tápot kapnak /fő meg a friss víz. Meg néha-néha amikor ügyesek akkor jutalomfalat. Semmi...
Tegnap a macskám lopott a sertéshúsból. Aggódhatok?
Ivartalanított macskáknak való alutasakos tápot szabad adnom az ivaros macskáimnak?
Segítség!? Nyers bacont evett a macska!
Van akinek pusztult el macskája nyers sertés hústól? Mennyire gyakori a fertőzött sertés hazánkban?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!