Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csipás a felnott kandurom...

Csipás a felnott kandurom szeme, hazilag hogyan gyogyithatnam?

Figyelt kérdés

4 eves macskarol van szo, en megprobaltam neki kitorolni kamillas vattakoronggal, de nem engedte egyik alkalommal se, felel h megcsikar ha eroltetem pedig tenyleg probalkoztam mar vagy 5x... Par napja van ez, kulonosen reggel, de neha egesznap latom a nem szaraz (mint maskor), rendes nyulos allagu csipadarabokat, kulonosen a bal szemeben :c nem tudom szukseges-e ehhez allatorvos, ha lehet hazilag probalkoznek eloszor, ha tudtok jo modszert, amit esetleg engedne is, azt nagyon megkoszonnem! Tapasztalt mar valaki ilyet?

Egyeb tunete nincsen, jokedvu mint eddig :)



2017. aug. 26. 08:11
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja es a csipatol hunyorog is, eleg feltuno :(
2017. aug. 26. 08:12
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha taknyos beteg vagy és taknyod nyálad egybefolyik te se mész el orvoshoz ugye? Dehogynem. Akkor a cicát is vidd el, mert a kamilla szárítja ilyen esetben a szemet, nem húzza le a gyulladást. Főleg nem is engedi bekenni. Ha pedig hörög is akkor ráhúzódik a légutakra és nagyon gyanúsan macskanáthára hasonlít. Vidd el orvoshoz, ad szemcseppet és antibiotikumot ha szükséges.
2017. aug. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Irtam h mas tunete nincs, nem horog, nem taknyos! De koszi
2017. aug. 26. 13:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Én elvinném állatorvoshoz a biztonság kedvéért. Adni szoktak szemcseppet, és pár nap alatt elmúlik.
2017. aug. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szüksége állatorvos, igen. Okozhatja sérülés, vagy fertőzés, vírus, baktérium is. Állatorvos megállapítja, hogy mi okozza, és ad rá megfelelő szemcseppet vagy kenőcsöt. Nem egy horror összeg.

A kamilla sok esetben többet árt, mint használ, mert szárít. Viszont nem gyógyít.

Azt viszont meg kell oldanod, hogy tudj majd csepegtetni a szemébe. Muszáj kezelni, hogy meggyógyuljon.

2017. aug. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Állatorvossal. A kamilla pedig nem minden esetben jó, ha olyan a baja, teljesen kiszárítja a szemet és csak rosszabb lesz.
2017. aug. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, koszonom mindenkinek!
2017. aug. 27. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!