Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért jó egy cicának, hogyha...

Miért jó egy cicának, hogyha levágják a körme végét? A szomszédom ezt teszi, meg van győződve róla, hogy jól teszi.

Figyelt kérdés
2008. okt. 19. 08:04
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
ha jól vágod le,akkor nem nő be,mert előfodulhat h túl nagy a körme,és piszkálja a tappancsát...
2008. okt. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Benti cicank van(bar ki ki megy a kertbe),mi is vagjuk a veget mert ha nem beleakad mindenbe,szonyegen meg lepkedni is aig tud hogy kozbe kozbe ne akadjon bele.De nagyon piciket epp a vegebol kell levagni.Neki is konnyebb ha nem akad minden lepesbe valamibe bele..(ettol ugyanugy tud fara maszni is).
2008. okt. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Nem szabadna levágni, mert ő magának lekaparja, ha hosszú. Ha levágják neki, akkor már nem tud úgy egeret fogni, meg fára mászni. A természet tudja, mit kell tenni, nem szabad ennyire beleavatkozni..
2008. okt. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem két kizárolag szoba cicám van,de sosem vágtam nekik a körmüket,de nem is láttam h a szönyegbe vagy akárhová beakadnának.söt,állandoan kergetöznak a lakásban,és multkor figyeltem h föleg a hátsó mancsaikon szépen le van kopva a körmük.a vágással ovatosan,mert ha tul sokat csippentenek le belöle,az nagyon fájdalmas nekik,ugyanis ott vannak még idegek.ha vki le akarja vágni a körmöt,tényleg a végét,amit feférnek v inkább átlátszonak vág.ez tényleg pár mm,szoval sztem felesleges:)
2008. okt. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%
én vágom a szobacicám körmét.szerintem muszáj lenne a benti cicáknak, hisz nekik nem úgy kopik mint a kinti cicáknak. meg különben én azért is kezdtem el, mert nagyon kaparja a fotelt.
2008. okt. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak óvatosan szabad vágni, ha nem vagy biztos benne, hogy mennyit kell, vidd el az orvoshoz, hogy mutassa meg, hogy kell.


Benti cica nem mászik fára, és nem fog egeret, max aranyhörcsögöt. A lakásban nincs nagy mód rá, hogy lekoptassa magának.

2008. nov. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Koptatásra ott a kaparófa, pár száz ft és bármilyen állatker-ben meg lehet venni, így legalább nem a függönyön próbálkozik majd...:)
2009. aug. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!