Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti cicátok is ilyen keveset...

A ti cicátok is ilyen keveset "termel"?

Figyelt kérdés
Naponta 1-szer pisil, és csak két naponta kakál.
2017. aug. 20. 23:49
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
ne csak száraz tápot adjál neki. Én csirke májat is szoktam adni neki.Esetleg 1 pici tejet is adhatsz neki.Én szoktam adni a cicámnak é tasakost is. Legyen változatos az étrendje. Szaftos legyen az étele.
2017. aug. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Az elég nagy baj, ha az állatorvos nem tudott mit hozzászólni. Fura. Olvasok itt néha állatorvosokról furákat.

Az nagyszerű, hogy a vizsgálatok eredménye negatív lett!

Ha a második vizestálka bevált, az jó. Még a nedveseledelt tudod megpróbálni, írtad korábban, hogy a macska lájkolja, tehát az előny. Ha keveselled a súlyát, írtad, hogy nem eszik sok szárazat, lehet, hogy kevesebbet eszik belőle, mint régebben, és fogyott. A macskák kaját tekintve válogatósak, finnyásak, igényeik vannak. 1. Lehet egy kicsit unja a szárazat. 2. Nem lehet, hogy a foga már nem bírja úgy? (ha 12 éves) Fogát nézted, vagy utal rá valami, hogy esetleg nem okés, vagy fájlalja esetleg?

Ha a foga negatív, még mindig ott van, hogy "macska" (az állatorvosom szokta mondani indokként furcsa macskadolgokra - neki is macskája van), és finnyás, vagy valamiért ráunt a szárazra. Vagy húst tudsz neki adni, főtt húst, vagy sertés kivételével nyerset, vagy a kitárgyalt nedveseledelt. Kint hagyod mellette a szárazat, amit biztosan meg tud enni, ha mégsem jönne be neki az új kaja, de iktass be valami változtatást, változatosságot. Egyébként sem fog elfogadni egy nap alatt 180 fokos változtatást az étkezésében. De csak ezt tudom javasolni, hogy etesd nagyobb nedvességtartalmú étellel, főleg, ha a súlyát is kevesled, hátha arra ráveti magát, és jót fog tenni a súlyának és a vizeletmennyiségnek is.

2017. aug. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Még az jutott eszembe, hogy a vizestál ne legyen közel az ételeshez. Mert akkor az étel szagát érzi, és nem érzi a víz szagát, és kevesebbet iszik. Valamint -gondolom ez így van nálad is - a macskawc-től mindkettő legyen messze.
2017. aug. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Az egyik vizes tál az ételes mellett van (és mindig is ott volt), az új, amit kitettem máshol van. Egyik sem wc közelben.


Foga már csak kb. 5 db van neki, de ez tudtommal soha nem zavarta az evésben. A mostani száraztáp volt a ludas, mert szerintem nagyon felpuffad tőle. Másfélét kezdtem el neki adni, és ezt imádja, sokkal többet eszik mint eddig. Már a súlya is gyarapodni kezdett. Valamivel többet iszik már, és sikerült elérni a napi 2 pisit.

2017. aug. 27. 16:46
 25/25 anonim ***** válasza:

Jaj de jó! Ez jó hír.

Az ételestől is jó, ha picit arrébb van a vizes tál, arra írtam, h azt írja a szakirodalom, hogy nem érzi a víz szagát.

Na de két pisi az már valami! :)) Örülök!

2017. aug. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!