Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica fenekét kirágták a...

Kiscica fenekét kirágták a nyüvek. Mit tegyek még rá?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt tettem fel egy kérdést talált cicákkal kapcsolatban, nem írom le újból a teljes storyt, belinkelem:


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__8829119-tal..


Most az lenne a kérdésem, hogy az egyik cicusnak tegnap véres hasmenése lett, potyogtak ki a nyüvek a fenekéből, fájdalmasan sírt. Persze azonnal állatorvoshoz vittük, ahol kapott injekciót, kitisztították s kiöblítették a belét. Megszenvedte rendesen. Ma már jobban van, nincs vér s nem látok különösebb gyulladást, csak levedzés van, belülről megrágták szegényt rendesen. Szerintetek, ha egy Betadinnal áttörölgetem a végbélnyílását, azzal bajt csinálok? Persze gyengéden, csak a levedzés miatt, nehogy elfertőződjön. Vagy Neogranormonnal ?



2017. aug. 30. 10:35
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Az orvos azt mondta, hogy idő kell neki, de begyógyul. A nedvedzés meg normális, mert ugye "ették belülről" a bélnyálkahártyát, s amiatt van ez.

A lényeg, hogy amennyire tudom, tartsam szárazon a fenekét, mert a nedvezéstől a végbél környékén a bőr felpuhul, s onnan is betudnak jutni kórokozók.


Egyre jobban vannak, kis vércsék lettek, követelik a cumit. Etetés után meg próbálkoznak a dorombolással már, nagyon aranyosak! :)

2017. aug. 31. 08:14
 12/15 anonim ***** válasza:
Remélem azóta már erős felnőtt cicák lettek és minden rendben ment! :)
2018. febr. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Szia :)

A kis kirágott fenekű cicc pár napra rá elpusztult. :( Elvitte valami fertőzés szegény, hiába kapta az orvosi segítséget, pár óra leforgása alatt elment.. a két tesója viszont már 6 hónapos, az egyik egy szerető párnál van, királylányként él, a fiú meg a mi cicánk maradt, ugyanis Párom beleszeretett. 😊

2018. febr. 16. 11:22
 14/15 anonim ***** válasza:

Sajnlálom nagyon! :( Remélem azért az orvos is mindent megtett, nem csak Te... Hiszen a Te lehetőségeid korlátozottabbak voltak.

Annak viszont örülök, hogy a testvérei jól vannak!

2018. febr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves szavaidat. Igyekeztünk mindent megtenni érte. Azt meg csak remélni tudom, hogy az orvos is úgy gondolja, hogy mindent megtett érte.

Megsirattuk, eltemettük, kapott virágot is a pici sírjára. Ő is megérdemelte, hogy szeressük, s ha boldog életet nem is tudtunk neki biztosítani, de úgy akartuk eltemetni, mint egy fontos, szeretett cicát. :(

2018. febr. 16. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!