Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti cicátok is ilyen keveset...

A ti cicátok is ilyen keveset "termel"?

Figyelt kérdés
Naponta 1-szer pisil, és csak két naponta kakál.
2017. aug. 20. 23:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Ennél azért többet kellene. Mennyi idős a macsek? Mivel eteted?
2017. aug. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Mit kap enni?
2017. aug. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Benti macska, száraz tápot eszik. (Purina One, Happy Cat Supreme, Perfect Fit)
2017. aug. 21. 01:02
 4/25 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyi idős, utcáról fogadtuk be 12 évvel ezelőtt.
2017. aug. 21. 01:02
 5/25 A kérdező kommentje:
Eddig naponta 2-szer kapott enni, nemrég tértünk át arra, hogy egész nap kint van előtte a táp. De semmivel sem eszik többet mint eddig.
2017. aug. 21. 01:03
 6/25 A kérdező kommentje:

Ivartalanított nőstény, és amúgy egészségesnek tűnik és szeret játszani, de főleg sokat alszik inkább.

Amióta megvan, soha nem is volt még beteg. Régen kinti cica volt, akkor még kövérebb volt, nagy pocakos, de most mióta szobában van, pont jó az alakja szerintem, kicsit karcsú de nem sovány. kb. 5 kg-os. Ha az oldalára lefekszik akkor néhány bordáját ki lehet tapintani, de állva nem. Télen még kicsit kövérebb volt, de akkor is csak ennyi volt a "termék". Nyárra úgy tudom amúgy is kicsit lefogynak a cicák.


De ő valamiért keveset eszik más cicákhoz képest, pedig jó étvágya van amúgy. Mindig meglepődök amikor olvasom, hogy máshol egész nap kint van a száraz táp a cicának és mellé még napi 2-szer adnak neki alutasakosat is. Hát az én cicám nem bírna annyit megenni. Néha adok neki én is egy alutasakost, azt egyben megeszi és úgy jóllakik vele, hogy másnapig nem is néz a tányérja felé. Szóval ő ilyen alacsony fogyasztású. De gondolom főleg azért van ez mert unhatja már a tápot, most Happy Catet eszik de tudom hogy ezt nem szereti annyira mint a Purina One-t ezelőtt. Úgyhogy ha elfogy akkor újra azt fogja kapni, mert az szerintem jobban ízlik neki. De megeszi ezt is szépen amúgy. Csak keveset nagyon.

Kezdem úgy gondolni hogy nem jó ez a módszer hogy egész nap kint van előtte a tál. Nem szoktam neki sokat beleönteni, csak fél napra valót, és aztán töltöm csak újra, de így is eléggé megszárad itt a melegben és szerintem azért is nem kívánja annyira. Pedig pont itt gyakorin javasolták hogy mindig legyen kint előtte.

De régebben, amikor napi 2-szer kapott szárazat, akkor legalább friss volt és mindig jött lelkesen és meg is ette szinte az egészet. Most meg látom hogy odamegy, gondolkozik, aztán eszik 3 -szemet és otthagyja. De persze az alus nagyon csúszik meg a jutalomfalat is. :)

2017. aug. 21. 01:15
 7/25 anonim ***** válasza:

Ha úgy jobbnak látod, vagy ő jobban szereti, akkor ne legyen kint előtte egész nap a száraz, leírásod alapján.

A baj nem a kaki, hanem az, hogy naponta csak egyszer pisil. A kaki egy 12 éves cicánál nem gáz, ha csak két naponta van, idős már, nem úgy emészt. A kaki mennyiség kevesebb, ha csak száraztápot eszik.


A kérdés, hogy mit Iszik??

Ez a vizeletmennyiség katasztrófa, és aggodalomra ad okot! Kb. porzik a veséje! Napi négy-öt, de minimum három-négy pisinek lennie kéne! Macskáknál necces a vese, ivartalanítottaknál gyakoribb a kőképződés, vagy bármilyen veseprobléma.

2017. aug. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Vizet szokott inni, napi 2-3 szor látom hogy iszik. Normál mennyiséget. Most ebben a pillanatban is épp iszik.


A fia vesebeteg volt, úgyhogy azt felismerném ha az lenne. Ő rengeteget ivott és pisilt is. Meg nem volt étvágya.

De ez a cica szerintem rendben van, nem fáj neki a pisilés meg semmi. Pedig ha kő lenne akkor fájna, vagy pedig nem az alomba végezné. Néha egyébként előfordul hogy 2-szer is pisil egy nap, ha mondjuk melegebb van vagy többet játszik, akkor többet is iszik, nyilván amiatt.

2017. aug. 21. 15:11
 9/25 A kérdező kommentje:
Néha adok neki macskatejet, azt nagyon szívesen megissza. Gondoltam rá hogy többet kéne neki adnom, csak aztán mi lesz ha rászokik nagyon és a sima víz már nem is kell majd neki?
2017. aug. 21. 15:12
 10/25 A kérdező kommentje:

Az állatorvosunk még régen azt mondta hogy a macskák nagyon keveset isznak, és ha nedves eledelt kapnak csak akkor meg van hogy nem is isznak egyáltalán.

Ennek megfelelően akkor a pisi se túl sok, más macskáknál sem.


A vesebeteg cicám, aki folyton ivott, ő pisilt naponta 3-4-5-ször, pedig ő már akkor nagyon súlyos beteg volt, tehát ezért hangzik nekem furcsán hogy egészséges cicának is ennyiszer kéne..

2017. aug. 21. 15:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!