Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti cicátok is ilyen keveset...

A ti cicátok is ilyen keveset "termel"?

Figyelt kérdés
Naponta 1-szer pisil, és csak két naponta kakál.
2017. aug. 20. 23:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

7. vagyok. Az én cicámnak tavaly volt köve, pedig fiatal és lány, de most úgy próbáltam összeszámolni fejben, hogy hányszor pisil, lehet, hogy az öttel túloztam, reggel és este biztos, hogy megy, de kb. három pisit találok az alomban /nap. Ő többször iszik egy nap, és konzervet is eszik (nedveseledel) meg szárazat is. A hőségben adtam neki macskapudingot meg ilyesmit, mert ugye nem lehet neki megmagyarázni, hogy igyon többet. Kevesebbet is pisilt.

Most végül is lehet, hogy pont nem ő a jó példa, de az egy, az kevés.

A tej, az élelmiszernek minősül a macska szervezetében, tehát az ivás tényét nem pótolja, és esetleg még kevesebbet inna.

Lehet az életkora miatt is esetleg.

A macskák eleve keveset isznak, mert az étellel vesznek magukhoz folyadékot. A zsákmány testnedveire (vér, stb. és a nyers húsban is van víz) kell gondolni. Ez nincs benne a száraztápban. Lehet, hogy semmi baja, és emiatt kevés a vizelet, mert csak szárazat eszik, amit megiszik, azt felhasználja a szervezete. Nem vagyok a csak száraztáp pártján, tőlünk nyugatabbra nem is divat, nálunk nagyon. Az állatorvosomnak is van macskája, ugyanazt a konzervet eszi, amit az enyém. A konzervet, és az aszpikost/alutasakost nedveseledelnek hívjuk, ugye az alutasakosban kb. 4% körül van a hús, a többi aszpik, a konzerv az változó, de nagy a nedvességtartalma. És akkor ebből szerzi meg a macska szervezete a többi folyadékot az iváson (víz) kívül.

Esetleg megpróbálhatnád, hogy adsz neki valami nedveseledelt. Ugye itt a gyiken nem igazán lájkoljuk az aszpikost, én sem, sőt, a macskám sem, egyet evett meg egyszer, szerintem tévedésből, mert állatorvosnál voltunk előtte :)(nehezen találtuk meg eleinte milyen kaját szeret). De valami neked megfelelő árfekvésű, jobb minőségűt esetleg megpróbálhatnál. Ezt tudom javasolni. Megnézed, mi történik. Nagy márkák is csinálnak aszpikost a Royal, és a Hills is, meg ugye sokféle konzerv is van. Ha egyébként minden oké a cicával (az jó, hogy tudod, mire kell figyelni). Jaj, igen, a macskáknál ugye elég nehéz kérdés az evés, de azt nem hinném, hogy kevesebbet iszik az a macska, aki nedveseledelt is kap, illetve nekem nincs ilyen tapasztalatom.

2017. aug. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Azt leírtad, hogy milyen, mikor előjöttek a kövek a macskában, akkor cseppeket pisil és mindenhova, mert nem tud, tehát az teljesen egy más állapot. Előző vagyok.
2017. aug. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Tudom milyen a nedves eledel. :)

4 típust ismerek: konzerv (pástétom), konzerv (szószos), alutasakos (szószos), alutasakos (aszpikos).


Száraz tápot eszik a cicám, de időnként (heti 1-szer vagy 2 hetente) kap alutasakosat (szószosat) is. Mivel nem túl gyakran kap ezért nem költök nagy márkákra, az Aldis Shah van itthon most meg a Sparos Nelli.

De nem válogatós cica, bármilyen nedves kaját szívesen megeszik, ezeket jobban szereti mint a száraz tápot. De tudom hogy nem valami minőségiek is ezért kapja inkább a szárazat, mert abban minden megvan amire szüksége van.


Szóval szerinted a tej nem segít, hanem inkább több nedves kaját adjak neki? Mert szerintem a tej is azért egy extra folyadékbevitel, ami jól jöhet neki. A nedves viszont szerintem nem biztos hogy segítene, mármint abban sincs túl sok folyadék, de annyi éppen van hogy a cica ne legyen szomjas tőle. Én úgy vettem észre, hogy amikor eszik száraz tápot akkor utána rögtön iszik is vizet, mert szomjas rá gondolom. Amikor alutasakosat kap akkor nem iszik utána, mert nyilván az jó kellemes nedves volt, és úgy érzi hogy nem szomjas rá. Szóval ha összehasonlítom a kettőt, akkor sokkal több folyadékot juttat magába a száraz + víz kombóval, mint az alutasakossal + víz nélkül.


A napi 1 pisit (néha 2) én se nagyon értem, ma is legalább 5-ször is láttam inni, de még mindig nem pisilt. Reggelre viszont valószínűleg ott fogok találni egy ökölnyi csomót az alomban. Nem tudom, lehetséges, hogy tartogatja? Vagy valami betegsége vagy fájdalma van, hogy nem tud/ nem akar gyakrabban pisilni?

2017. aug. 22. 00:58
 14/25 anonim ***** válasza:
Szerintem megnövelné a folyadékbevitelét a tej is meg a több nedves kaja is. Oké, hogy a száraz után iszik, de a száraznak tizenvalahány százalék a víztartalma, a nedvesnek meg 70-80 százalék. Vagyis szerintem jobban áll, ha több nedveset eszik. Viszont akkor mindenképp áldozni kéne egy jobb minőségű nedvesre, aminek van azért tápanyagtartalma is, nem csak víz. De adhatsz neki több macskatejet, legfeljebb azt iszik víz helyett, az se katasztrófa. Egy ilyen korú cicánál különösen fontos a folyadékbevitel a veséje miatt.
2017. aug. 22. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, megpróbálom majd ezeket.

