Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet enyhíteni a...

Hogyan lehet enyhíteni a nőstény macska tüzelését?

Figyelt kérdés
Két és fél hét múlva van időpontunk ivartalanításra, erre tegnap előtt elkezdett tüzelni, életében először. Én kibírom a hangokat, de nem akarom, hogy a szomszédok piszkáljanak miatta (panelház). Mivel lehetne a tüneteit (legfőképp az óbégatást) enyhíteni? Már ha lehet, persze... :)
2017. aug. 3. 07:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
11%
Kandurral.
2017. aug. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

Igazából csak azzal, ha amíg tüzel, sokat foglalkozol vele, simogatod, játszol vele, egyfolytában mikor nem alszik.Szerencsére a cicák sokat alszanak, panellban biztos tudod, mikor szokott fent lenni, na ilyenkor ha lehet legyél mellette, és törődj vele, hogy abbahagyja az óbégatást.Bántani, rászólni nins értelme, erről nem ő tehet, ez neki a természetes viselkedése.

Nem azért írom, mert nekem is van cicám bent, de mi okozzuk nekik ezt a kínzó állapotot azzal, hogy nem engedjük hogy élje az életét, amit ösztönei diktálnak. Tehát a mi dolgunk hogy időben ivartalaníttassuk.

Én nem várnék kér és fél hétig, kérném az orvost hamarabbi műtétre, vagy keresnék olyat, aki elvállalja hamarabb is. Persze csak jó helyre vidd, kisállatrendelőbe, mert nem tudom hol laksz, de falun még mindig hallani barbár ivartalanításról, háznál.

2017. aug. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Fogamzásgatlóval! Nekem a cicám nagyon dúrván tüzelt! Egyszerüen nem lehetett vele együtt élni! Szobacica volt. Ha tüzelt akkor az fél évig tartott. 1 hétig tüzelt egy hétig nem. Elviselhetetlen volt! Egyszer aztán elvittem az állatorvoshoz, ő mondta hogy van kifejezetten állatoknak fogamzásgátló. 1 tabletta volt 500 forint. Fél tablettát kellett adni kéthetente.Ez elmulasztotta neki a tüzelést. Egy megváltás volt utána vele az élet! 😉
2017. aug. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Az első valaszadó kezébe nem adnék macskát, az biztos. Egy ilyen megjegyzésért egy macskás facebook csoportban meglincselnének.


Második válaszadó:

Hidd el, nem várnék én sem addig, de akkor tudjuk megoldani azt, hogy otthon is tudjak lenni vele, és valaki el is tudjon vinni az állatorvoshoz kocsival minket, szóval okkal foglaltattam addigra időpontot. Amúgy sajnos dolgozom hétköznapokon, így csak abban az 5-6 órában tudok vele foglalkozni, amikor otthon vagyok, és nem alszom.

2017. aug. 3. 07:48
 5/14 A kérdező kommentje:
Fogamzásgàtlót hosszútávon nem érdemes adni a macskának, mert többet árt, mint használ. De lehet arra a két hétre kérek neki, hogy legalább ne szenvedjen.
2017. aug. 3. 07:51
 6/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy amíg tüzel, addig úgyse műtik meg. Szerintem is jobb, ha kérsz addig gyógyszert, nehogy a műtét időpontjában is épp rajta legyen a szerelem, és ezért ne vállalják.
2017. aug. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos nagyon semmivel. Kérd a szomszédok elnézését, mondd meg, hogy először és egyben utoljára kell ezt elviselniük.
2017. aug. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Egyszer láttam egy videót, most megkerestem. Ott mutatnak egy ideiglenes megoldást. Nem tudom működik-e, ki akartam próbálni a macskámon, de mire odajutottam, abbahagyta, aztán ivartalaníttattuk.


[link]

2017. aug. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy jártam, mint te. D

Ez elég bizarrul hangozhat, de én vakargattam a macska seggét a faroktő fölött. Ettől bepucsított, meg adta ki a hülye purrogó hangokat, de legalább nem nyávogott, mint egy hülye. Ezzel elvoltunk 1-2 óráig, aztán elaludt. Egy hét max és abbahagyja.

2017. aug. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A faroktő vakargatás működik, de azt ugye csak akkor lehet, ha otthon vagy. Két hétnyi fogamzásgátlótól pedig még biztos nem lesz baja, akkor van gond, ha éveken át adják neki.
2017. aug. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!