Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, ha anyukám megőrült?

Mit tegyek, ha anyukám megőrült?

Figyelt kérdés
Nagy hibát követtünk el és nem ivartalanítottuk a macskánkat.Szült is 5 kiscicát.(természetes ezúttal az anyával együtt mennek ivartalanításra).A baj az,hogy anyukám MEG AKAR TARTANI 5 MACSKÁT.Plusz az anyuka.Normális az ilyen?Mindenkit beakar fogadni....A nagyobb baj még az,hogy ő sokat dolgozik és természetesen rám marad az összes munka.Etetés,alomcsere,itatás,idomítás.Most még jobb mert a kertben vannak,de télen aztmondta,hogy nem fogja őket kinnt hagyni.BE JÖN 6 MACSKA A HÁZBA!!!!És hozzá kell tennem,hogy van még egy tesóm és 60-70m²-es a házunk.Nyáron most így nem olyan gáz figyelni rájuk,de én gimnáziumba járok és hát szeretnék nagyon a tanulásra koncentrálni szeptembertől.Kérlek írjatok ötleteket,indokokat amikkel meggyőzött én.Ja és borzasztóan makacs személyiség.Mint egy gyűjtögető.

2017. aug. 4. 19:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

6. Szerintem meg te nem vagy normális..Nem mondom, hogy agyon kéne csapni őket, de ha ennyire meg akarja tartani az anyuka az összes kiscicát, belegondolhatna, hogy az mennyi plusz gondoskodást jelent..Így könnyű, hogy ő csak simogatja őket meg játszik néha velük, miközben más cseréli az almukat, meg más is szoktatja rá őket, más eteti őket, más figyel rájuk, más "idomítja" őket, hogy mondjuk hova szabad bemenniük meg hova nem, stb.

Kérdező, a helyedben én is eladnám vagy elajándékoznám őket. Mondjuk én először az ismerőseim között kérdezgetném, nem szeretne-e valaki kiscicákat, mert ha netre raknék fel egy ilyen hirdetést, bármilyen felelőtlen alak hazavihetné őket és azért szeretném biztonságban tudni őket, hogy jó helyen lesznek az új gazdáiknál.

2017. aug. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Az élet meg szokta ezeket a problémákat oldani. Ha anyukád érzelmileg kötődik már a kiscicákhoz, akkor nem fogja elajándékozni őket. Egy 70 négyzetméteres házban ugy el tud tűnni hat macska, hogy észre se veszed őket. És biztos vannak már macskakuckók a ház körül, padláson, stb. Sajnos mindig akad cica, amelyik elveszik, saját magától is más gazdihoz vándorol, stb. Ne idegeskedj a dolog miatt. A macska nagyon önálló állat, ha kap enni, inni, megvan magában, kolóniában meg pláne. Nem tudom, hogy mennyi idősek a kiscicák most, de elég ritka hogy öt kölyök felnő, még 3-4 kölykös alomnál is szinte mindig van elhullás az első hónapban.
2017. aug. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Anyukádnak jó szíve van, nincs ezzel semmi gond sem. Az általad leírtak alapján megfelelően tudnátok gondoskodni mind a 6 cicáról.

Az ivartalanítás és a házba beengedés jó ötlet.


Ne félj, hidd el, nem fognak zavarni senkit sem, tanulhatsz tőlük nyugodtan, nem sok időt vesz el a macskatartás.

Én megértem anyukádat, én is félnék hogy rossz helyre kerülnének ha nem tartom meg őket.

2017. aug. 7. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!