Nekem az még nagyon furcsa, hogy miért csak 1-szer pisil, mikor szerintem eleget iszik. Tegnap egész nap 4-5-ször is láttam inni, plusz még amikor nem voltam otthon akkor is ihatott. Pisi mégis csak 1 volt az egész nap után.

Tehát én úgy látom hogy eleget iszik pedig. Vagy mennyit kellene inni egy macskának, hányszor? (Ha száraz tápot eszik csak.)

2017. aug. 22. 12:30
 16/25 A kérdező kommentje:

Vagy létezik olyan hogy tartogatja, valamilyen oknál fogva?

Hogy megvárja, még összegyűlik annyi hogy már nem tudja tartani és akkor megy csak el?

2017. aug. 22. 12:32
 17/25 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy megmagyaráztam mi a nedveseledel, már elég késő volt, és fogjuk az időváltozásra, hogy nem vágott az agyam :). Nem akartam ilyen lenni.

Igen, a macskák tartogatják. Én is tapasztaltam, de ezt még állatorvos is elismeri. Előfordulhat nálatok is. Nem tudom, milyen az alom. De akármilyen az alom, esetleg nem imádja, valamikor akkor is ki kellene belőle jönnie, el nem párolog :). (Az enyémnél is tapasztaltam, pont az alommal összefüggésben, mikor váltottunk, vagy ha a gazdi nem cserélte ki időben).

A másik, ami eszembe jutott, és javaslom, hogy legyen több ivótálja. Ez tényleg nem kerül semmibe. Az enyémnek van egy vizespohara (az üveg azért érdekes nekik, mert látják benne a vizet, és mozogni is látják, ha pl. belepancsol, ez ivásra serkenti. Emlékezteti a természetes vizekre, ahogyan az ivókút is - egyszer majd szeretnék neki egy olyat), egy kerámia tálka, azt annyira sose szerette, és tavaly elkönyörgött magának egy neonzöld közepes keverőtálat (ez azért érdekes, mert a zöld szín egyike azoknak, amiket jobban lát a macska). A lakás több pontján. Annyi, hogy háromban cserélem a vizet egyszerre. Naponta háromszor mindenképp cserélem, negyven fokban többször. Szóval, mivel ezt is ilyen bő lére eresztettem, a több ivótál is több ivásra serkenti őket.

2017. aug. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Az alutasakosban meg abban a konzervben, amit írtál van nedvesség. Az aszpikosban látjuk mi is, mert az az aszpik nagyrészt kb. víz. A konzervben pl. a patéban nem igazán látjuk, pl. a mienk kb. olyan mint a májkrém és kis darabkák vannak benne. De attól abban még van víz. (összetételén látszik is, a leírásban, a vizet büszkébben kiírják a gyártók, mint a hús eredetét :-( ).

Azért írtam, hogyha a kutyához hasonlítom, a kutya mondjuk nyári melegben séta után odamegy az itatótáljához, és megiszik egy litert, és meginna kettőt is. Egy macska sohasem fog ilyet csinálni. Picit lefetyel, ennyi. Szerintem annyi tejet sem fog meginni egy nap.

Írtad, hogy úgy látod, hogy szívesen megeszi a nedves kaját, adjál akkor neki bátrabban! Akkor próbáld először az olcsóbbakkal, míg ki nem alakul, ha azt is szereti! A másik, hogy többször eszik keveset a macska, nem habzsol, és nem eszik egyszerre sokat. Ha esetleg tudod úgy csinálni, akkor pl. a nedveset is ki lehet neki tenni kétszerre, meg háromszorra (egy olyan Aldis dobozosat, azt gondolom, mekkora lehet). Ez egyedül nyáron gáz, akkor hűtő. De amúgy a friss kaját szeretik. Én itthon vagyok: ha reggel nyolctól tizenegyig háromszor teszek ki a macskának a 80 g-os konzervből (három evőkanál kb.), őneki az friss minden alkalommal. De ha odaborítanám az egész dobozzal két-három óra múlva nézne rá meg rám, hogy ez már állott. :-)

2017. aug. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Voltunk orvosnál, megmértük a súlyát, és csak 3,7 kiló volt, ami szerintem ijesztően kevés, főleg mivel régebben 5 kiló körül mozgott. Bár akkor még pocakos volt.


Vettünk tőle vért és néztünk vesét meg cukrot is, és szerencsére mindkettő rendben van.


Ma összesen 7-szer is láttam inni, (ami soknak számít ahhoz képest ahogy más napokon szokott) de pisi akkor is még csak 1-szer volt. De gondolom most lesz még 1-szer, mert néha előfordul ilyen ha többet iszik, de még az is csak napi 2 lesz akkor, tehát nem értem. Víztorony ez a macska...

2017. aug. 22. 21:03
 20/25 A kérdező kommentje:

Az bevált, hogy tettem ki neki egy másik itatótálkát is. Eddig csak 1 volt neki a pulton, tehát csak ha arra ment és felugrott, akkor tudott inni.

Most viszont tettem ki neki egyet a földre is a kedvenc fekhelye közelébe, és így most már sokkal gyakrabban iszik mint eddig.


Viszont a probléma még mindig ugyanaz, csak 1-szer pisil. Biztos, hogy ez túl kevés? Mi lehet a baj? Az állatorvost megkérdeztem erről, de sajnos nem tudott mit hozzászólni...

2017. aug. 24. 00:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!