Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kutya-macska: mindenképp...

Kutya-macska: mindenképp ellenségek? A 2,5 éves cicám mellé újonnan érkezett egy (cicám számára betolakodó) 11 hónapos francia buldog kutyus.

Figyelt kérdés

Külön szobában alszanak, a cica az én szobámban, a kutya a hugom (ő a gazdija) szobájában.

A kutya érdeklődik a cica iránt, menne, szagolgatná, de macskám fúj rá és morog (néha oda is csap neki) ha túl közel merészkedik.

Nem eröltetem, csupán összeeresztem őket, és figyelek rájuk, nehogy félszemű kutyánk, és fellábú macskánk legyen.

Milyen módszerek vannak, amivel könnyebben megszoknák egymást?


2008. okt. 20. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem jó ahogy eddig az összeszoktatást csinálod.

nekem is volt francia bulldogom mikor gyerek voltam, és nálunk az egyik kutyát nem is érdekelte a macska a másik meg órákig ugatott a fa alatt ha macska volt rajta. de ha egyszer utolérte esetleg a macskát, pl a lásba sarokba szorította akkor is csak szagolgatta meg löködte hogy fusson a macska, csak a fiatal macskák annyira megilyedtek ilyenkor hogy karmoltak ezerrel, néha már tiszta vér volt az orra a kutyának.

szóval lassa,a cica már érett hozzá hogy észrevegye nem igazán´ellenség a kutya.

2008. okt. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
33%
ááá nem mindig ellenségesekv próbád úgy h az új kutyust beteszed a ketrecbe és a macsekk onn szaglássza meg !hátha jobb lesz:)
2008. okt. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen őket megbarátkozni, de azért már egy ilyen idős macskánál nehéz. Főleg, hogy gondolom ő volt az első kutya akit látott.
2008. okt. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A cica lakásban van tartva, de mivel alacsony-földszinten lakunk, így az erkélyen ki tudom engedni, és ott párszor megkergették az arra sétáló kutyák, de szerencsére mindig sikerült befutnia, de most a lakásban nincs nagyon menekülési útvonal, így inkább szembeáll vele, és púposítja a hátát.

Ha nem megy közel a kutya, akkor semmi gond, óvatosan kijön a szobából és ő is szaglászik, csak ha a kutya nagyon közelít akkor zavarja.

Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat!

2008. okt. 20. 17:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Így érthető hogy miért fúj a kutyára.Rossz élménye volt hogy a kutyák megkergették azt hiszi hogy ez a kutya is bántani akarja és így védekezik.Szerintem is jobb módszer hogy egy helységbe összeengeditek de ne lökdösd a macskához a kutyát vagy a macskát a kutyához mert megijedhetsz.Hagy mászkáljanak el egymás mellett meg szép lassan hagy ismerkedjenek.A macskádat meg nenagyon engedd ki az utcára mert ha megint megkergetik a kutyák akkoor nehezebben fog menni az összeszoktatás.

Nekem is vannak macskáim meg két kutyám.Egyik mindig megkergeti őket ő külön udvarba van csukva a másik nem bántja a macskákat.Először féltek a kutyától hogy bántani akarja pedig ez a kutyám nem bántja macskákat.Csak pár héttel később szokták meg hogy nem bántja.Már egy éve itt van a kutya és a macskáim már annyira megszokták hogy minden más kutyától félnek de ettől az egy kutyától nem.Mindig gyakran látom hogy odasétálnak a kutyához és hízelegnek meg ijenek meg szimatolják egymást pedig a macskáim nem fiatalok.

Szoval nyugodtan lehetnek egy helységben gyakrabban figyelj rájuk az összeszoktatást ne erőltesd mivel most érkezett a kutya nemfogja rögtön megszokni.Ha majd később rájön hogy nem bántja akkor már nem fog annyira ellenséges lenni a kutyához.

2008. okt. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Mindenképp figyelek rájuk, mert a kutya se pici kölyök már (11 hónapos), és már volt 2 gazdija a hugom előtt, így nem tudom nem hergelte-e valaki a macskák ellen. Igazából én csak az érdeklődést látom rajta, de fő a biztonság.

Szerintem ha össze is szoknak szép lassan, akkor is a macskek lesz a főnök. :) A kutya még kajla, a cica pedig elég szilárd egyéniség. Majd megenyhül, remélem.

2008. okt. 20. 19:28
 7/8 anonim válasza:
Én a 6 éves cicám mellé szereztem be egy staff.terrier kölyök kutyát.A cicám egy igazi csavargó volt megkergette pár kutya volt hogy fára kellett mászni, kocsi alá kúszni, úttesten át rohanni.Szóval ezt a kölyök "harci " kutyát ősi ellenségként fogadta.A lényeg az volt hogy a kutya nem bántotta csak a kiváncsiság hajtotta a cica felé ő pedig rá jött hogy nincs veszélyben az otthonában.Az idő múlásával (pár hónap)már azt vettük észre hogy együtt alszanak.Miközben a kutyám megnőtt és közel 45kg lett.2007 nyarán a cicám 16 éves lett a kutyám pedig 10éves.Sajnos a cicám meghalt.De mikor már beteg volt a kutyám ugy ápolta mintha tudta volna hogy beteg.Az egész nap azzal telt el hogy nyalogatta meg feküdtek egymáson.szóval csak idő és nyugalom kérdése.Sok sikert.
2008. okt. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatást, és a válaszokat!

Szépen lassan haladunk majd.

2008. okt. 24. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!